Barevná duha

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
wotaen
Příspěvky: 42
Registrován: 18 kvě 2016, 12:00

Barevná duha

Příspěvek od wotaen »

Ahoj, dělám synovi takového houpacího "koníka", něco jako tohle:

https://www.sensa-shop.sk/uploads/image ... bluk-3.jpg

akorát místo kulatých šprušlí mám prkýnka. Má rád duhu a tak chci každé prkýnko nabarvit jinak, ať to udělá duhu. Prkýnka mám z jasanu a samotné mají pěknou kresbu, tak mi přijde škoda to zakrýt nějakou barvou komplet.

Jde to udělat nějak, aby byla barva pěkná a jasná a zároveň byla stále vidět kresba?

Díky
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Barevná duha

Příspěvek od werdio »

ve výtvarkách si kup x pigmentů a lak ve kterém si to smícháš..stačí 0,7l laku a od každýho pigmentu pár gramů, sytost krytí dle přidaného množství pigmentu.
wotaen
Příspěvky: 42
Registrován: 18 kvě 2016, 12:00

Re: Barevná duha

Příspěvek od wotaen »

No s tím míchání nevím, zatím co jsem vždy míchal, tak to nedopadlo dle mých představ :)

Našel jsem tohle: https://www.osmo.cz/barvy-na-drevo-uvni ... ni-odstiny
maty
Příspěvky: 8
Registrován: 09 čer 2016, 18:59

Re: Barevná duha

Příspěvek od maty »

A co si koupit mořidla a pote to přelakovat.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Barevná duha

Příspěvek od werdio »

tak koupit Osmo je jasná volba, ale potřebuješ víc bare resp. x plechovekv tzn.nákladově jinde..
v to případě kup zakladní barvy a pomícháš mezi sebou + bílá
wotaen
Příspěvky: 42
Registrován: 18 kvě 2016, 12:00

Re: Barevná duha

Příspěvek od wotaen »

Tak jsem se nakonec rozhodl pro olejove barvy z obchodu tady. Natiram jasan a svetlicovym olejem (fermez momentalne nemam a tungovy mi prijde tmavy).

Zkousel jsem to na kouscich jasanu a mam z toho smisene pocity. Natiral jsem doma, cca pri 20 stupnich.
Jednu cast kousku jsem setrel asi po 2 hodinach a dalsi asi po 24 hodinach. Prijde mi, ze v probarveni neni moc velky rozdil. Oboji navic stale spini. Kdyz utiram a utiram, nakonec na dreve nezbyde temer nic.

Tak mam par dotazu:
1) Ma smysl tam pridavat pom. olej nebo terpentyn? Oleji samotnemu to pomaha, ale pomuze to i tem barvam? Kdyz na to jdu selskym rozumem, tak trebas cerna obsahuje uhlik, ktery v org. rozpoustedlech rozpustny neni, takze je otazka jestli se ty castecky uhliku dostanou mezi vlakna dreva. U jinych barviv to muze byt podobne..

2) Libi se mi to setrit jenom trochu, ale pak to neni moc oteru odolne..mam na to pak davat dalsi uz ciste natery, ktere zabrani dalsimu otirani?

3) Ma smysl aplikovat vice barevnych nateru prez sebe?

Diky
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti