Kuchyňské židle

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Brehowicz
Příspěvky: 22
Registrován: 30 zář 2015, 21:45

Kuchyňské židle

Příspěvek od Brehowicz »

Zdravím všechny kutily a truhláře
Nedávno se mi podařilo stvořit pár židli podle Petrovy předlohy - za což mu veřejně děkuji.
Trochu jsem je upravil na výšce a to přidal jsem 50mm na celkových 1055mm.
Dřevo je jasan ,co nejvíc jádra.Když je celý světlý tak je jasan v mých očich jak lamino.
Stolky mi daly vážně zabrat,moje roba říká že to byla zkouška na pasováni do cechu :mrgreen:
Nejsem truhlář ani vyučený v oboru,ale práce se dřevem je mým celoživotním koníčkem už od puberty.Za tu dobu jsem nabyl jakes takés zázemí byť jsou stroje z roku jedna dva ,nebo v případě hoblovky to moje dílo.
Neb nemám frezu s kopirovacím ložiskem ani formatku tak mně zadní nohy docela potrápily když jsem základní tvar vyřezal na cirkule a pásovce a pak dobrousil všechny najednou pásovkou-aby byly stejné.
Pro spoje jsem se nechal inspirovat domino kolíky,které jsem si vyrobil v rozměru 24x12x60mm a díry vyvrtal na dlabačce.
Jinak stolařská klasika.
Lepim Racollem D3 nebo D3kou od Berneru .
Lak nástřik Icla 3 vrstvy.
Teraz trocha fotek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Kuchyňské židle

Příspěvek od Tim »

Ahojky ,
tak vida další šikula,podmínky přímo polní ale výsledek je dobrý a to se cení,
Koukám,že už budeš ve strojní dílně muset končit toho větrání je tam nějak moc,ale nic ve zlým taky jsem začinal v garáži kde mrzlo a lepil jsem doma na chodbě.Přidám ještě jedno moje oblíbený rčení /jedno už jsem tu dal o dřevě/
když někdo říká ,že to nejde odpovídám :,,všechno jde ,nejde jenom tlačit tkanička/ale i to jde když jí namočíme do betonu/
Brehowicz pro tebe platí,že všechno jde jen tak dál.

Tim
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyňské židle

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
nemas zac dekovat, rad jsem pomohl. Ja je taky "obslehl" z mistni restaurace. :mrgreen:
A pak ze ti nejdou vkladat fotky! :lol:
ピーター 大工
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Kuchyňské židle

Příspěvek od truvan »

výborná práce!!!!
fandím Ti.
Míru zdar
práci čest
Brehowicz
Příspěvky: 22
Registrován: 30 zář 2015, 21:45

Re: Kuchyňské židle

Příspěvek od Brehowicz »

Děkuji všem
Naposledy upravil(a) Brehowicz dne 19 pro 2015, 18:42, celkem upraveno 1 x.
Brehowicz
Příspěvky: 22
Registrován: 30 zář 2015, 21:45

Re: Břehovy výrobky

Příspěvek od Brehowicz »

Jelikož je příroda letos stejně jako pár posledních roku nakloněná k větraným dílnam :mrgreen:
tak sem mohl dneska dodělat malý věšák a rovnou ho i pověsit.
Rozměr 180x52cm záda a 51x40x25cm skřínka a polička 51x23cm.
Skolikováno na klasiku kolíky 8mm a ze zadní strany navíc pořádně sešroubováno aby to uneslo i sedíciho mamlase který by na to lezl.
Dřevo opět jasan,lak Icla,aby to nebyla toková nuda tak mi při rozřezávaní fořtu na pile vzalo kus dřeva 2.5 m dlouhého a za hlasitého hvizdu ho zapíchlo o pět metru dál do starého poctívého sololitu na stěně mezi oknem a dveřmi ;) ale todle už nepřekvapí.
Něco z zřezání
Obrázek
Zapíchlé páratko
Obrázek
Tudle traso to muselo proletět
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Výsledek
Obrázek
Brehowicz
Příspěvky: 22
Registrován: 30 zář 2015, 21:45

Palice na dlátováni a japonské rysovací nože

Příspěvek od Brehowicz »

Na vánoce jsem dostal krásnou sadu dlátek Narex Premium a k novým dlátkum sem udělal novou paličku,bo se starou by to neštymovalo :mrgreen:
Je to slepenec 7 vrstev dubu a jasanu ,vyrobeno na soustruhu ,célka cca 30cm,pruměr cca 87mm,váha tak akurát.
A ještě sem si vyrobil dva japonské rysovací nože.Kdysi před 20 rokama sem dostal kovanou nožovinu z toho jsem zatím vyříznul 2 kousky nožu,vybrousil ,zakalil a dobrousil do konečného stavu.
Řežou-píšou jedná báseň.
Délka 17.5-18cm,šířka 13-14mm a tloušťka 2.5-2.8mm


Palice a dlátka
Obrázek

Palice
Obrázek

Kovaná nožovina -uhlikatá ocel
Obrázek

Rysovací nože-vpravo hotový vybroušený,nalevo zakaleny
Obrázek
radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Re: Kuchyňské židle

Příspěvek od radomil »

Dobře Ty! :) Pěkný jasan.
Mám rád vysoký židle, na našich 113 cm si můžeš opřít hlavu v týlu, když přijde „gastrodemence“ po pivu a rejži :) a ani kafe nepomůže. Dělali jsme podle toho (Jelínkova z ValMezu) ohýbanýho modelu „křesílko“ s područkama pro paní učitelku a libuje si při čtení pohádek dětem.


Chtěl jsem se zeptat: D3 od Bernera - to svědčí o Tvé schopnosti nakupovat u Bernera nebo někde zbylo na stavbě při velkém nákupu? Ptám se proto, že bych chtěl od Bernera ty jednoruční rychloupínací svěrky a on mi je nechce jako malé rybě prodat. Už nějaké mám a chrochtám si, jak jsou príma a potřeboval bych jich víc.
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Re: Kuchyňské židle

Příspěvek od radomil »

Ještě k sedícímu mamlasovi: ani by mě nenapadlo si nesednout, předsíňka vypadá velmi trvanlivě 8-)
Jsem zvědav, kdy po mě skočej sousedi, že z mé větrané dílny pořád něco slyšej ... už takhle si musej myslet, jak musím být ve vatě, když makám od nevidim do nevidim ...
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Kuchyňské židle

Příspěvek od Tim »

Ahojky Radomil,

od bernera jezdí občas cestáci s nevycválaným chováním .stávalo se mi ,že přijel před dílnu něco kutil v autě a zase odjel a ani nezavonil ale jeden telefonát do firmy z něj udělal služebníčka ted přijede i když bych potřeboval jenom jeden ulamovací nůž/pochopil že žije z našich peněz/
jo a berner má shop kde není problém http://shop.berner.eu/cz-cs/start
a ty svěrky taky používám a řekl bych ,že choději lepší než originál QUICK-GRIP
tim
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti