Nátěr olejem a mravenci

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
jejule
Příspěvky: 2
Registrován: 16 říj 2014, 09:06

Nátěr olejem a mravenci

Příspěvek od jejule »

Dobrý den,
natřeli jsme borovicovou skříň oleji. Doporučovaný postup jsme dodrželi. Oleje byla směs lněného a světlicového a pomerančový olej na zředění. Od nátěru jsou to již 3 týdny a stále je skříň v obležení mravenců, kterých se nedá zbavit, nástrahy nežerou, protože skříň je pro ně lepší lákadlo. Povrch skříně jsme už několikrát utírali a mastný se vůbec nezdá. Máte nějaké vysvětlení nebo doporučení co s tím? Děkuji
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nátěr olejem a mravenci

Příspěvek od Petr »

Zdravim jejule,
hmmm zajimave. To se mi opravdu nikdy nestalo ani by me to nenapadlo. Co zkusit vypatrat kudy se dostavaji do domu a zabezpecit prostup? Predpokladam, ze skrin mate doma. Zkusil bych sprej a skrin premistnit na cas na jine misto a sledovat co se bude dit. Jinak klasika co se da dohledat na netu o zbaveni se mravencu. Petr
ピーター 大工
jejule
Příspěvky: 2
Registrován: 16 říj 2014, 09:06

Re: Nátěr olejem a mravenci

Příspěvek od jejule »

Dobrý den, Petře,
ano, já vím jak obecně na mravence, bojujeme s nimi už roky. Ale že jim bude chutnat olejem ošetřená skříň, to by mě nenapadlo. Šlo mi spíše o to, jestli se s tím někdo setkal, jestli je to běžné a že třeba za delší čas už nebude skříň pro mravence atraktivní.
Takto to tedy především vypadá jako varování pro všechny, kdo mají s mravenci problémy...raději rezignovat na olejovaný nábytek. :(
Přílohy
P0002_161014.jpg
P0002_161014.jpg (110.8 KiB) Zobrazeno 10086 x
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů