1uvod 2obchod 3diskuse 4literatura 6odkazy 7kontakty
 
 
MENU OBCHOD: Pily Ryoba / Pily Dozuki / Pily Kataba / Lesnické pily / Stavební pily / Speciální pily / Oleje / Barvy a štětce / Dláta / Hoblíky litinové / Hoblíky dřevěné / Brusné kameny / Pomůcky k broušení / Měřící pomůcky / Úprava povrchu / Ostatní / Zahrada

 

 
 
  Dvouvřetenový svěrák Dřevěný svěrák firmy York (styl Moxon)  
 
 
Svěrák styl Moxon
 
Svěrák styl Moxon   Svěrák styl Moxon
Svěrák styl Moxon   Svěrák styl Moxon
 
Český výrobekTak jsme se dočkali tohoto jednoduchého a velice funkčního svěráku (styl Moxon), který nám připravila česká firma York.
Pohodlně upnete prkno o šířce až 33 cm. Dvě litinová kola ho rychle a pevně přichytí mezi dřevěné masivní čelisti. Svěrák můžete upnout k jakémukoliv stabilnějšímu stolu nebo na hoblici pomocí dvou svěrek.

Skvělý pomocník do každé profesionální dílny, i kutilské domácnosti. Už žádné mžourání a ohnutá záda! Zvýšená pracovní pozice nám zpříjemní přesnou truhlářskou práci. Pod koly jsou umístěny mosazné podložky pro zmenšení tření a zvýšení síly utažení. Vyrobeno z buku.

Celková délka 500 mm, výška 138 mm, šířka 44 mm, rozteč mezi vřeteny 330 mm, max. otevření čelistí 125 mm, průměr kol 125 mm, vřeteno Tr 20x4 mm.
 
Bez dph 3.182 Kč, s dph 3.850 Kč
 
kód: svey
 
       
  Poděrák Zarážka do pracovního stolu  
 
 
Poděrák je osazen pružinou, která vám zajistí pevnou pozici jak vysoko potřebujete. Hliníkové tělo o průměru 19 mm má výhodu, že se váš nástroj nezničí, při nechtěném kontaktu. Dosedací plocha je lehce šikmá, tak aby vám upnutý materiál dobře držel. Dodáváno v páru.
 
Poděrák malý (2 ks), 60 mm
Bez dph 314 Kč, s dph 380 Kč
 
kód: sbpod1
Poděrák malý (2 ks), 111 mm
Bez dph 347 Kč, s dph 420 Kč
 
kód: sbpod2
 
poděrák
 
     
  Zarážky k hoblování Veritas Zarážka pro hoblování či frézování  
 
 
Zarážka je určena k zasunutí do děr v pracovním stole (nebo hoblici). Lišta je z hliníku a kulaté čepy průměru 20 mm jsou z ocele. Čepy lze pohybovat libovolně v celé délce lišty, kterou si tak přizpůsobíte vašemu stolu. Jsou opatřeny gumovým kroužkem, která zabrání vyklouznutí.
Nabízíme ve dvou velikostech, doporučujeme je kombinovat.
 
240 mm
Bez dph 455 Kč, s dph 550 Kč
 
kód: 05G2302
445mm
Bez dph 570 Kč, s dph 690 Kč
 
kód: 05G2306

zarážka veritas

Video k používání zarážek
Návod (zatím v angličtině)
 
     
  Kolíkovač Přípravek na kolíkování  
 

Střelák


Český výrobekJednoduchý přípravek umožňuje přesné rozměření a svrtání kolíkových spojů.
Sada obsahuje vrták do dřeva o průměru 8 mm a dorazový kroužek.
 
Bez dph 248 Kč, s dph 300 Kč
 
kód: 872100
Kolíček bukový 8x35 mm
Bez dph 0,83 Kč, s dph 1 Kč
 
kód: koliky
       
  Tajná řeč stromů O prastarém a novém životě se dřevem, lesem a Měsícem  
 
 
Autor: Erwin Thoma

Kniha rekapituluje, doplňuje a volně navazuje na úspěšnou knihu ...Viděl jsem tě růst. Dozvíte se nové poznatky ze života stromů (měsíční dřevo) a zážitky Erwina na cestě se dřevem. V knize se dozvíte, jaké úžasné i netušené vlastnosti v sobě dřevo skrývá a jak tyto vlastnosti podpořit spoluprací s cykly měsíce. O vybraných stromech si přečtete jejich léčivé účinky a na co nejlépe použít jejich dřevo.

Bez dph 306 Kč, s dph 370 Kč
 
kód: k2
 
Tajná řeč stromů