Nadšenec k ruce II

Vše co se týká truhlářského řemesla.
lorch
Příspěvky: 54
Registrován: 09 říj 2011, 20:05

Nadšenec k ruce II

Příspěvek od lorch »

Nadšenec k ruce

Zaujalo mě toto téma u tesařů a tak si ho dovoluji půjčit i sem do truhlařiny.

Mám trochu obrácený problém. Hledám nějakého zájemce, nebo nadšence do truhlařiny s vlastními nápady, který by mi pomohl s tvorbou WWW stránek. Na oplátku mohu umožnit přístup do truhlářské provozovny zařízené na výrobu z masivu, naučit klasickým truhlářským postupům, pomoct při výrobě nějakého vlastního projektu, či vyjít jakkoliv jinak vstříc, pokud to bude v mých silách a možnostech.

Pokud máte někdo zájem o nějakou spolupráci, či vás něco zajímá tak se klidně ptejte na co budete chtít…..
http://www.truhlarime.cz/ web zaměřený na ukázky truhlářských postupů, výrobků naší dílny, vysvětlení použití různých druhů nářadí, nabídky truhlářských kurzů a mnoho dalšího
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce II

Příspěvek od Roman »

Myslíš web o truhlařině?Asi solidní web tady není,zřejmně poslední staří řemeslníci umřeli.Což o to nápadů je mraky,bohužel nadšenců poskrovnu.Pár věcí mám v hlavě-dřevěná vana,umyvadlo,kolébka,dřevěná mluvící stěna,rozdělaná cnc mašinka,dodělat raketový kamna,stavba srubu atd. :D
lorch
Příspěvky: 54
Registrován: 09 říj 2011, 20:05

Re: Nadšenec k ruce II

Příspěvek od lorch »

Také mám v hlavě hodně projektů, ale sám to nezvládnu.
http://www.truhlarime.cz/ web zaměřený na ukázky truhlářských postupů, výrobků naší dílny, vysvětlení použití různých druhů nářadí, nabídky truhlářských kurzů a mnoho dalšího
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce II

Příspěvek od Roman »

To je přesně můj problém.Nabídl jsem loni stavbu srubu 7x7m-několik lidí se ozvalo.Myslím,ideální práce pro 2 lidi.Bohužel se mi nepodařilo ukecat jednoho maníka,co něco málo postavil,aby do toho šel-kontakty samozřejmně,na zájemce chtěl.Nakonec mi dřevo ukradli.Takže kšefty v čoudu,nějaký dluhy na krku a tak to semnou je. :)


Tohle jsem našel na jedněch stránkách,mně se to hrozně líbilo.Můj přepoklad se vyplnil,několika lidem se to taky líbilo.Myslím celkem jednoduchá konstrukce a 7x7m to už by na bydlení šlo.Jo to já umím,tefit se lidem do vkusu a udělat něco hezčí než dělají ostatní.Bohužel neumím jednat se zákazníkem,ani mně to tedy nějak nebaví.Nemám kvalitní reklamu,možná trochu víc kliky.
Přílohy
1.jpg
1.jpg (71.21 KiB) Zobrazeno 21991 x
Kopie - 4.jpg
Kopie - 4.jpg (57.08 KiB) Zobrazeno 21991 x
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce II

Příspěvek od Roman »

Jestli chceš pomoct není problém.Dělal jsem si svoje stránky,není to žádný zázrak,ale to podstatný tam je.Dělal jsem i 3d grafiku,ted dělám nějaké ilustrace,fotím,takže si s moderní technikou celkem rozumím.Jsem ferda mravenec,jsem vlastně ve stádiu žáka.Učitele nemám,tak jediný zdroj informací a inspirace je web. :mrgreen:
lorch
Příspěvky: 54
Registrován: 09 říj 2011, 20:05

Re: Nadšenec k ruce II

Příspěvek od lorch »

Dík za nabídku, ale to co tu prezentuješ je spíš tesařina, já se věnuji klasické truhlařině.
http://www.truhlarime.cz/ web zaměřený na ukázky truhlářských postupů, výrobků naší dílny, vysvětlení použití různých druhů nářadí, nabídky truhlářských kurzů a mnoho dalšího
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce II

Příspěvek od Roman »

No jsem strojní mechanik.Líbí se mi jak tesařina,tak truhlařina.Snad se dostanu více k truhlařině.Lákájí mně spíš umělecký dílka,za použití starých technologií.Tak snad někoho seženeš.
lorch
Příspěvky: 54
Registrován: 09 říj 2011, 20:05

Re: Nadšenec k ruce II

Příspěvek od lorch »

No já dělám třeba tohle. Hodně věcí se na tom musí udělat ručně, stejně jako tenkrát.
Obrázek
http://www.truhlarime.cz/ web zaměřený na ukázky truhlářských postupů, výrobků naší dílny, vysvětlení použití různých druhů nářadí, nabídky truhlářských kurzů a mnoho dalšího
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce II

Příspěvek od Roman »

To vypadá jako střešní okénko do slamáku.Já ti rozumím,bohužel dneska jde hlavně o rychlost a kvantitu.
skobi
Příspěvky: 1
Registrován: 22 úno 2012, 21:23

Re: Nadšenec k ruce II

Příspěvek od skobi »

Zdravím, vaše nabídka možnosti ukázky starých technik a ruční truhlařiny mě zaujala. Leccos se dá vyčíst, ale zkušenosti se musí předávat. Jsem fanda tohoto řemesla(úplný začátečník, ale obecně zručný kutil), který se minul povoláním a dělám v IT. Rád Vám se stránkami pomohu. Prosím, pošlete mi více info (pokud váš zájem stále trvá) na skobi(zavináč)centrum.cz Děkuji Petr N
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 77 hostů