1uvod 2obchod 3diskuse 4literatura 6odkazy 7kontakty
 
 
MENU OBCHOD: Pily Ryoba / Pily Dozuki / Pily Kataba / Lesnické pily / Stavební pily / Speciální pily / Oleje / Barvy a štětce / Dláta / Hoblíky litinové / Hoblíky dřevěné / Brusné kameny / Pomůcky k broušení / Měřící pomůcky / Úprava povrchu / Ostatní / Zahrada
japonské pily

Japonské pily, od společnosti Gyokucho - Razor Saw.
Na japonské pily garantujeme nejlevnější ceny v ČR.

Gyokucho, Razor Saw
 
 

dozukiJAPONSKÉ PILY DOZUKI

Pily Dozuki jsou nejlepší pily firmy Gyokucho pro mimořádně přesné a hladké řezy. Tenoučký plátek pily je zpevněn výztuží, a proto je pila schopna perfektně držet směr řezu i přes to, že plátek je tenký pouze 0,3 mm. Zajišťuje minimální odpor při řezání, šetří materiál a zanechává čistý povrch. Pila je vhodná jak pro měkká, tak pro tvrdá dřeva. Vyztužený hřbet omezuje hloubku řezu. Jsou určeny především k řezání suchého dřeva..
 

 
  Jushi 180 Dozuki univerzal RYCHLÁ  
 
 
detail japonské pily Dozuki universal - Jushi 180 

 
Použitelné na tyto materiály:
- hranoly, prkna
- překližka
- PVC

    


Rychlý a přesný řez všemi směry.
Tato pila boří předsudky pro univerzální věci. Překvapuje, jak si hravě poradí s podélným i příčným řezem.

Pila Jushi je díky svým univerzálním zubům nejlepší volbou ke zhotovování truhlářských spojů (rybinové spoje - svlaky, ozuby), kde se používají všechny typy řezů (podélný, příčný, diagonální).
 
Maximální hloubka řezu je 4,5 cm, při dořezávání špičkou pily až 5,5 cm. Rukojeť je zhotovena z japonského cypřiše, ovinutá ratanem pro pevnější úchop. Listy jsou vyměnitelné - kompatibilní s pilou Komame 180 a Dozuki 180.

Délka listu 180 mm, celková délka 400 mm, šířka listu 55 mm, tloušťka listu 0,3 mm, rozteč zubů 1,5 mm.

Cena pily
Bez dph 479 Kč, s dph 580 Kč
 
kód: 295
Cena náhradního listu
Bez dph 330 Kč, s dph 400 Kč
hřbet není součástí plátku
 
kód: S295
 
     
  Komame 180 Dozuki univerzal JEMNÁ  
 
 
detail japonské pily Dozuki universal 

 
Použitelné na tyto materiály:
- hranoly, prkna
- překližka
- bambus
- laminované dřevo

příčný řez  podélný řez  diagonální řez


Jemný a přesný řez všemi směry. Využijete na nejjemnější práce.
Tato pila boří předsudky pro univerzální věci. Překvapuje, jak si hravě poradí s podélným i příčným řezem.

Pila Komame 180 je díky svým univerzálním jemným zubům nejlepší volbou ke zhotovování truhlářských spojů (rybinové spoje - svlaky, ozuby), kde se používají všechny typy řezů (podélný, příčný, diagonální).

Maximální hloubka řezu je 4,5 cm, při dořezávání špičkou pily až 5,5 cm. Rukojeť je zhotovena z japonského cypřiše, ovinutá ratanem pro pevnější úchop. Listy jsou vyměnitelné - kompatibilní s pilou Jushi 180 a Dozuki 180.

Délka listu 180 mm, celková délka 400 mm, šířka listu 55 mm, tloušťka listu 0,3 mm, rozteč zubů 1 mm.

Cena pily
Bez dph 636 Kč, s dph 770 Kč
není skladem kód: 292
Cena náhradního listu
Bez dph 438 Kč, s dph 530 Kč
hřbet není součástí plátku
 
 
       
  Tatebiki 240 Dozuki univerzal DLOUHÁ  
 
 
detail japonské pily Dozuki universal - Tatebiki 240 

 
Použitelné na tyto materiály:
- hranoly, prkna

příčný řez  podélný řez  diagonální řez


Větší pila pro širší použití.
Tato pila boří předsudky pro univerzální věci. Překvapuje, jak si hravě poradí s podélným i příčným řezem.

