Hummer c3 31

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Tomh
Příspěvky: 10
Registrován: 02 bře 2021, 19:14

Hummer c3 31

Příspěvek od Tomh »

Ahoj, jsem začínající truhlář a přemýšlím že bych si koupil kombinovaný stroj hummer C3 31. Máte s ním někdo prosím zkušenosti? A nevíte kolik stojí? Na internetu sem to nenašel a ze stránek kde to nabízí se mě zatím nikdo neozval, děkuji
Squit
Příspěvky: 28
Registrován: 16 úno 2021, 21:15

Re: Hummer c3 31

Příspěvek od Squit »

pro začátečníka super stroj. Teď ho prodával použitý v dobrém stavu pan Čapek v ČB. Nevím jestli je ještě na prodej.(bazoš) Většinou jsou hned pryč.

P.S. je to Hammer C331
P.S.2: cena nového hodně záleží na výbavě, v základu tam toho moc neni. Je to jako s autem. V základu 4 kola a volant. Vše ostatní za příplatek. Ale v rozumnej výbavě se s tím dá prvních několik let slušně vyjít. Sám jsem na něm u známého kdysi začínal melouchařit. Doporučuju co nejdelší stůl prostor dovolí a co nejširší řeznou šířku. Sice si na začátku každý říká že tak dlouhý stůl nebude potřebovat, ale jak začínají přibývat zakázky, tak úměrně tomu se zvětšuje rozsah prací a velikost hotových výrobků a po roce je to většinou všechno jinak než byl původní plán. Taky jsou pak lépe prodejné až to budete časem měnit za vyšší level.
Tomh
Příspěvky: 10
Registrován: 02 bře 2021, 19:14

Re: Hummer c3 31

Příspěvek od Tomh »

Díky :) inzerát sem už bohužel nenašel, tak je asi pryc
A kolik cca stojí v úplným základu? Ani nevím jestli mám počítat se 100 000,- nebo 200 000,-. Já bych chtěl pilu, srovnavacku, protahovacku, frezku, dlabacku, ale asi v tom nejmenším provedení, protože dílnu mám malou, cca 15m³. Ale záleží ještě na víc věcech, protože na internetu jsem bohužel nenašel moc informací jak je stroj celkove velký..
Jestli se na tom dá udělat postel, dveře (srovnat 220cm fosna), tak budu úplně nejšťastnější :). Zezacatku budu mít spíš zakázky jenom pro sourozence co si opravují nebo staví domy, tak chci dělat hlavně interiérový dveře a jednodušší nábytek.
A ještě prosím jak silný odsávání je k tomu potřeba? Děkuji
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Hummer c3 31

Příspěvek od jardako »

Dobré ráno, pro představu posílám scan z podzimního letáku Felderu.
c3.jpg
Tomh
Příspěvky: 10
Registrován: 02 bře 2021, 19:14

Re: Hummer c3 31

Příspěvek od Tomh »

Aha tak to si budu muset asi počkat 😯😯😔
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Hummer c3 31

Příspěvek od jardako »

A ještě C3 41:
c3_41.jpg
jardako
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2020, 06:20

Re: Hummer c3 31

Příspěvek od jardako »

Tomh píše: 03 bře 2021, 07:37 Aha tak to si budu muset asi počkat 😯😯😔
Dá se na nich ukecat sleva, ale ne nějak megazásadní
Tomh
Příspěvky: 10
Registrován: 02 bře 2021, 19:14

Re: Hummer c3 31

Příspěvek od Tomh »

To bych radši asi tu širokou 31, kvůli místu a taky hoblovku širokou 40cm má tady jeden borec ke kterýmu si občas můžu něco jít udělat, ale právě bych chtěl něco svyho :)
Stačí výkon toho motoru aji na fošny? Dub, jasan... A má to jako jeden motor na všechno nebo víc motorů?
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Hummer c3 31

Příspěvek od Hans »

Zdravím Vás,

v podstatě to jsou sešroubované dvojkombinace, tj. hoblovka kombík a k tomu přidělaná pila s frézkou. Hoblovka má jeden motor, pila s frézkou pak dva. Sdílený to má jen stoly a trochu pravítka.

Teď hlavně aby Vám to vešlo do dílny. Moje první dílna byla stejně velká a někdy jsem musel řezat úhlopříčně, abych se vešel. A to jsem měl mnohem menší strojek. Kolegové sice správně nabádají k větším stolům, ale obávám se, že budete rád, když tam dáte tu nejmenší třicítkovou kombinaci... Nezapomeňte, že musíte vyřešit i odtah, to zabere další místo.


Hans
Tomh
Příspěvky: 10
Registrován: 02 bře 2021, 19:14

Re: Hummer c3 31

Příspěvek od Tomh »

Na dylku má dílna přes 6m, takže s 2m klackem bych se měl vymotat... Ale právě proto přemýšlím jenom o té nejmenší verzi a až bude větší dílna, tak bych časem dokupoval větší samostatný stroje. O odsávání premyslim že by možná šlo udělat v místnosti vedle a jenom si protáhnout hadici přes zeď, což by se mě líbilo nejvíc.. Ale nevím jaký by muselo být aby to utahlo, dá se to nějak spočítat?
Děkuju za odpovědi
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 93 hostů