Jak dokoncit konferencni stul z Dubu?

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dokoncit konferencni stul z Dubu?

Příspěvek od Petr »

Ahojte,
tak jsem dneska trosku experimentoval s olejem a cpavkovou vodou. Vcera mi konecne dorazil ten olej Sct. Croix (435,- - 2,5l) tak jsem ho chtel vyzkouset.
Byl jsem dost prekvapeny, jak ta cpavkova voda krasne funguje. Opravdu ten dub po nacpavkovani vypada jako stary. Diky za tip Martine ;)
Ale tchan uprednostnuje ten jemne medovy nadech tak uvidim jestli budu nakonec stolek cpavkovat nebo ne.
Tady foto pro porovnani:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek - fotka nacpavkovaneho vzorku pred olejovanim & olejovany vzorek
Obrázek - cerstve naolejovano.

Jeste bych chtel rict, ze oba vzorky jsou rezane ze stejneho kusu dreva a cpavkovani jsem provadel v otevrene garazi (chtel bych poznat tu "povahu" Martine, ktera to zvlada v dilne :D) I kdyz z neustaleho pozorovani vzorku pri cpavkovani uz ted necitim taky vubec nic. Jo a cpavkoval jsem presne 5,5hod.
ピーター 大工
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Jak dokoncit konferencni stul z Dubu?

Příspěvek od Martin »

Tomu říkám krásný příspěvek.Diky Petře :D .Zvláště druhá fotka krásně ukazuje, jak hluboko se to promoří.Ještě jedna úprava dubu je možná a to na černo,ale přesný technologický postup jsem bohužel nevyzkoušel.Každopádně, když namočíš dubový špalík do vody a položíš na železo(několikrát se nám stalo,že zůstal špalík ležet přes noc na cirkuli) ,tak ta styčná plocha zčerná jako boty.
Morčez!
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak dokoncit konferencni stul z Dubu?

Příspěvek od Petr »

Tak jsem dneska konecne dokoncil ten konferencni stolek. Jak jsem slibil prikladam fotku jak dopadlo dokonceni na olej sct.Croix. Poprve jsem pracoval s olejem a jsem z toho nadseny. Vice fotografii viz: http://pekne-truhlarsvi.blogspot.com/20 ... table.html
Přílohy
stolek2.jpg
stolek2.jpg (41.38 KiB) Zobrazeno 14337 x
Naposledy upravil(a) Anonymous dne 20 led 2010, 01:01, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Změněna velikost fotografie administrátorem, kvůli velké šířce, která rozhodila grafiku stránek. Max. šířku obrázků prosím dodržujte 540px.
ピーター 大工
host
Příspěvky: 1
Registrován: 22 led 2010, 14:26

Re: Jak dokoncit konferencni stul z Dubu?

Příspěvek od host »

Dobrý den, chtěl bych se pokusit o opravu drobného kousku dubového nábytku pomocí šelakové politury. Nevím však, kde sehnat pemzový prášek a politurovací olej. Šelak mám. Děkuji za každý tip.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Jak dokoncit konferencni stul z Dubu?

Příspěvek od Martin »

Firma Grac vede všechno co budete potřebovat http://www.grac.cz/ .Každopádně pokud jste to nikdy nedělal(a) vřele doporučuju všechno předem vyzkoušet na nějakém odřezku dubu.Lesklá šelaková politura,nanášená polnou, patří mezi těžké povrchovky a dokonalý výsledek bývá odměnou dostatečného cviku!
Morčez!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 75 hostů