1uvod 2obchod 3diskuse 4literatura 5onas 6odkazy 7kontakty
Stránka 1 z 1

Měděné umyvadlo

PříspěvekNapsal: 25 úno 2012, 21:52
od Roman
Poptával jsem půlkulaté umyvadlo,ale bylo to celkem dost peněz.Koukal jsem na videa,jak upnuli kulatý plech do soustruhu a přez páku to natáhli na formu,celkem frkot.Myslel jsem,vyklepat to ručně,ale to asi nebude sranda a nebude to za 5 minut.Sice to patří do plátneřství ,ale já to řadím po bok kovařiny.

Re: Měděné umyvadlo

PříspěvekNapsal: 02 dub 2012, 10:27
od Jiří Javůrek
Roman píše:Poptával jsem půlkulaté umyvadlo,ale bylo to celkem dost peněz.Koukal jsem na videa,jak upnuli kulatý plech do soustruhu a přez páku to natáhli na formu,celkem frkot.Myslel jsem,vyklepat to ručně,ale to asi nebude sranda a nebude to za 5 minut.Sice to patří do plátneřství ,ale já to řadím po bok kovařiny.


Dobrý den
tomu co tu popisujete se říká kovotlačitelství a neprovádí se nožem ale speciálním nástrojem. Pro tento druh výroby je potřeba kovotlačitelský soustruh a kopyto na které se budoucí výrobek tlačí. Večer by jsem mohl dát nějaké nákrasy nářadí a jak to funguje. Znám jednoho kovotlačitele ale nečekej te že to bude nějak extra levné cena mědí pořád roste. Pokud by jste měl zájem a chtěl si zkusit nějaké umyvadlo vyrobit sám tak vám rád poradím a případně i pomohu.

Re: Měděné umyvadlo

PříspěvekNapsal: 25 dub 2012, 16:46
od Roman
Technologii znám.Já zkusil několik lidí-cena 2500 kč PLUS MÍNUS.Forma není problém,je spousta šikovných lidí.Kamarád má cnc mašinu.Jo chápu,že plech něco stojí,samotná operace je na minuty.Samozřejmně dají slevu na více kousků.Samozřejmně vítám každou informaci.Ted budu dělat dřevěné,ale chci mít výběr.

Re: Měděné umyvadlo

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2012, 19:36
od IvoS
Roman píše:Technologii znám.Já zkusil několik lidí-cena 2500 kč PLUS MÍNUS.Forma není problém,je spousta šikovných lidí.Kamarád má cnc mašinu.Jo chápu,že plech něco stojí,samotná operace je na minuty.Samozřejmně dají slevu na více kousků.Samozřejmně vítám každou informaci.Ted budu dělat dřevěné,ale chci mít výběr.


Zajímalo by mě, jestli jste už vyrobil to dřevěné umyvadlo, taky mě to láká.
A co to měděné?
Díky

Re: Měděné umyvadlo

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2012, 06:38
od Roman
Zatím tady mám jen takový model,ještě nevím přesně jak to bude vypadat.Asi budu muset postavit kopírovací frézu,abych mohl frézovat půlkulatý tvar.