segmentovana miska

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Odpovědět
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od Petr »

truvan píše::idea: velký věci se tak nerozkmitaj myslím(nesoustružím jen takovej příserek po selsku :)
ahoj,
ono nejde ani tak o rozkmitání, ale spíš o stabilizaci obrobku, pokud se jedná o větší a delší duté předměty. Typicky váza, mísa atd.. Pokud potřebuju vybrat vnitřek a je to dlouhé třeba 35cm a upnuté na jednom konci do čelistí, tak to může být perfektně vystředěné a opracované po obvodu, ale jakmile zajedeš struhem z vnitřní strany , tak se to při prvotním opracovaní nerovností rozvybruje jak struh překonává nerovnosti a může to na té délce uletět z upnutí. Pokud mám proti struhu lunetu, tak se do toho můžu opřít s jistotou že se to ani nehne.
hylopetes:
jsem zvědaví kdo z nás se první pochlubí hotovu vázou. Já už se dva týdny chystám dolepit další segmentové kroužky a není šance se dostat do dílny. Zatím jsem slepil 5 kroužků do bloku a celkem ji tam bude asi 17vrstev. :(
ピーター 大工
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: segmentovana miska

Příspěvek od truvan »

Petr
díky za popis,myslel sem to jakoTy,jen asi nevím rozdíl mezi rozkmitáním a rozvibrováním,i když trošku tuším, že tam rozdíl je ,tak se nechci pouštět na tenkej led :?

těším se na sedmnácti vrstvou :geek:
Míru zdar
práci čest
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od hylopetes »

Petr píše: hylopetes:
jsem zvědaví kdo z nás se první pochlubí hotovu vázou. Já už se dva týdny chystám dolepit další segmentové kroužky a není šance se dostat do dílny. Zatím jsem slepil 5 kroužků do bloku a celkem ji tam bude asi 17vrstev. :(
Daiku-san ;) Ted dodelavam drzak na dalsich 16 malych struhu, pak potrebuju nutne circle cutting jig na noveho hammera, dodelat tu hromadu mokreho ovocneho dreva, dodelat odsavani u vrtacky a soustruhu. Teprve pak budu mit cas na lunetu a vubec segmentovane veci. Takze ja osobne to vidim na 2-3 mesice nejmin :) Ale vyfotim ti co zatim mam. Segmentovana vaza z dubu je moc pekna i jako polotovar :D
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od hylopetes »

truvan píše:Petr
díky za popis,myslel sem to jakoTy,jen asi nevím rozdíl mezi rozkmitáním a rozvibrováním,i když trošku tuším, že tam rozdíl je ,tak se nechci pouštět na tenkej led :?
Jsem delala malou misku a tloustka steny byla 2-3 mm. V momente, kdy jsem se dotkla vnitrku velkym bowl scraperem a ktery uz nebyl uplne ostry, tak bylo krasne videt, jak se drevo zastavilo. Zbytek misky se pak snazil dohnat zastavene drevo. Moc pekne, krasne zvuky. Dodneska nechapu jaktoze ta miska nepraskla. Vazi 40 g a na stisk pruzi.

Praci lunety si predstavuju takhle nejak :D
https://youtu.be/ntXIkgh7-Mk?t=4m27s
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od hylopetes »

Slibena fotka rozdelane vazy. Vnitrek uz je skoro duty, az na vrsek, ktery zbyva dokoncit. Delala jsem to jako dve pulky. Uprostred je jeste videt linka od lepidla.
Přílohy
vaza_polotovar1.jpg
vaza_polotovar1.jpg (127.45 KiB) Zobrazeno 14279 x
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: segmentovana miska

Příspěvek od truvan »

:o Ty jsi ale šikulka !!!!!
výborná práce,smekám klobouček a těším se na výsledek :geek:
Míru zdar
práci čest
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
tvoje váza vypadá moc pěkně. Ta moje bude baculatější. Taky mám v plánu ji dělat ze dvou částí. S časem jsem na tom podobně. Mám rozdělaných věcí:
ruční pásovou tesařskou pilu, kryt s odsáváním na pokosku, a hlavně budu muset udělat "Drum sander" - válcovou brusku. Zajímalo by mě jak brousíš slepené segmentové kroužky před slepením. Já používám čelní brusku ale u toho dubu to trvá věčnost a je to nepohodlné a hlavně brusivo je za chvilku tupé. Proto bych rád zkusil vyrobit kompaktní válcovou brusku s ručním posuvem na kliku. Původně jsem chtěl udělat jenom brusný válec s deskou a používat to na soustruhu, ale když už se do toho dám, tak chci aby to bylo vždy po ruce a hlavně mobilní a můžu brousit i dlouhé lišty třeba pro slepování ohýbaných věcí.
Líbí se mi toto řešení na suchý zip, ale nemůžu to nikde najít.
https://www.youtube.com/watch?v=T7CejbPUKHQ
ピーター 大工
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od Petr »

Tak jsem měl dneska volné odpoledne, tak jsem se do toho opřel a myslím že jsem tě už dohonil!:mrgreen:
Obrázek
Obrázek
Zítra bych rád vybral vnitřek a pak hurá na povrchovku. ;)
ピーター 大工
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od hylopetes »

Hm, pekny :) Jsem zavahala jen pul roku a pak behem jednoho dne me predezenes :D No, ja mam aspon hotovy dvourady drzak na 2x 8 malych struhu. Takove 90 cm monstrum :)

Nepotesim te. Mam valcovou brusku :) Puvodne jsem to brousila na celni brusce, ale to se nedalo. Zvlaste buk byl sileny. Tak jsem si koupila zakladni valcovou brusku. Za ty penize to nestoji, ale pracuje relativne dobre. DIY variantu jsem taky zvazovala, ale nechtelo se mi do toho.

Nalepovaci suchace? Treba u Rouska je maji v metrazi. To je takove zelezarstvi v Praze se vsim moznym. Na eshopu je nevidim, ale na telefonu snad poradi.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: segmentovana miska

Příspěvek od hylopetes »

Tak jsem zmerila kus co od nich mam a je to 21 cm sirka. Napis udavajici vyrobce tam bohuzel neni.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti