Čínské hoblíky

Hoblíky a vlaštovky - věčné a vděčné téma...
Odpovědět
IvoS
Příspěvky: 25
Registrován: 18 led 2011, 23:19

Čínské hoblíky

Příspěvek od IvoS »

Ahoj, nemá někdo zkušenost s těmi čínskými hoblíky co nabízi Dick, potažmo drevorezba.cz ?
Kamarád jezdí 2x ročně do Číny a vozí odtud zboží do firmy v kontejneru, takže by se dalo něco přibalit, ovšem jestli to má cenu...
Díky
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Čínské hoblíky

Příspěvek od Jan »

Ahoj, zkušenosti uvítáme i my. Už delší dobu přemýšlíme, že je budeme nabízet. Cena přeci jen rozhoduje u hodně lidí. Já mám čínskou vlaštovku a jsem s ní nadmíru spokojen, pokdaždý když ji vezmu do ruky, překvapí mě její elegantní tvar a dostanu se s ní doopravdy všude. Želízko se dobře ostří a vydrží dlouho ostré.
tomas0712
Příspěvky: 15
Registrován: 08 lis 2010, 12:00

Re: Čínské hoblíky

Příspěvek od tomas0712 »

ahoj všem,

předloni jsem byl Číně, takže jsem si přivezl tři malé hoblíky (zn. Mujingfang). Nejmenší má asi 5 cm, větší kolem 10cm, (na ještě větší jsem už neměl místo v kufru a nechtěl jsem moc riskovat)...

Ty hoblíky jsou velice krásné samy o sobě, mám dva červené (nějaký místní palisandr) a jeden černý (místní eben, přesné druhy dřeva jsem si někde poznačil, pokud by to někoho zajímalo...

Řemeslné zpracování je dobré, nemusil jsem to moc ladit, jenom na ostření je potřeba diamant - želízko je plné legur (HSS) a ostření na japonském kameni je ztráta času i škoda toho kamene.

Úhel sedla 60o (zbruska dolů), takže hoblík klade při hoblení větší odpor než je v kraji zvykem. Hoblíky s takhle vysokým úhlem sedla jsou doporučovány hlavně na lámavá, exotická dřeva (s palisandrem jsem dělal jenom jednou), mně se to docela dobře osvědčilo třeba na dub s vyšší kresbou a nerovnými vlákny- tyhle hoblíky je prostě méně vytrhávají, nežli standardní hoblík s úhlem 45o, takže to cídění je dočista a netřeba cidlinu nebo (nedejbůh) šmirgl...
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Čínské hoblíky

Příspěvek od Martin »

takže to cídění je dočista a netřeba cidlinu nebo (nedejbůh) šmirgl... Krásný příspěvek ;)
Morčez!
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Čínské hoblíky

Příspěvek od krokus »

Kurňa, Ivošu, nešlo by přibalit trochu zitanu, ne že bych ho chtěl brát třeba kubík..., nebo jiné, pěkné dřevo z Podnebesí...?
IvoS
Příspěvky: 25
Registrován: 18 led 2011, 23:19

Re: Čínské hoblíky

Příspěvek od IvoS »

2krokus: to by se líbilo i mě :) ovšem musel bych mu říct "jdi tam a tam a kup to a to", nemá čas to ještě shánět a hledat.
Ty hoblíky jsem taky myslel fy. Mujingfang

Kód: Vybrat vše

http://mujingfang.com/eng/default.asp
.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů