Položení latí - reklamace?

Vše co se týká tesařského řemesla.
Odpovědět
Martin.K
Příspěvky: 1
Registrován: 08 dub 2017, 11:58

Položení latí - reklamace?

Příspěvek od Martin.K »

Dobrý den,

aktuálně provádíme rekonstrukci střechy na našem rodinném domě. Pozvali jsme si tesaře, který nám udělal tesařské práce. Šlo o výměnu několika krovů + přelaťování a vyrovnání. Předpokládal jsem, že pro vyrovnání latí se používají fošny přibité z boku krovu a pěkně do provázku.

Po kontrole jsem ale zjistil, že tesař to dělá úplně jinak. Nejdříve položil latě bez jakéhokoliv vyrovnání po celé střeše a pak začal vyrovnávat metodou páčidlo, kolík :) Aby laťe vyrovnal, vkládal pod ně kolíčky, nebo do nich vyřezával žlábek.

Prosím, je toto na reklamaci?

Přikládám fotografie:
https://drive.google.com/open?id=0B6qOy ... S14dTRuSjQ
https://drive.google.com/open?id=0B6qOy ... XNkOTdiRE0
https://drive.google.com/open?id=0B6qOy ... 09BODA3MGM
https://drive.google.com/open?id=0B6qOy ... mFrSkZsT1k

Prosím, je toto na reklamaci?

Děkuji
učeň
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2011, 21:32

Re: Položení latí - reklamace?

Příspěvek od učeň »

Tak to dělal neandrtálec?
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Položení latí - reklamace?

Příspěvek od truvan »

by mě docela zajímalo jak by to dělal učeň, :?:
Míru zdar
práci čest
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Položení latí - reklamace?

Příspěvek od Tim »

Ahoj ,
truvan mne o chvilku předběhl ,ale dám sem co jsem už měl napsáno,Těžko můžeme někdo hodnotit jaká situace byla na střeše,ale opravené to je a že nepoužil pod každou lať přešně ohoblované prkénko nic neznamená,na posledním obrázku je vidět,že nebyly sundané ani některé kontralatě a i folie tam asi zůstala a tak by mne zajímalo jak by to asi musel pod folii dělat a jak by na boční prkna přidělával kontra latě.Za mne dobrý,
Bohužel zákazník je šťoura co tomu za mák nerozumí ,už jenom ty výrazy podkládá to kolíčky,vyměňoval několik krovů,případně vyřezával žlábek.
myslím si,že je zcela logický že propadlá lať se podloží a a vysoká se zadlábne. A pokud by náš šťoura nelezl na střechu a počkal až bude položená tak by se divil jak je to pěkně rovný.
Jo a tahle oprava na té střeše vydrží bez problémů dalších sto let a nikomu to nebude vadit.

Další věc bude asi taky to ,pane šéf opravte mi to nějak hlavně ať to moc nestojí.

Tim
jakub1j
Příspěvky: 20
Registrován: 29 pro 2015, 06:39

Re: Položení latí - reklamace?

Příspěvek od jakub1j »

Není to sice oku lahodící, nicméně jedná se o funkční a běžně používaný způsob jak se vypořádat s malými nerovnostmi.
V případě větších nerovností už by musela být aplikována Vámi zmiňovaná metoda příložek z boku.
To ovšem znamená větší pracnost + náklady na materiál. A hlavně déle otevřenou střechu. To může být u rekonstrukce poměrně zásadní faktor.
Rostej
Příspěvky: 37
Registrován: 18 říj 2016, 13:31

Re: Položení latí - reklamace?

Příspěvek od Rostej »

Nějak nechápu co se vám nezdá. Je to úplně běžnå metoda vyrovnání latí.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Položení latí - reklamace?

Příspěvek od Tim »

jak už jsem psal ,

pán je asi šťoura a hlavně neví vůbec nic o tom jak se co dělá

Tim
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Položení latí - reklamace?

Příspěvek od truvan »

pánoj se spíš nechce platit. :ugeek:
Míru zdar
práci čest
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Položení latí - reklamace?

Příspěvek od Pepan »

No mě se tam trochu nezdá to, jak na jedné fotce hřebík je jen kousek v krovu. Tam bych čekal, že se to při zátěži prověsí dolů.
La.DiS
Příspěvky: 37
Registrován: 19 úno 2015, 07:47

Re: Položení latí - reklamace?

Příspěvek od La.DiS »

Přesně tak...takhle se to prostě dělá...Samozřejmě asi nebudu podkládat 5 cm špalíkem a přibíjet 90-tkou ale jinak je to v cajku. Už jsem to takhle dělal v životě x-krát a nikdo si nikdy nestěžoval. Když už je to moc, musí se nařezat klíny na kontralatě, ale je to dost opruz ;)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 4 hosti