Pila Tatebiki je díky svým univerzálním zubům nejlepší volbou ke zhotovování truhlářských spojů (rybinové spoje - svlaky, ozuby), kde se používají všechny typy řezů (podélný, příčný, diagonální).
 
Maximální hloubka řezu je 5 cm, při dořezávání špičkou pily až 7 cm. Rukojeť je zhotovena z japonského cypřiše, ovinutá ratanem pro pevnější úchop. Listy jsou vyměnitelné.

Délka listu 240 mm, celková délka 530 mm, šířka listu 60 mm, tloušťka listu 0,3 mm, rozteč zubů 1,5 mm.

Cena pily
Bez dph 670 Kč, s dph 810 Kč
 
kód: 303
Cena náhradního listu
Bez dph 446 Kč, s dph 540 Kč
hřbet není součástí plátku
 
kód: S303
 
     
   
 


TAJEMSTVÍ KVALITY A ŽIVOTNOSTI PIL GYOKUCHO
– RAZOR SAW

Pily značky Gyokucho patří mezi špičku japonských pil. Plátky pil jsou vyrobeny z vysoce kvalitní uhlíkaté oceli. Perfektně vybroušené zuby jsou tvrzené vysokofrekvenčním, bodovým, impulsním zahříváním. GYOKUCHO Tím se dosáhne tvrdosti přes 70 RC. Takto tvrzené zuby vydrží 3x déle ostré, avšak tělo pily si zachovává svou pružnost. Niklová vrstva na plátku zabraňuje reznutí a zmenšuje zanášení smolou. Truhlářské pily mají rukojeť zhotovenou z japonského cypřiše, ovinutou ratanem pro pevnější úchop. Listy jsou vyměnitelné. Pily s většími zuby se dají brousit speciálním diamantovým pilníkem, který nabízíme. Klasické pilníky jsou příliš měkké.

JAK POUŽÍVAT JAPONSKÉ PILY - jak řezat

S japonskými pilami se řeže tahem k sobě, oproti běžným pilám, na které jsme v Evropě zvyklí. To umožňje tenčí konstrukci plátku a tím menší odpor. Docílí se tím rychlého a snadného řezání s dokonale přesným a čistým řezem. Střídá- ním úhlu při řezání dosáhnete rychlejšího řezu a zabráníte zanášení zubů.

PODÉLNÝ ŘEZ

Zuby na podélný řez (jedna strana pil ryoba) mají velikost zubů vzestupnou od rukojeti směrem ke konci pily. To umožňuje snadnější začátek řezu a urychlení práce. Naostřená je pouze jedna strana zubu, takže prakticky fungují skrz vlákna dřeva jako dláto. Rozestup mezi zuby je větší, aby se pila nezanášela. Při dlouhém podélném řezu vložte klínek proti svírání pily, prodloužíte tak její životnost - viz obr..

PŘÍČNÝ ŘEZ

Rychlého a přesného řezu napříč vláknem dřeva je dosaženo díky způsobu broušení zubů. Zuby jsou ostřeny protilehle. Každý z nich je ostřen na třech stranách, aby se zajistil obzvláště čistý řez. S těmito zuby je možné řezat i podél vlákna dřeva (řez je však pomalejší). Při diagonálním řezání dřeva se doporučuje použít spíše zuby na podélný řez.

UNIVERZÁLNÍ ZUBY

Tyto zuby jsou navrženy jak pro podélný, příčný, tak i diagonální řez. Pily opatřeny těmito zuby jsou výborné pro zhotovová- ní truhlářských spojů (ozuby, cinky) a samozřejmě pro speciální japonské spoje. Protože jsou tyto zuby používány na přesnou práci, jsou jimi opatřeny jen některé pily typu Dozuki.

ÚDRŽBA PILY

Pokud je pila zanesena, tak odstraňte piliny a pryskyřici a natřete plátek olejem - nejlépe přírodním kaméliovým. Pokud dojde k ulpění smoly, je lehce odstranitelná teplou vodou. V případě silnějšího zanesení doporučuji použít terpentýn nebo pomerančový olej a natřít plátek kaméliovým olejem.