barva na okna

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
janica
Příspěvky: 6
Registrován: 23 srp 2011, 15:19

barva na okna

Příspěvek od janica »

Zdravím, obracím se sem o poradu ohledně nátěru na okna. Chcu dřevěné a nejsu si jistá s volbou nátěru. Potíž je v tom, že tu máme extrémní podmínky - exponovaná jižní strana, střecha bez přesahu, takže hafol sněhu aj deště. Ve vnitř bude u okna hned kuchyňská linka, bylo by fajn kdyby nátěr měl glejt na styk s potravinama či alespoň pro dětské hračky. Nejsu si jako laik jistá, zda takovéto podmínky zvládne jen olej nebo bude lepší nějaký krycí nátěr Herbol, Osmo (jeví se mi zatím z toho co jsem našla nejlépe), Dulux, či nějaký jiný výrobce, nebo jen lazura? Předem děkuju za rady a názory zkušenějších.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: barva na okna

Příspěvek od Roman »

http://www.xyladecor.cz/index.cfm/produ ... a-podhledy

http://www.drevobarvy.cz/drevobarvy/esh ... ry-Remmers

Tohle jsou myslím,celkem kvalitní barvy,ale i u jedné značky může být kvalita barev rozdílná.Remersky mají i atest pro děti.Ten olej to určitě zvládne taky 1-2 vrstvy a příští rok znovu ošetřit.
ANTIN
Příspěvky: 15
Registrován: 07 dub 2013, 09:30

Re: barva na okna

Příspěvek od ANTIN »

Xyladecor není špatný,ale bude potřebovat každoroční údržbu(slunko je sviňa)
Ohledně Osma jsem byl velmi skeptický,ale po zkušenostech ho můžu jen doporučit.
Ale obecně hodně záleží na odstínu-Velmi světlé,nebo bezbarvé NH jsou málo trvanlivé.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: barva na okna

Příspěvek od Tim »

Vyzkoušel jsem ve své praxi mnoho nátěrových hmot ale u mne vyhrává kompletní sortiment od osmo jednoduchá aplikace celkem rychle zasychá a i dobrá venkovní výdrž ale samozřejmě kvalita něco stojí.a co hlavně má velmi dobrou vydatnost a tak je zase malá spotřeba.Xyladekor na ven tak to jsou vyhozené peníze vůbec nechrání dřevo pouze jej obarví .
u osma olejíčků a olejových lazur pozor na použité hadry už se mi stalo že mi to pěkně chytlo takže každý hadr hned do kbelíku s víkem ,dochází ke samovznícení. snad jsem tady někomu poradil jestli má někdo jiné zkušenosti sem s nima.
lorch
Příspěvky: 54
Registrován: 09 říj 2011, 20:05

Re: barva na okna

Příspěvek od lorch »

Xyladecor jsem také přestal používat, docela rychle odchází, dobré zkušenosti mám s Herbolem.
http://www.truhlarime.cz/ web zaměřený na ukázky truhlářských postupů, výrobků naší dílny, vysvětlení použití různých druhů nářadí, nabídky truhlářských kurzů a mnoho dalšího
janica
Příspěvky: 6
Registrován: 23 srp 2011, 15:19

Re: barva na okna

Příspěvek od janica »

Zdravím, díky moc všem za zkušenosti. A zatím fakt to vidím na to Osmo, neb si aj myslím, že zrovna u tych oken by se až tak šetřit nemělo. Místní chasník přes dřevo mi tu nabízí italskou výrobu nějakou lazuru na dřevo, prý nátěr je lepší jak od Herbolu (akorát ten název sem hned zapomněla, příště si ho napíšu). Druhý chasník by dal nitrolak, což jsem zamítla okamžitě, po zkušenosti s dubovým parapetem, který se po roce a půl začal loupat. Osobně mi stačí lněný a pomerančový olej, ale dalším členům domácnosti se to příliš na ty okna nezamlouvá a tak holt musí byt kompromis. "Boj" o barevné provedení teprve přijde.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: barva na okna

Příspěvek od Tim »

Ten chasník co doporučoval nitrolak asi před pětadvaceti lety usnul a teď se probudil a ještě se nestačil rozkoukat kolem.
janica
Příspěvky: 6
Registrován: 23 srp 2011, 15:19

Re: barva na okna

Příspěvek od janica »

Tim píše:Ten chasník co doporučoval nitrolak asi před pětadvaceti lety usnul a teď se probudil a ještě se nestačil rozkoukat kolem.
:) toš tak nějak no

Jinak je to Zowosan a pokud jsem dobře pochopila musí být natřeno ve více krocích (různých vrstvách) a nějak mi to nepřijde jako kdovíjaký zázrak. Máte tu s tym někdo zkušenost? Naprosto chápu, že většině lidu je jedno co na okna/dveře budou mět napatlané, mě to jedno není a tak pátrám bádám, díky moc.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: barva na okna

Příspěvek od Tim »

tak Zowosan jsem zkoušel asi tak před pěti lety kdy jsem se nechal ukecat jedním cesťákem co nabízel laky a barvy . Zowosan má docela složitou aplikaci nejprve nátěr proti plísním a zamodrání potom základ co zpevní povrch a nakonec minimálně dvě vrstvy vrchního nátěru a mezi tím všechno hodně dlouho schne. když se sečte cena všech komponentú a hlavně pracnost a to jsem zapomněl na přebrušování mezi nátěry tak to je drahý a výsledek mne hodně zklamal. Na okna obvzlášť se vyplatí připlatit je to malá plocha a následná aplikace je vždy komplikovaná. Já používám venkovní olejovou lasuru osmo aplikace ve dvou vrstvách jeden nátěr odpoledne druhý následující den dopoledne a navečer je nátěr suchý a co hlavně při natírání je to pohoda a klídek lasura nedělá fleky a když se někde stane,že se mázne přes léta tak se přetře poletech a není nic vidět.0.75 litru litru stojí caa 700,-Kč ale má vydatnost tak 8-9m2 ale dvě vrstvy.Jsem spokojený
janica
Příspěvky: 6
Registrován: 23 srp 2011, 15:19

Re: barva na okna

Příspěvek od janica »

Díky moc za zkušenost. Volba je tedy jasná, Osmo bude, předběžně jsem už okoula listy u selské barvy a krycí barvy 2104. Proberu tedy ještě tu ochrannou lazuru, možná bude lepší než ta bílá krycí. Přeci jen je to tu dost exponované, tak aby to trochu vydrželo a ček to nemusel co rok přetírat.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 87 hostů