PILA BŘICHATKA, KATROVKA...

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
buffalo
Příspěvky: 13
Registrován: 02 srp 2010, 14:59

PILA BŘICHATKA, KATROVKA...

Příspěvek od buffalo »

OGAŘI.
SHÁNÍM NĚJAKOU KVALITNÍ BŘICHATKU ČI KATROVKU NA ŘEZÁNÍ VĚTŠÍCH PRŮMĚRŮ KMENŮ...NA NETU JSEM NAŠEL JEN NABÍDKU Z PILANY A NIC JINÉHO...NEMUSÍ TO BÝT ZROVNA ZÁVODNÍ KOUSEK ALE KVALTNÍ MATROŠ...CO SI MÁM PŘEDSTAVIT POD MATERIALEM - C 75...??? Z ¨TOHOTO JSOU TY PILANY...DÍKY ZA RADU...BUFFALO
Vencál
Příspěvky: 19
Registrován: 20 říj 2009, 13:07
Bydliště: Brno

Re: PILA BŘICHATKA, KATROVKA...

Příspěvek od Vencál »

tak jsemtrochu pátral a ocel C75 je uhlíková ocel válcovaná za studena, u nás by ji měl dodávat Böhled Uddeholm. Tady je odkaz na strányk Böhlera, je tam další odkaz na materiálový list:
http://www.bohler.cz/czech/1049.php
buffalo
Příspěvky: 13
Registrován: 02 srp 2010, 14:59

Re: PILA BŘICHATKA, KATROVKA...

Příspěvek od buffalo »

díky ogare...takže asi kvalita vyhovující...že...???
Vencál
Příspěvky: 19
Registrován: 20 říj 2009, 13:07
Bydliště: Brno

Re: PILA BŘICHATKA, KATROVKA...

Příspěvek od Vencál »

podle složení to vypadá dobře, otázka je jak to Pilana zpracovává, ale asi bych se toho nebál. Nebo zkus rozhodit sítě po bazárech či sterejch chalupách, tam by se mohla nějaká břichatka vyskytnout a pak už jeno nabrousit :D
Ještě mě napadá, že těma břichatkama řežou takoví ti obrovitánští chlapi, co soutěží v dřevorubeckém sportu - STIHL Timbersport, tak zkusit zapátrat přímo přes ně
buffalo
Příspěvky: 13
Registrován: 02 srp 2010, 14:59

Re: PILA BŘICHATKA, KATROVKA...

Příspěvek od buffalo »

JO, TAK NA TY STRÁNKY JSEM SE DÍVAL HNED...TAK SEKYRA TĚ VYJDE BRATRU NA CCA 30 000 PENĚZ A PILA ASI NEBUDE O NIC LEVNĚJŠÍ...SI MYSLÍM...
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: PILA BŘICHATKA, KATROVKA...

Příspěvek od Martin »

Tak skoro za polovic tahle japonská kráska http://www.drevorezba.cz/detail.aspx?kategorie=2108 .
Pilana nic moc,alespoň soudím podle vyřezávacích plátků,které jsou vysekané(nebo spíš prostřižené) a ještě dost blbě.Jo a ještě jsem právě objevil na aukro http://www.aukro.cz/item1175877057_star ... 40_cm.html .
Morčez!
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: PILA BŘICHATKA, KATROVKA...

Příspěvek od krokus »

Nazdar Bille, mám Lipowski / Wien, délka ozubené části 140cm, celková 160cm. Bez rukojetí, vhodná pro renovaci, vzhledem k absenci " hloboké " rzi je to možná i kvalita. Zatím jsem neměl nějak čas dát jí lesk . . . , možná je k prodeji...
buffalo
Příspěvky: 13
Registrován: 02 srp 2010, 14:59

Re: PILA BŘICHATKA, KATROVKA...

Příspěvek od buffalo »

no jo, ogare...ale dát za pilu cca 700 €...to bych na ní musel ještě po večerech hrát, aby se mi oplatila...ne...??? ale díky za upozornění...třeba by se to dalo pak odečíst z daní...
buffalo
Příspěvky: 13
Registrován: 02 srp 2010, 14:59

Re: PILA BŘICHATKA, KATROVKA...

Příspěvek od buffalo »

já břichatku nebo katrovku potřebuji jen na přeřezání objemných kmenů co už nejdou přeříznout motorovkou...když se naskytne nějaký větrem povalený velikán...
Vencál
Příspěvky: 19
Registrován: 20 říj 2009, 13:07
Bydliště: Brno

Re: PILA BŘICHATKA, KATROVKA...

Příspěvek od Vencál »

Když jsem rekonstruoval barák, podřezával jsem zdivo starým listem z katru, sehnal mi ho bratránek odněkud z pily. Tak mám takovou hříšnou myšlenku, nešlo by se to taky? Musel by sis sehnat někde na pile katrový list, přidělat rukojeti a asi nabrousit. Možná by to nějaký ten sem-tam šmikanec stačilo.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů