Dub - stůl pro synovce

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
Pavel64
Příspěvky: 17
Registrován: 10 zář 2013, 13:25

Dub - stůl pro synovce

Příspěvek od Pavel64 »

Když už se mi povedlo vložit a odvážil jsem se zveřejnění fota schodů, mám ještě tohle. Synovec je myslivec a švagr má pilu, tak chtěj jedině dub. Dělal jsem co jsem mohl.
stul-celo.jpg
stul-celo.jpg (22.79 KiB) Zobrazeno 11622 x
stul-bok.jpg
stul-bok.jpg (23.46 KiB) Zobrazeno 11622 x
stul-det.jpg
stul-det.jpg (21.89 KiB) Zobrazeno 11622 x
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Dub - stůl pro synovce

Příspěvek od truvan »

Dyk říkám!
kam se za Tebou hrabou "profíci""!!!(co šroubujou kuchyně z nařezanýho lamina v garáži)

dost dobrá práce :idea:
Míru zdar
práci čest
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Dub - stůl pro synovce

Příspěvek od Tim »

Ahojky ,
nemám poslední dobou moc času na psaní,pendluju mezi dílnou a montáží v rakousku ale tohle je moc fajnová práce ,povedlo se ,ještě dodej trochu popisu z výroby.
je to múj sen takovýhle stůl pro někoho dělat mám tu i nějaký předlohy , ale zatím se nenašel zákazník...chválím

tim
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Dub - stůl pro synovce

Příspěvek od werdio »

Dobrá práce!
pinos
Příspěvky: 102
Registrován: 27 srp 2014, 08:11
Bydliště: Stolany (okr. Chrudim)

Re: Dub - stůl pro synovce

Příspěvek od pinos »

Klobouk dolu pane, to čumím.
Dobrá práce.
Jaká je povrchovka, olejtvrdovosk?
Pavel64
Příspěvky: 17
Registrován: 10 zář 2013, 13:25

Re: Dub - stůl pro synovce

Příspěvek od Pavel64 »

Tak děkuju, mám radost, že se to líbí. Jako vždy jsem se s tím montoval děsně dlouho. Je dobrý, že to bylo v rodině a nespěchalo se.
Popsat výrobu je nepopsatelné. Pořád jsem amatér, co si každý spoj a řešení musí nejdříve vyzkoušet na nějakém tom kousku nanečisto. Kdybych umněl řemeslo, šlo by to jinak. Vy si řeknete - tu dám čep a je tam. Já než to ukutím, je poledne.
Jinak deska stolu je, dle synovce z očkového dubu. Dlouho jej prý vybíral u táty na pile. Je to zvláštní kresba, jen se to blbo hobluje. Samozřejmně fotku nemám, což je mi podobné. Ještě jsem vyrobil skříň :
skrin.jpg
skrin.jpg (27.67 KiB) Zobrazeno 11584 x
skrin-otevr.jpg
skrin-otevr.jpg (35.29 KiB) Zobrazeno 11584 x
Zde jsem se snažil opičit po Petrovi. Myslím ty "kostičky" na římse
Zde jsem se snažil opičit po Petrovi. Myslím ty "kostičky" na římse
skrin-rimsa.jpg (15.88 KiB) Zobrazeno 11584 x
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dub - stůl pro synovce

Příspěvek od Petr »

Ahoj Pavle,
opravdu moc pěkná práce. Řekl bych že si se "minul povoláním" - je vidět že tě to baví a podle fotek bys strčil do kapsy kde jakého "profíka". Jak jsem uviděl ty kostičky u skříně - hned mi to něco připomělo :mrgreen:
Moc by mě zajímalo kolik jsi řádově strávil času na tom stole a skříni - jen abych měl představu.
Hlavně oceňuju že jdeš do detailu a nešidíš to třeba zádama ze sololitu - to masivní rámové provedení nemá chybu. Jenom si neodpustím poznámku, že ty kuličkové pojezdy - strongy mi tam nesedí. Já bych asi zvolil klasiku - korpus zásuvky na ozuby a místo výsuvu namazaná drážka s lištou nebo těsné napasování bez lišty (něco ve stylu japonců). Ale chápu, že plnovýsuv je plnovýsuv - je to jenom moje "profesionální deformace"
Očkový dub = opět vzpomínka na anglii chjooo. ;)
ピーター 大工
radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Re: Dub - stůl pro synovce

Příspěvek od radomil »

I můj klobouk jde dolů, pane mistr ...

Petře, prosím Tě, plnovýsuv je plnovýsuv - taky mám rád drážku nebo nedrážku (a jezdit po dně) ale co mi vrtá hlavou, jak elegantně vyřešit, aby na konci šuplík nevypadl ... vadí mi pocitově i těch posledních 5 cm, kdy už působí na drážku velká páka. Je na to nějaký fígl?
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
Danny
Příspěvky: 98
Registrován: 23 bře 2015, 15:17

Re: Dub - stůl pro synovce

Příspěvek od Danny »

Tož - mne se to taky líbí. :P
Synovec má určitě velkou radost. Skříň i stůl je parádní. U stolu by chtělo vrchní šuplata vyměnit za dvířka, ať se nemusíš při psaní zvedat ze židle.
Těším se, co bude dalšího. :P
To se musí podporovat.
Danny
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Dub - stůl pro synovce

Příspěvek od JanB »

Oba kousky jsou úžasné a je to přesně styl, který se mi u nábytku nejvíc líbí (teda, já mám tendenci všechno ještě ztmavit, ale to už by šlo nazvat úchylkou :D ) Podobný stůl jsem si před časem nakreslil pro sebe, ale nevím, jestli na něj někdy přijde čas...ve frontě jsou jiné kousky pro manželku a děti

Ten plnovýsuv mě taky praštil do očí a sám bych se mu snažil vyhnout, ale na druhou stranu uznávám, že je to velmi praktické....a když šuplík zavře, není vidět.

Pavle, tím stráveným časem se netrap, jestli tě to potěší, nejsi sám.....já jsem taky amatér a každý kousek mi trvá věky než ho dokončím ;)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti