Nadšenec k ruce

Vše co se týká tesařského řemesla.
rejsek
Příspěvky: 1
Registrován: 14 lis 2011, 13:51

Nadšenec k ruce

Příspěvek od rejsek »

Zdravím vás, lidi od dřeva.
Manžel se rozhodl seknout s životem ve městě a chce se stát tesařem. Dobrým řemeslníkem. Právě dělá školu a shání zajímavou praxi. Chce začít opravdu od píky, naučit se staré postupy.
Uvítal byste někdo o víkendech nadšeného "učně"?

Předem díky za nabídky!

Za manžela, jeho internetový rejsek ;-)
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od Roman »

Tak to držím palce,nejsem tesař ani truhlář.Chtěl jsem na praxi k nějakým truhlářům,bohužel neměli práci pro dva,když byla práce tak jen nárazovka,nejsou schopný zaplatit lidi.Dostat se do nějaké party,je asi taky problém,2lidi už jsou parta a tak jím pak stačí nějakej brigádník na špinavou práci za pár korun.Staré řemeslo z obyčejných lidí nikdo nezaplatí-zbývají pracháči,stát,ale to musí být reklama,kontakty,dobré řemeslo.Já chtěl letos stavět srub 7x7m,bohužel mi ukradli dřevo-tímto děkuji pile z Jilemnice. :mrgreen: Potřeboval bych taky někoho,kdo by mi pomohl při stavbě,bohužel nadšenců je hrozně málo-lidi vyjmenují tisíce důvodů proč to nepůjde,místo toho aby mákli.
hugo.ventil
Příspěvky: 8
Registrován: 15 lis 2011, 15:35

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od hugo.ventil »

Roman píše:Tak to držím palce,nejsem tesař ani truhlář.Chtěl jsem na praxi k nějakým
jsem od Turnova se drevem pracuji po praci uz pet let a jako vrchol moji kariery bych videl to ze se pridam k nejaky parte ktera stavi klasicke kanadske sruby skoda ze to je pomerne daleko :-(
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od Roman »

Momentálně jsem u rodičů v Ostroměři u Hořic v Podkrkonošší,dílnu mám za Trutnovem,je tam špatný přístup v zimě.Mně se ozvalo pár lidí na srub,bohužel neměl jsem nic v ruce a dřevo mi ukradli.Lidi chtějí vidět něco postaveného.Já chci postavit srub 7x7m,žádný složitý stavby-obdelník,čtverec,dole otevřená místnost ze sociálkou,nahoře polotevře patro.Chtěl jsem se tady zkusit něco z jedním týpkem,co něco málo postavil,ale domluva byla o ničem.No myslím,že ty firmy zrovna zamněstnance nepřeplácej,nikdy bych zaměstnance nechtěl.Co jsem slyšel tak Haniš tam má taky samýho Ukrajince,Slováka.Začal se srubem,který měl za 400ted ho má za 800,jo byznys je byznys.Koukal jsem třeba na interiéry a řekl bych celkem bída,myslím,že lidi mají dost bídný vkus.Tu postel jsem dělál já.
Přílohy
postel0.jpg
postel0.jpg (151.46 KiB) Zobrazeno 31886 x
Naposledy upravil(a) Roman dne 15 lis 2011, 19:30, celkem upraveno 3 x.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od Roman »

Kousek co mám dílnu,má týpek postavený srub.Ten co je na první fotce,byl kdysi na na ohlášku 16m čtverečních,dnes je 25m.Je to pěkný,ale fakt malý.Kdyby to bylo větší
,bylo by to supr.Tohle pronajímá,vedle má větší srub na bydlení-ten mu stavěli ukrajinci za 200tis a ještě tam má takovou věž.Má tady bizony a koně. :)Ta druhá fotka,tam bydlí
Přílohy
srub0.jpg
srub0.jpg (179.36 KiB) Zobrazeno 31884 x
srub00.jpg
srub00.jpg (142.34 KiB) Zobrazeno 31869 x
honzaM
Příspěvky: 25
Registrován: 07 led 2012, 19:03

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od honzaM »

Ahoj.
Nadšenec k ruce by se hodil, ale všiml jsem si toho pozdě. Nejsem žádný profík, ale snažím se dělat poctivou tesařinu, tak jako dřív. Ale ani nevím odkud jsi.
Přílohy
sirocko1.jpg
sirocko1.jpg (212.43 KiB) Zobrazeno 31688 x
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od Roman »

To vypadá suprově,jsem vždycky přemýšlel,jakpak asi ty ozdobný sloupky dělají.Hugo píše,že je z Turnova.
honzaM
Příspěvky: 25
Registrován: 07 led 2012, 19:03

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od honzaM »

To je teda dálka do Turnova. Já dělám na vysočině. Jinak všechno se dělá jednoduše. Pilou a dlátem. Jak ostatně celý dům. Pro radost přikládám ještě celou pavlač těsně před tím, než jsme ji dali nahoru.
Přílohy
P1140606.jpg
P1140606.jpg (82.76 KiB) Zobrazeno 31660 x
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od Roman »

To máš pro sebe?Nebo se živíš tesařinou?Jo to tak je,většinou sou lidi rozházený daleko od sebe.Mně by to bavilo,ale taky nikoho nemám k sobě.
honzaM
Příspěvky: 25
Registrován: 07 led 2012, 19:03

Re: Nadšenec k ruce

Příspěvek od honzaM »

Já se živím všelijak, ale teď poslední dobou přes zimu projektuju a přes léto stavím. Dělám tesařinu zedničinu a tak. Prostě všechno co je na starých domech potřeba. Hlavně ale tradičně ručně, takže cihelný klenby, kámen, a tesařina. Dělám i vrata a sem tam i něco od kolařiny, ale to jen začínám. Opravím si žebřiňák, ale loukoťový kola ještě nezvládám, to je vysoká škola. Nadšenců je ale kolem dost málo, ale řekl bych že pomalu přibývají. Jenže když se někdo objeví, tak je to nadšenec jen JAKO. A to je špatně.Člověk musí být nadšenec celým tělem a se vším všudy.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů