Brouseni soustruznickych dlat

Vše co se týká soustružení dřeva.
stefanos689
Příspěvky: 123
Registrován: 19 pro 2013, 22:46
Bydliště: Lednice (okr. Breclav)

Re: Brouseni soustruznickych dlat

Příspěvek od stefanos689 »

Petr píše:Ahoj,

Stefanos 689 - v tomto pripade mas bohuzel asi pravdu, ale pokud bych na to hledel takto, tak bych si asi nikdy nic z druhe ruky nekoupil a to by byla myslim skoda, vzdyt kolik z nas casto nahleda treba na bazos a hleda vyhodne nabidky drevoobrabecich stroju nebo cehokoliv - co kdyby se mi neco hodilo za dobrou cenu ceho se chce jiny zbavit? Takto jsem prisel i k moji stolni litinove pile JET americkeho typu, kterou bych jinak nikdy nemel a kterou povazuju za nejlepsi kup co se mi kdy povedl - funguje bezvadne.

Zdravi Petr
S tim urcite souhlasim. Sam toho mam drtivou vetsinu z druhe roky. V tom problem nevidim. Lide ani casto nevedi co prodavaji nebo potrebujou rychle penize, takze tady se da naopak velmi ziskat. Mel jsem na mysli spise ruzne prodejce a prekupniky (hlavne na aukru, ale i jinde), kteri se snazi udat zdanlive nove a bezvadne, ale ve skutecnosti pochybne vyrobky. Sam s tim mam spatnou zkusenost.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouseni soustruznickych dlat

Příspěvek od Petr »

No jo no mas pravdu.
Stejne si ale myslim, ze podle toho jak se zachoval ten prodejce, tak je v tom nevinne. Kdyz jsem se ho ptal jestli brusku roztocil na plne obratky tak priznal, ze ji jenom zapnul a hned vypnul jestli se toci. No a po upozorneni na zkrytou vadu mi hned poslal na ucet 1 tis. kc, abych si nechal to lozisko v servisu vymenit - to jsem jeste myslel ze je to tim loziskem.
A hlavne ma na aukru za posledni rok pres 950 obchodu, je partnerem aukra, tudiz pojisteny a k tomu ma 100% hodnoceni spokojenosti kupujicich, coz taky o necem svedci.- moc takovych neni. Pokud to nevyjde ani na podruhe u Bow servisu tak mu sposlu odkaz na tuto diskuzi a uvidim jak se k cele veci zachova.
ピーター 大工
jiri
Příspěvky: 108
Registrován: 05 bře 2011, 12:12

Re: Brouseni soustruznickych dlat

Příspěvek od jiri »

[quote="Pájmen"]Člověk většinou s každým novým výrobkem v dnešní době zažívá zklamání,také jste si toho všimli?

Jestli to není tak trochu i tím, jestli jsme ochotni za kvalitu připlatit.
Moje první vrtačka Narex Combi stála v roce 1973 1050 Kč, nástupní plat v roce 1984 jsem měl 1250 Kč.Takže jsem za tu vrtačku dal celou měsíční mzdu.
Určitě není problém koupit kvalitní brusku, jde jen o peníze.
jiri
Pájmen
Příspěvky: 11
Registrován: 21 říj 2015, 10:20

Re: Brouseni soustruznickych dlat

Příspěvek od Pájmen »

Jiří to máš pravdu,ale postrádá smysl,proč tedy toto levné nářadí vyrábí,které nefunguje.Já tomuto mrhání nákladů na výrobu a všeho ostatního co k tomu je nerozumím.
:?
Zdárný příklad aku vrtačky 18V na Nicd akumulátory za nějakých 999kč která vypadá jako šunt na první pohled,sílu má jak 12V,prodává jí kdejaký market pod svým názvem,nabíječku když zapomeneš v síti,tak baterie končí a i když to ne,tak jí zaručeně zničí tak nesmyslný nabíjecí proud nabíječky do roka spolehlivě.
Rozumím tomu,když nářadí které je kvalitní má svou hodnotu.
Dále pochopím že náš trh nabízí hobby nářadí s dostupnější cenou.Ale zůstává mi rozum stát nad faktem,že takové křápy jako zmiňovaná vrtačka nejsou zákonem zakázány,vše má mít své hranice:|
To je kategorie snad jednou a konec. ;)
stefanos689
Příspěvky: 123
Registrován: 19 pro 2013, 22:46
Bydliště: Lednice (okr. Breclav)

Re: Brouseni soustruznickych dlat

Příspěvek od stefanos689 »

Petr píše:No jo no mas pravdu.
Stejne si ale myslim, ze podle toho jak se zachoval ten prodejce, tak je v tom nevinne.
V tvem pripade to vypada na poradnou porci smuly. Znam ten pocit, kdy si clovek objedna neco co potrebuje k praci a prijde mu zmetek. Takze misto prace jen promrhany cas vyrizovanim reklamace atd... To je skutecne to nejhorsi!

---------------------------------------

Co se tyce kvality naradi, tak je to tak jak pise Jiri. Kvalitni naradi proste stoji ranec a vzdy to tak bylo. V dnesni dobe je spousta ruznych trid kvality a znacek a je to jen dobre. Kazdy si muze vybrat. Vyrobci vyrabeji jen to co lidi kupuji. Vetsina lidi chce usetrit tam, kde to nema smysl a naopak rozhazuji tam, kde je to zbytecne... no a vyrobci a prodejci jim jen vychazi vstric.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouseni soustruznickych dlat

Příspěvek od Petr »

Zdravím Vás,
jenom bych rad informoval, že mi včera nečekaně přisla z reklamace zpět bruska. A vysledek je takový:
Bruska přišla v originální krabici, kompletní, s dobře nasazenou hřídelí a kupodivu ani zdaleka tak nevybruje jako vybrovala před tím. Dokonce je tělo brusky znovu zatmelené a nově přestříkané barvou a jsou na ní nové polepky.
Jedinnou drobnost bych měl, a sice že bruska byla do krabice vložena opačně takže jsem ji z polystyrenu musel páčit. (ten kdo to balil musi svoji práci "milovat" že ji tam tak narval i když mu polystyren vubec nepasoval). A když jsem povoloval levý kotouč tak jsem myslel, že mi to urve ruky jak byla matice dorvaná - a to píšou v navodu "matice dotahujte pouze rukou". To že kotouče neměly mezi přírubou a kotoučem vložené papírové podložky už mě ani nepřekvapilo (proč by se s tím někdo obtěžoval).
No nic, zaplat pán bůchu, že to tak dopadlo a že bruska je doma a použitelná. ;)
Přeju všem Veselé vánoce a štastný Nový rok 2016
ピーター 大工
Vasil
Příspěvky: 46
Registrován: 13 úno 2015, 17:19
Bydliště: u Svitav

Re: Brouseni soustruznickych dlat

Příspěvek od Vasil »

Petr píše: s dobře nasazenou hřídelí a kupodivu ani zdaleka tak nevibruje jako vibrovala před tím
Ahoj Petře,
pokud by jsi chtěl i ty drobné vibrace odstranit, tak by stačilo vyměnit ložiska za kvalitní.Jak jsem to celé četl, tak přesnosti se firma moc nevyznačuje.
Přeji Ti do nového roku hlavně zdraví, rodinnou pohodu a dobré dřevo na soustružení.Ahoj Vasil.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouseni soustruznickych dlat

Příspěvek od hylopetes »

hylopetes píše:...tak jsem rovnou koukala po drazsich jako Bosch GBG 8.
Koukam, ze ani Bosch neni zarukou kvality. Tady na videu srovnava jednu litajici prirubu.
https://www.youtube.com/watch?v=41ysiqUHsFQ
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouseni soustruznickych dlat

Příspěvek od hylopetes »

Vytvorila jsem si pripravek na ostreni "bowl gouge", tak treba se to bude nekomu hodit.
http://blog.acoma.cz/2016/05/pripravek- ... hu-do.html
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Brouseni soustruznickych dlat

Příspěvek od Tim »

moc pěkně řemeslně udělaný lepší než originál
je vidět ,že používáš hlavu a ruce už taky něco zmákly,ještě jednou pěný ,pěkný

tim
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 4 hosti