Rošt pod palubky

Vše co se týká tesařského řemesla.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Rošt pod palubky

Příspěvek od Pepan »

Já když stavěl barák, tak lidi běžně radili, abych udělal jenom rošt na parotěsku a každé místo kde bude vrut přetmelil. Je neskutečné jaký hovadiny jsou schopný vymyslet. I teď jsem na FB ve skupině o svépomocné stavbě a je to spíš náboženská sekta. Za jednoduché řešení problémů vás hned ukřižují. :D
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Rošt pod palubky

Příspěvek od miru01 »

Ponty píše:Pokud kotvím cokoliv na rošt, tak ten rošt musím zase přikotvit k něčemu (krov, zeď atd). Pak si nedovedu představit kam umístím folii aniž bych ji něčím neprošrouboval, nebo přes ní nevedl závěsy. Nebo mi utekla informace o levitujícím roštu?
Ahoj, spíše ti utekla informace o těsnicích prvcích používaných ve spolupráci s parotěskou.
A také je nutné napojit parotěsnou folii na případné související zdi příslušným tmelem.
Nelze popřít, že je to pracnější než dát vatu, parotěs a na to nastřílet palubky/sádroš/osb apod. a také to zvyšuje skladbu o kontralať. Ale jak říkají odborníci, je to věc každého soudruha jak si to udělá :)
Ponty
Příspěvky: 127
Registrován: 26 pro 2016, 14:19
Bydliště: Cheznovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rošt pod palubky

Příspěvek od Ponty »

Tato informace mi samozřejmě neutekla. Parotěsku "lepím" ke zdi či jinému konečnému styku vždy.
Pokud dám parotěsku někam mezi rošt a krov, tak musím každý prostup kterým mi prochází kotevní materiál zaizolovat. Což jsou dosti velké otvory oproti vrutům.
Člověk může bejt blbej, ale musí si umět poradit.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Rošt pod palubky

Příspěvek od miru01 »

Ahoj, já to dělal takto v souladu s pokyny výrobce folií: šikmina - mezi krokve 14 cm vaty, pak přes rošt z latí 5x3cm, ten jsem dal do roviny, do něj vatu ještě 5cm, na rošt nasponkoval parotěsnou folii, napojeno na stěny příslušným tmelem, sponky přelepeny - všechny, příslušnou páskou, stejně tak dotěsněny všechny prostupy - kabely apod. Na tuto skladbu jsem dal kontralať 3 cm, otvory si předvrtal a pod každý otvor nalepil na folii kus příslušné těsnicí hmoty a prohnal tudy vrut. Na kontralatě jde pak už krytí - sádroš, palubky apod. Takže palubky pak jdou do těch kontralatí a při správné délce vrutů/hřebíků nemůže nic projít do parotěsu. A i kdyby někdo nechtěl předvrtávat a podlepovat vruty co drží kontralať, tak je to pár otvorů, oproti tisícovce vrutů při našroubování přímo na parotěs.
Strop jsem dělal trochu jinak, vatu mezi kleštiny, na ně rovnou parotěs, na parotěs výše zmíněné sádrokartonářské závěsy, jejichž dva vruty jsem před prošroubováním vždy podlepil, do závěsů opět latě 5x3 a na ně záklop.
Snad jsem to popsal pochopitelně.
Ponty
Příspěvky: 127
Registrován: 26 pro 2016, 14:19
Bydliště: Cheznovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rošt pod palubky

Příspěvek od Ponty »

Jo, pokud použiješ dřevěné latě, tak se mi to zdá logický co píšeš. Na klasický CD rošt si to pořádně představit neumím.
Člověk může bejt blbej, ale musí si umět poradit.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Rošt pod palubky

Příspěvek od miru01 »

Souhlasím, v plechu to nedává moc smysl. Když mne je to dřevo nějak bližší, i když dělat rovinu ze střešních latí není úplně jednoduché, ani o moc levnější.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti