Tak radši ne

Vše ostatní, co se nehodí do zadaných témat.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak radši ne

Příspěvek od Roman »

Pepan píše:Já prošel některá jeho videa už před časem. Jeho způsob přednesu je nesympatický a ty videa, kde řekne něco nového jsem asi minul. Jenom říká stokrát opakované stavební tipy a někde vyloženě žvaní. Třeba jeho představa difuzně otevřené konstrukce bez parozábrany, kde má použitou OSB desku je pecka.
On je obecně milovník OSB.

Já na ty videa koukal,jelikož do dřeva dělám,tak tam nic zajímavého nevidím takže souhlasím s Pepanem.Jinak samotný projekt určitě chválím.Třeba jediné video v češtině,jak orýsovat kmen a vyříznout sedlo jsem nenašel,ale jsme jen malinký rybníček a velká konkurence dnes.
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak radši ne

Příspěvek od Roman »

hylopetes píše:Hm, kdyz je rec o OSB :) To se vam bude libit moje podlaha v dilne. Moreno lihovym moridlem a nekolik vrstev polyurexem. Po 2 letech je to docela poskrabane a hodne vylamane. Delala jsem to jen tak, abych se to naucila. Uz jsem se poucila a nikdy nedam OSB jako vrchni vrstvu.
Ohledne tech jeho dveri - spravne natrene to muze vypadat i pekne. OSB ma svuj vzhled a nekomu se to muze libit. A tech 5 pantu me teda dostalo :)
Koukám,že si nalakovala i stěnu dole ;)
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Tak radši ne

Příspěvek od truvan »

No už sem na Tvuj blog koukal vypadá to dobře,zajímali by mne ty díry a drolení,
Jinak teda musím smeknout klobouk,žen které se tímhle řemeslem zabývají moc není,vždycky rád koukám na yt.nějaký američanky v tom jedou a je to pro mne vždycky líbící:),nechceš taky něco natočit byla bys myslím u nás první.
a práci podle toho co sem viděl n tom tvem blgu děláš perfektní :)
Míru zdar
práci čest
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak radši ne

Příspěvek od JanB »

truvan píše:nechceš taky něco natočit byla bys myslím u nás první.
Vždyť už se stalo :D
https://www.youtube.com/channel/UCT1E6P ... MB2vGhdolg
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak radši ne

Příspěvek od Petr »

Pepan píše:Já prošel některá jeho videa už před časem. Jeho způsob přednesu je nesympatický a ty videa, kde řekne něco nového jsem asi minul. Jenom říká stokrát opakované stavební tipy a někde vyloženě žvaní. Třeba jeho představa difuzně otevřené konstrukce bez parozábrany, kde má použitou OSB desku je pecka.
On je obecně milovník OSB.
Ahoj Pepane, taky sleduju Přírodní bydlení a zatím jsem nenarazil na nic zásadního s čím bych s Jakubem nesouhlasil. Třeba to co uvádíš o difuzně otevřené konstrukci, kde je OSB použitá jako "parobrzda" mám přesně použité na mém pasivním domě s difuzně otevřenou konstrukcí obvodového pláště a není to jenom představa, ale funguje to bezvadně - v čem prosímtě vidíš problém? :)
ピーター 大工
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Tak radši ne

Příspěvek od mari_001 »

truvan píše:Právě proto že to má v palici srovnané tak nebude svoje know-hou vytrubovat jen tak,
já ho osobně neznám,ale obrázek jsem si o něm udělal,
neřeším jakej je člověk (nechci ho za manželku:) ale jako odborník mi sedí tuplovaně.
a myslím že se na tom yutubu dělí o své zkušenosti více než je v naší kotlině zvykem.(a víc než kdokoliv tady z nás!!a na velice dobré úrovni-tím nemyslím jeho projev,který nemusí každému sedět,ale to neřeším ,pro mě platí vyrobené,ne okecané:)
a považuju jeho práci za vyjímečnou(což z toho jednoho videa co se zde přetřásá nemůže být patrné)
!!!!!!!respect!!!!!!!
Jak říká kamarád "Hou-nou si chrání leda trouba kterej se bojí že už nic lepšího nikdá nesvede"

Je chytrej, ale o zásadní info se nepodělí ani na videu ani při konverzaci, takže ve finále si jede svoji reklamu. Toť můj názor ;)
Naposledy upravil(a) mari_001 dne 30 led 2016, 01:05, celkem upraveno 1 x.
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak radši ne

Příspěvek od hylopetes »

Roman píše: Koukám,že si nalakovala i stěnu dole ;)
Ono to tak na prvni pohled vypada a nekde jsem to skutecne valeckem trosku vzala :) Ale ty fleky jsou od nizkoexpanzni peny, kterou jsem objela celou mistnost po obvodu. Ted jsou tam jeste listy, takze ani jedno z toho neni videt.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak radši ne

Příspěvek od hylopetes »

truvan píše:No už sem na Tvuj blog koukal vypadá to dobře,zajímali by mne ty díry a drolení,
Jinak teda musím smeknout klobouk,žen které se tímhle řemeslem zabývají moc není
Diky :) Ale ja to mam jen jako ulet na volne chvile. Zivi me neco jineho (IT).
Diry najdu a vyfotim. Moc jich tam neni. Taky jsem to dost brousila (jako pako jsem vzala nebrousene OSB), tak mozna tim je to trosku slabsi v nekterych mistech.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Tak radši ne

Příspěvek od truvan »

mari_001 píše:
Jak říká kamarád "Hou-nou si chrání leda trouba kterej se bojí že už nic lepšího nikdá nesvede"

Je chytrej, ale o zásadní info se nepodělí ani na videu ani při konverzaci, takže ve finále si jede svoji reklamu. Toť můj názor ;)
EHM,DOVOLÍM SI REAGOVAT

třeba zrovna na příspěvek který cituju(zrovna to vyšlo na Tebe Mari-00 tak to neber nějak tragicky)
Dost dobře nechápu stesky po zásadních informacích,jen by mne zajímalo kdo z lidí tady nějaké zásadní info zveřejnil nebo prezentoval ???
co je pro někoho zásadní může být pro jiného triviální,
takže na toto poukazovat jako na nedostatek muže jenom ..... !!!(každý necht si doplní sám)
pro někoho může být zásadní vybalování věcí z krabice,pro někohoh zas tipy při frézování
co se týká reklamy
tak ten kdo to video (yutubu)dělá tak nepočítá s reklamou???
třeba konkrétně Ty Mari_00,nechtěl bys aby ti tvé počínání a investovaný čas a peníze vražené do videa přinesli další a další zakázky??případně finance od ytbu??

-aby si se přiblížil urovni Jakubova počinu musel by si na tom imho ještě hooooodně moc zapracovat.(tím nechci shazovat Tvoji práci,co sem Ti napsal dřív jako komenty k tvým videum stále platí, ale jestli si trochu soudný tak musíš uznat že jeho videa jsou uplně na jiné urovni než počiny nás všech tady dohromady :)

třeba Pepanův výkřik o Jakubově použití OSB v souvislosti s parotěsnou zábranou
beru jako projev člověka který tomu ani hovno nerozumí,až svůj názor obhájí a vysvětlí
sklapnu paty a vyseknu mu poklonu,
do té doby to ale beru jako výšplecht bez hodnoty :D

určitě nikdo nechce aby se cesta dřeva zvrhla v nějakou tlachárnu a poplácávnu bez urovně!!
a to imho malinko hrozí jestliže úroveň nebudeme trošku hlídat :)
Míru zdar
práci čest
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Tak radši ne

Příspěvek od Pepan »

Asi takhle Truvane,

pokud nekdo poučuje, že nepoužitím parotěsné folie má difuzně otevřenou konstrukci, načež místo té parotěsky tam dá OSB desku, která má skoro stejné vlastnosti. To ovšem zamlčí, takže laik si bude myslet, že nedat pod vatu parotěs je vlastně eko a skončí s mokrou izolací.
A to pomíjím fakt, že folie má mnohem lepší technické vlastnosti.

A mícháš tu dohromady dvě věci, reklamu a info video. Všechno to, co tu zveřejnili chlapi od mariho po Tima atp. jsou videa s informační hodnotou. Všechno co točí PB jsou čistá reklama. Nemají nic naučit, jenom předvádí co umí. Tedy pokud to umí, protože už jsem za svůj život potkal plno "odborníků", za které dělal někdo jiný!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 3 hosti