Co použít na interiér srubu.

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Odpovědět
dan68
Příspěvky: 4
Registrován: 24 bře 2016, 09:35

Co použít na interiér srubu.

Příspěvek od dan68 »

Ahojte všichni,chtěl jsem Vás poprosit o radu nebo jestli má někdo zkušenost co je nejlepší použít na interiér srubu(myslím hlavně stěny-klády).Našel jsem si tři varianty,ale budu rád i za další tipy a nebo názory.
1 varianta je od firmy Kreidezeit - Základní olej na dřevo + přírodní vosk
2 varianta je od firmy Hyperticusbio - Lněný olej na dřevo s včelím voskem Hyperticus BIO.
3 varianta od firmy PNZ Balzám ze včelího vosku a nevím pořádně jaký je rozdíl mezi tímto Vosk na dřevo W

Děkuji všem za radu a nebo za názor.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Co použít na interiér srubu.

Příspěvek od mari_001 »

Já jsem segře napouštěl interiér roubenky světlicový olej:tungový olej 1:1.Oproti jiným olejům co jsi psal tam je o hodně nižší cena, protože jsou to syrové oleje bez nějakých úprav, příměsí atd, proto jsem také šel touto cestou.

Ty vosky od PNZ jak si psal, tak se nevsáknou hluboko do dřeva spíše udělají film na vrchu a dřevo není do hloubky chráněno.
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
dan68
Příspěvky: 4
Registrován: 24 bře 2016, 09:35

Re: Co použít na interiér srubu.

Příspěvek od dan68 »

Díky za radu.
Ještě jsem se chtěl zeptat ak dlouho to schnulo a jaký to má povrch?Dělal jsi jeden nebo dva nátěry a dřevo změnilo barvu?
Promiň za takové dotazy ...jsem laik?
Ještě jednou dík.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Co použít na interiér srubu.

Příspěvek od mari_001 »

Já jsem v tom taky laik;)
No popravdě je to o tom jaký poměr uděláš.... čím víc tungu tak víc žlutší ale odolnější, světlicoví tolik nezbarvuje ale není tak odolný. Dřevo na dotyk je stále dřevo, někde jsem dělal dva (tam kde dosáhne člověk něco provést, ale stropy jsem dělal jen jednou a stačilo to bohatě. Vytvrzování nevím jak dlouho trvalo ale po 24hodin. Na to šlo v pohodě šahat bez toho aby to nechalo stopu na povrchu.
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
dan68
Příspěvky: 4
Registrován: 24 bře 2016, 09:35

Re: Co použít na interiér srubu.

Příspěvek od dan68 »

To je děs,čim víc o tom čtu tím víc nevím...teď jsem se dočetl o impregnační a lazurovací prostředek s voskem, vosková impregnace a přijde mi to taky dobrý. Jinak díky moc za názory,zkušenosti a postřehy.
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Co použít na interiér srubu.

Příspěvek od mari_001 »

Hlavně né něco s lazurou...spočítej si také kolik do toho chceš investovat. Ono se to nezdá ale ono toho tam padne dost;)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Petronilus
Příspěvky: 19
Registrován: 30 pro 2015, 10:01
Bydliště: Ostravsko

Re: Co použít na interiér srubu.

Příspěvek od Petronilus »

Budeš toho potřebovat asi dost hodně. Doporučil bych tungový od fima brno. Na stěny a strop čistý,a na podlahy,kde je třeba brzy chodit,doplnit sikativem od KREIDEZEIT (nebo jak se to píše?). Osobně vyzkoušeno k plné spokojenosti.

Cesta promine
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Co použít na interiér srubu.

Příspěvek od mari_001 »

Já jsme právě na stěny a strop nedával samotnej tungovej, protože dost žloutne, někomu to vadí:) Já jsem teda objednával tady z cesty v barelech a první nátěr jsem nahříval a ředil pomerančovým olejem.
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
dan68
Příspěvky: 4
Registrován: 24 bře 2016, 09:35

Re: Co použít na interiér srubu.

Příspěvek od dan68 »

Ahojte,já chi dělat jen stěny(kůly) a líbí se mi nejvíc varianta světlicový olej s tungovým olejem(1:1 a naředit to pomerančovým olejem.Jen přemýšlím jestli tam dát tvrdilo??? Co myslíte je tahle varianta blbost?? Jinak díky za názory
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů