1uvod 2obchod 3diskuse 4literatura 6odkazy 7kontakty

Hadr od fermeže a nebezpečí požáru

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.

Hadr od fermeže a nebezpečí požáru

Příspěvekod Josef Kadleček » 01 srp 2017, 13:47

Vážení přátelé,
každý hasič či bezpečák to ví; i já byl kdysi dávno tátou poučen, že hrozí nebezpečí samovznícení hadru, který je prosycen fermeží (fermežový nátěr se otírá, to víme).
Tak je to asi patnáct minut, kdy jsem šel do boudy a byl mi podezřelý kouř, který tam nějak neměl moc co dělat a došlo mi to, že jsem ten hadr měl nechat před vyhozením do popelnice rozprostřený na zídce o dost dýl. Dnes je přes 30°C a on se ten hadr opravdu, mrška jedna, samovznítil.
Odneslo to kolo (bowdeny, ovládání přehazovačky a plášť, pytel s dřevěným uhlím, jenž pouze ohořel, ale ani nedomýšlet, co by se stalo, kdybych nebyl doma. Máme, jak jsem psal v předchozím postu, dřevěný domeček, který právě tmelím a natírám! A štěstí, že mám dost dlouhou zahradní hadici...
Čeká mě teď celý zbytek dne hlídkovat a přitom děkovat Velkýmu režisérovi, že nechal hlídkovat stážné anděly u mého monitoru, tím spíš v nanejvýš bdělém stavu.

Takže hadry od fermeže (tím spíš, pokud je s terpentýnem a dřevním térem, jako v mém případě) nenechávejte zmuchlaný nikde, kde by mohl předat oheň dál! Fakt je to pěkný svinstvo.
Josef Kadleček
 
Příspěvky: 2
Registrován: 24 črc 2017, 09:46

Re: Hadr od fermeže a nebezpečí požáru

Příspěvekod atrani » 07 bře 2018, 07:02

S dovolením využiji, abych nezakládal nové.

S dřevem začínám, resp. nakupuji spoustu levný zbytečností a pak zjišťuji, že je to k ničemu. Určitě to někteří znáte. Jako ekonom jsem k řemeslu nikdy nepřičichl, i když prapra dědeček byl v rodné vesnici zavedený truhlář, já držel vrtačku poprvé až v někdy v 18ti. Každopádně nyní s blížící se 30tkou a dětmi rád kutím blbůstky pro zábavu. A jelikož mi už nestačí "jigsaw table", tak se rozhoduji mezi pásovou a lupínkovou pilku k výrobě hraček a malých dekorací.

Zatím jsem všechno jen lakoval, ale rád bych se posunul dál, a proto jsem koupil Dánský olej od Rustins. Tam jsem se v bezpečnostním listu dočetl, že i tento je směsí a může se vznítit. Proto bych se Vás chtěl zeptat, jak nakládáte např. s kuchyňskými utěrkami? Nechat rozpustit ve vodě a vylít do kanalizace? Hadr je asi nejlepší nechat schnout přehozený o zídku ve stínu, předpokládám...
atrani
 
Příspěvky: 2
Registrován: 06 bře 2018, 09:05

Re: Hadr od fermeže a nebezpečí požáru

Příspěvekod RxD » 08 bře 2018, 15:25

Cau, ja mam v dilne plechovku do ktere hadr hodim a priklopim vetsi plechovkou. V lete nechavam hadry vetrat na vzduchu zavesene na kovovem plotu.
RxD
 
Příspěvky: 31
Registrován: 01 dub 2016, 09:26


Zpět na Přírodní nátěry dřeva (vesměs o olejích)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník