Obklad schodiště

Zde je prostor pro ukázky vašich prací. Prosím fotografie vkládejte max 530 px široké (72dpi).
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Obklad schodiště

Příspěvek od mari_001 »

Konečně mi přivezl a napájel LED pásky tak jsem si odskočil od Diplomky a nalepil jsem to, teď jen čekám na verdikt jaké lišty tam budou :)
Přílohy
DSCF1016.JPG
DSCF1016.JPG (107.78 KiB) Zobrazeno 13115 x
DSCF1020.JPG
DSCF1020.JPG (58.11 KiB) Zobrazeno 13115 x
DSCF1026.JPG
DSCF1026.JPG (83.94 KiB) Zobrazeno 13115 x
DSCF1029.JPG
DSCF1029.JPG (100.46 KiB) Zobrazeno 13115 x
DSCF1037.JPG
DSCF1037.JPG (84.5 KiB) Zobrazeno 13115 x
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Obklad schodiště

Příspěvek od Tim »

Ahojky ,
no musím uznat ,že se snažíš
ale trochu víc taky studuj to jak to má vypadat na oko ,to zábradlí a boční obklad pod schodama to moc elegantní není tam musíš hodně přidat je to všechno hodně kostbatý

tim
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Obklad schodiště

Příspěvek od mari_001 »

Pod tím zabradlím ještě příjde takovej kastlík na tu zeď, budu to dělat až s těma lištama. Pak to snad prokoukne... ale to nemění nic na tom že na tom musím zapracovat, příště určitě spoustu věcí budu dělat jinak.
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
štefan
Příspěvky: 28
Registrován: 24 čer 2015, 08:50

Re: Obklad schodiště

Příspěvek od štefan »

Tie LED pásy sú nalepené priamo na dreve alebo sú v nejakej hliníkovej lište? Kamarát v minulosti robil na zakázku LED presvetlenie predajného pultu, lepil to priamo na drevo a LED pásy "odišli" vplyvom vysokej teploty, takže to v rámci záruky musel prerábať. Pásy by vždy mali byť nalepené v Al lište, aby bolo spoľahlivo odvádzané teplo od jednotlivých diód....
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Obklad schodiště

Příspěvek od mari_001 »

Sou tam 4W pásky a je to přímo na dřevo a jsou zalité v silikonu, ještě jsou ztlumené stmívačem na poloviční výkon. Kamrád co mi to montoval říkal že nebude problém, že už ty ledky mají jinou technologii a nehřejou se...
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
štefan
Příspěvky: 28
Registrován: 24 čer 2015, 08:50

Re: Obklad schodiště

Příspěvek od štefan »

Fajn, takto by to malo fungovať. Pravdou je že tomu kamarátovi sa to stalo už dávnejšie, keď tieto LED technológie ešte len začínali. Tvrdil vtedy, že Al lišta môže byť aj plne zapustená v drážke, že to stačí, ale že je dôležité odviesť teplo priamo spod diódy do hmoty lišty.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Obklad schodiště

Příspěvek od Petr »

Ahoj Mari,
vypadá to moc pěkně ten efekt podsvícení. Na hodnocení práce bych to musel vidět na živo, protože na fotce to člověk nepozná. ;)
Já jsem dával led pásky taky do AL lišty, ale pokud máš pásek zalitý v silikonu, tak je možné ho použít i samostatně jak píšeš. Dneska je už těch led možností mraky. (zapuštěná lišta, naložená lišta, rohová lišta, bez lišty atd...) Jinak musím souhlasit s Timem.
Já teď taky dělám obklad schodů na beton, a bude to asi nejhorší schodiště co jsem dělal. :( Když jsem přijel na dopasovnání stupnic, tak jsem to u prvního schodu zase zabalil a jel zpátky na dílnu. Beton byl tak křivý že to nebylo možné. O rozdílu výšek nášlapů o 2,5cm a šířek nášlapů v míště výstupní čáry v rozsahu 25 - 38cm ani nepíšu. A to jsou schody v novostavbě! Když tam ten borec přijel abych mu ukázal co je špatně, tak nebyl schopný se vykoktat a nakonec mě dorazila jeho otázka " a co ty uděláš od ruky rovně?" Tak jsem prostě řekl že až to bude srovnané tak ať nás zavolají. Druhý den v poledne to bylo. - no místo zakřivení v místě podstupně (nejspíš se jim vydulo bednění) které bylo původně 15mm to teď dělalo do 5mm. Ale stejně tam není jedinný pravý úhel. Navíc je tam kombinace 1-3 nášlap trojůhelník do špice!, 4-9nášlap rovný, 10 - podesta malá, 11-13 trojůhelník do špice!, 14 - podesta velká jako kráva, 15 nášlap dlouhý 160cm a široký - jak to vyšlo, takže o cca7cm víc než ostatní nášlapy- prostě sfušované jako blázen. Prí to tak bylo v projektu - bych ho zabil na fleku. :evil:
ピーター 大工
radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Re: Obklad schodiště

Příspěvek od radomil »

Můžu se zeptat? Když si promítnu v hlavě shodišťata, co jsem kdy kde viděl, nemůžu si vzpomenout na žádný, který by se stáčelo opačným směrem ... je to nějaké ergonomické pravidlo, náhoda nebo to maj na jižní polokouli opačně? :lol:

Asi mi nikdo neodpoví, stejně jako mi nikdy nikdo neřekl, proč jsou skoro všechny trámy popraskané a zkroucené stejným směrem ... 8-)

Jinak to kostrbatý přijde zalištovat a nebo by se to asi dalo dotmelit „sádrou“ a jinak se mi schodiště líbí i s LEDkama. Time, naznač prosím, v čem tkví neelegance? Je to vždycky dáno vývojem, že v současném okamžiku jsme schopni to udělat nejlíp, jak to umíme a dopadne to nějak a příště se to zlepší, poučeni z předchozích nezdarů a za sedum let už budeme mít chuť to dojet zdarma předělat, když se kouknem na staré fotky?
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Obklad schodiště

Příspěvek od werdio »

Myslim, že Tim neměl na mysli slovem "kostrbatý" zrovna vyloupanou omítku :-)
radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Re: Obklad schodiště

Příspěvek od radomil »

werdio píše:Myslim, že Tim neměl na mysli slovem "kostrbatý" zrovna vyloupanou omítku :-)
myslel jsem si to, ale netuším, co přesně na mysli měl, jen tu eleganci, jakožeby to bylo uhlazenější z hlediska členitosti konstrukce?
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů