Olejové nátěry

Úprava dřeva pomocí přírodních olejů, balzámů, kdy a proč je použít.
Lukasjanecek
Příspěvky: 6
Registrován: 06 lis 2011, 19:06

Re: Olejové nátěry

Příspěvek od Lukasjanecek »

Ahojte Martině.
Prosim Vas, dneska jsem si cetl Vas prispevek ohledne tvorby vlastni retro hoblice.Psal jste tam v minulosti ze je mozno poslat myslim panu Petrovi plany teto hoblice v pdfku.
Zacinam se kochat krasama truhlariny a chtel bych si udelat nejakou vlastni.Asi v tom budu v zacatcich trochu strelec ale zacinam na to drevo byt trochu vice uchylny:-)
Prosim Vas, mohl by jste mi poslat ty plany te retro hoblice?Byl bych vdecen a kde budu chodit tam budu chvalit:-)
Predem diky.Jo email na me: lukas.janecek@gmail.com.
Predem dekuji.

Lukas
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Olejové nátěry

Příspěvek od Martin »

Tady jsem našel návod na lak víceméně stejný s tím,který jsem popsal : http://abcviolins.com.au/how-to-make-a-varnish .Jsou tam suroviny,které se dají nakoupit tady nebo v drogérii,případně na manahuna.cz .Taky je milá snížená spotřeba vzácného terpentýnu!
Naposledy upravil(a) Martin dne 26 říj 2012, 17:37, celkem upraveno 1 x.
Morčez!
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejové nátěry

Příspěvek od Roman »

Lukasjanecek píše:Ahojte Martině.
Prosim Vas, dneska jsem si cetl Vas prispevek ohledne tvorby vlastni retro hoblice.Psal jste tam v minulosti ze je mozno poslat myslim panu Petrovi plany teto hoblice v pdfku.
Zacinam se kochat krasama truhlariny a chtel bych si udelat nejakou vlastni.Asi v tom budu v zacatcich trochu strelec ale zacinam na to drevo byt trochu vice uchylny:-)
Prosim Vas, mohl by jste mi poslat ty plany te retro hoblice?Byl bych vdecen a kde budu chodit tam budu chvalit:-)
Predem diky.Jo email na me: lukas.janecek@gmail.com.
Predem dekuji.

Lukas

Tady máš odkaz na knihu v pdf-jsou tam hoblice.R. http://www.uloz.to/12550208/the-workbench-book-pdf
Roman
Příspěvky: 411
Registrován: 14 pro 2009, 01:37
Bydliště: Jívka 21,okr.Trutnov 54213
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejové nátěry

Příspěvek od Roman »

Martin píše:Tady jsem našel návod na lak víceméně stejný s tím,který jsem popsal : http://www.abcviolins.com/varnish.html .Jsou tam suroviny,které se dají nakoupit tady nebo v drogérii,případně na manahuna.cz .Taky je milá snížená spotřeba vzácného terpentýnu!
Dá se to použít i na jiné věci než na housle?Já když vidím ty ceny za pulitr oleje,tak mně omejvaj.Jsem nedávno viděl dokument,jak na Slovensku pěstují dýně a ze semínek dělají olej.Museli ty semínka vozit do Rakouska na lisování,protože tady všechno rozkradli.Byli to starý mašiny,ale oni asi normálně fungují.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Olejové nátěry

Příspěvek od Martin »

Jasně,že dá,ale jen do interiéru.
Morčez!
Mauví
Příspěvky: 51
Registrován: 03 srp 2011, 22:13
Bydliště: Proseč 53944

Re: Olejové nátěry

Příspěvek od Mauví »

zdravím kolegy...
reaguju na povrchovou úpravu na svém stole. Hranoly jsem ohobloval, natřel trojkombinací lněného oleje a poté tungovým. Zdá se mi, že po chvíli se nátěr jakoby vytratil, ztratila se lesklost a olejovej nádech, jak vypadají vaše výrobky po pár měsících ? Sem v tomto ohledu stále amatér a nevím kde dělám chybu...
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Olejové nátěry

Příspěvek od Martin »

Žádná chyba.Jestli chceš můžeš pokračovat v natírání.Přeci jenom to něco vybumbá.Jestli nepomůže další vrstva a chceš to lesklé,tak to natři vč.voskem v terpentýnu a po zaschnutí vylešti čistým(!) měkkým kartáčem na boty.
Morčez!
Mauví
Příspěvky: 51
Registrován: 03 srp 2011, 22:13
Bydliště: Proseč 53944

Re: Olejové nátěry

Příspěvek od Mauví »

a jde se přetírat :).
lorch
Příspěvky: 54
Registrován: 09 říj 2011, 20:05

Re: Olejové nátěry

Příspěvek od lorch »

Dřevo ze starých smrkových trámů je vždycky hodně vyžilé, do těch Ti poteče olej jako do kanálu.
http://www.truhlarime.cz/ web zaměřený na ukázky truhlářských postupů, výrobků naší dílny, vysvětlení použití různých druhů nářadí, nabídky truhlářských kurzů a mnoho dalšího
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 83 hostů