1uvod 2obchod 3diskuse 4literatura 6odkazy 7kontakty
 
 
MENU OBCHOD: Pily Ryoba / Pily Dozuki / Pily Kataba / Lesnické pily / Stavební pily / Speciální pily / Oleje / Barvy a štětce / Dláta / Hoblíky litinové / Hoblíky dřevěné / Brusné kameny / Pomůcky k broušení / Měřící pomůcky / Úprava povrchu / Ostatní / Zahrada

 

 
 
  Japonský srp Ručně kovaný japonský srp  
 
 
japonský srp (kosička)
 
 
Japonský srp pro všestranné použití. Díky jeho tvaru se jím lépe kosí tráva na méně přístupných místech. Obsekávání kolem keřů, záhonů a pod.
Spr vyrobil mistr kovář Takemoto, jehož rodina po 4 generace vyrábí tyto srpy.
Srp je vyroben z papírové oceli, tvrzené na 58-60 HRC. Vydrží velmi dlouho ostrý a dobře se brousí. Tento japonský srp se nenaklepává.

Rukojeť je z magnoliového dřeva - doporučujeme ošetřit přírodním olejem (ideálně tugovým olejem nebo fermeží).

Délka ostří 180 mm, tloušťka listu 2 mm, váha 180 g.
 
Bez dph 620 Kč, s dph 750 Kč
 
kód: UV008
 
       
  Silicar brousek na kosu či srp Brusný kámen, hrubost 400  
 

  
Velmi kvalitní brusný kámen k broušení srpů a kos. Tento brousek z karbidu křemíku je středně měkký a rychle brousí. Používá se na hrubější broušení, kdy kosa už není v plné kondici.

Bez dph 215 Kč, s dph 260 Kč
 
kód: Silcar
přírodní kámen Rozsutec na broušení
 
       
  Zahradní nůžky 180mm Ručně kované japonské zahradní nůžky  
 

  
Tyto zahradní nůžky jsou extrémně odolné vůči korozi díky speciálnímu typu používané oceli. Jsou ručně vyrobeny v Japonsku a využívají se primárně ke stříhání okrasných rostlin, bonsaií či při pěstování zeleniny. Zároveň se však dají používat ke stříhání větví, které jsou užší než 1 centimetr. Celková délka ostří zaujímá 53 mm z celkové délky 180mm. Dají se lehce rozebrat, díky tomu je údržba velice snadná. Díky své délce jsou obzvláště vhodné pro ženy.

Bez dph 1942 Kč, s dph 2350 Kč
 
kód: TJ072
přírodní kámen Rozsutec na broušení
 
       
  Zahradní nůžky 200mm Ručně kované japonské zahradní nůžky  
 

  
Zahradní nůžky ruční výroby původem z Japonska jsou vyrobeny z prvotřídní nástrojové oceli, což zaručuje velmi dlouhou trvanlivost a odolnost. Mezi další z mnoha výhod patří bezesporu lehká údržba těchto nůžek. Jsou snadno rozebiratelné a díky tomu lehce brousitelné. Z celkových 200 mm zaujímá ostří 60 mm a díky tomu jsou zároveň praktické a bezpečné. Díky své robustnosti se dají využívat na celou řadu úkolů. Hlavně pak na prořezávání ovocných stromů či stříhání silnějších větví či kořenů.

Bez dph 2314 Kč, s dph 2800 Kč
 
kód: TJ018
přírodní kámen Rozsutec na broušení