OSMO nebo FESTOOL

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
Danny
Příspěvky: 98
Registrován: 23 bře 2015, 15:17

OSMO nebo FESTOOL

Příspěvek od Danny »

Zdravím zde všechny příznivce a prosím o radu či vlastní zkušenost s přírodními oleji.
Moje zkušenost s oleji je minimální a nebýt jednoho obchoďáka, který mi osobně naolejoval všechny mnou vyrobené podlahy v domě (jasan,dub javor) , tak jsem k tomuhle ošetření dřeva ani nečich. Po létech domácího provozu mohu olej všem s nadšením doporučit. Teď bych sám rád vyzkoušel olejování . Pročetl jsem zde spoustu recenzí a prohlédl různá videa. Moje volba padla na oleje OSMO Top 3028 a Festool RF HD. Je to na desku jídelního stolu z jasanové spárovky a na megalomanskou cca 300 kilovou Roubo hoblici kterou snad brzy dokončím (až se naučím vkládat příspěvky s fotem, tak se pochlubím). Rád bych znal názor Vás zkušenějších na tyto oleje. Zajímá mne aplikace, zda u Osma stačí štětec jak pišou, nebo je lepší zapracovat zeleným a bílým rounem jako u oleje od Festool (krásné video na Domidrewno). Dále bych rád znal rozdíly mezi oleji, proč se Vám líp pracuje s tím či jiným olejem, jaký je u nich konečný výsledek ( na pohled, na omak – hmatem, pocitově , údržba – četnost ošetření, odolnost, atd ). Nebráním se použít i jiný olej dle Vašich zkušeností. Jen mi tyto dva tak nějak sedli do noty. Taky bych rád znal zkušenost s dávkovačem SURFIX, zda ta plechovka a kus plastu a gumy za ty peníze stojí, neb se dá vystačit s obyč houbičkou na nádobí. Na olejování mám k dispozici své ruce , brusku Festool ETS 150/3, nějaké ty hadry a houbičky se najdou. Rouna a další musím dokoupit. Ekonomická stránka je taky důležitá, byť někdy stojí zato si připlatit. Budu moc rád za Vaše poznatky a snad to pomůže i jiným – olejem nepolíbeným. :P
Danny
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: OSMO nebo FESTOOL

Příspěvek od werdio »

kup osmo top a neřeš :-)..štětkou natáhni a po čase stáhni zbytek, jak flanelem, popř. vmasíruj bílým padem....někdo olej nahřívá, podle toho jak je podklad utaženej..
Pokud chceš "extra" oddolnost tak PNZ podlahový tvrdý olejovosk..zásadně pocca 20min vmasírovat bílým padem a doleštit
Osmo mat
PNZ hedv.lesk
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: OSMO nebo FESTOOL

Příspěvek od Tim »

Ahojky,

má pravdu chlapec..

osmo top je na sk viz.práce členů fora kuchyň z masivu smrk

tim
Danny
Příspěvky: 98
Registrován: 23 bře 2015, 15:17

Re: OSMO nebo FESTOOL

Příspěvek od Danny »

Díky za radu, půjdu do OSMO top mat.
Už se na to těším a výsledek sem nafotím v podobě Roubo hoblice. :P
Danny
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů