soustružení

Vše co se týká soustružení dřeva.
Odpovědět
gurt
Příspěvky: 41
Registrován: 31 kvě 2011, 21:37
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: soustružení

Příspěvek od gurt »

záleží na dodacích lhůtách a materiálu, mohlo by to být zajímavý!
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: soustružení

Příspěvek od Martin »

Odpověď na SZ
Morčez!
lorch
Příspěvky: 54
Registrován: 09 říj 2011, 20:05

Re: soustružení

Příspěvek od lorch »

Ahoj, moc zajímavé stránky, občas také soustružím, jen tak amatérsky a docela v něčem tápu, tak jestli se sem budu moci přijít poradit, budu jen rát, ono se to jinde moc nevidí, že by se chtěl někdo podělit se svými těžko nabitými zkušenostmi, ale co jsem si přečetl starší příspěvky, tak tu jste dobrá parta. Tak všem mnoho zdaru ....
http://www.truhlarime.cz/ web zaměřený na ukázky truhlářských postupů, výrobků naší dílny, vysvětlení použití různých druhů nářadí, nabídky truhlářských kurzů a mnoho dalšího
jiri
Příspěvky: 108
Registrován: 05 bře 2011, 12:12

Re: soustružení

Příspěvek od jiri »

Zdar,
sem z dotazy, nebo přijeď na soustružnický kongres do Klobouk u Brna 22. října, tam toho bude k vidění, co se nedá popsat :-).
Jirka
P.S.
Já teda dělám už jen misky, tak dotazy na mne spíše tímto směrem.
V každém kusu dřeva, co vidím, si představuji misku.
gurt
Příspěvky: 41
Registrován: 31 kvě 2011, 21:37
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: soustružení

Příspěvek od gurt »

Jo v Kloboukách to bude stát za to....

My jsme tady všichni amatéri, profiku v tejto branži není mnoho. Ale aj amatér môže být profesinální :)

Když nekdo bude vedet, tak ti jisto rád odpovi, ale vetsina veci, se opravdu zle popisuje a je lepší ji videt....

Jirka se dal jen na misky? no to sou mi veci, a já se zrovna rozhodl, že bych mel zkusit konečne neco jiného 8-)

Mnoho zdaru!
jiri
Příspěvky: 108
Registrován: 05 bře 2011, 12:12

Re: soustružení

Příspěvek od jiri »

gurt píše:Jo v Kloboukách to bude stát za to....

Jirka se dal jen na misky? no to sou mi veci, a já se zrovna rozhodl, že bych mel zkusit konečne neco jiného 8-)

Mnoho zdaru!
Je možné, že se mi misky také přejí,
ale přitahuje mne k tomu asi cosi atavismického, atavistického,/nevím přesný tvar k atavismu/
ta rotace, rotačn í tvar, kruh, to lidi přitahovalo odpradávna.
A že je to užitečné a užitkové, dá se z toho jíst.
Takže mísy, mísky, talíře, podtalířky pod hrnéčky,
ale také koule, protože koule, to je snad ještě lepší než kruh.
Ale koule z ruky, protože jak je to s přípravkem, zavání to strojovou výrobou.
NO a jasně že misečkosvícínky a kolečkopodložky pod květináče,
tak nějak všechno, aby to nebyly jak říká jeden Mira "poličkoviny" nebo ještě hůře
"kachlákoviny"-do kamen.
Tak toliko moje vyznání.
Jirka
Nashle v Kloboukách.
Příznivci rotujícího.
lorch
Příspěvky: 54
Registrován: 09 říj 2011, 20:05

Re: soustružení

Příspěvek od lorch »

Já ted zrovna moc nesoustružím a spíš jsem vždycky dělal nějaké věci podle předlohy, musel jsem se trefit do nějakých rozměrů.

Docela mě zajímá upínání obrobku do soustruhu, vždycky jsem s tím měl trochu problém a vždycky jsem nakonec skončil u čtyřpaknové univerzály a z té měl pak akorát odrbaný klouby, když jsem to zkoušel v hrotech, tak se mi to vždycky protočilo, nebo vylítlo ven.
Mám takovej ten malej českej soustruh co se dává na stůl, svařenec, asi 25 let starej, dost jsem ho tu někde viděl na fotkách, asi na tom slovenském foru, tam se občas také chodím koukat.
http://www.truhlarime.cz/ web zaměřený na ukázky truhlářských postupů, výrobků naší dílny, vysvětlení použití různých druhů nářadí, nabídky truhlářských kurzů a mnoho dalšího
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: soustružení

Příspěvek od Martin »

Morčez!
lorch
Příspěvky: 54
Registrován: 09 říj 2011, 20:05

Re: soustružení

Příspěvek od lorch »

Dík za hezký odkaz, do Klobouků se nedostanu, budou pak někde nějaké fotky?
http://www.truhlarime.cz/ web zaměřený na ukázky truhlářských postupů, výrobků naší dílny, vysvětlení použití různých druhů nářadí, nabídky truhlářských kurzů a mnoho dalšího
jiri
Příspěvky: 108
Registrován: 05 bře 2011, 12:12

Re: soustružení

Příspěvek od jiri »

lorch píše:Dík za hezký odkaz, do Klobouků se nedostanu, budou pak někde nějaké fotky?
Myslím že se bude i hodně fotit.
Promiň že se ozývám až nyní.
Stran upnutí obrobku do soustruhu toho je hodně napsáno,
ale když budeš mít konkrétní dotaz, a budu vědět, zodpovím.
Například-talíř, miska, miska s přírodním okrajem, velikost, čachová figurka, koule, koulička,
váleček na nudle, svícínek, svícínek miska,.......sto tisíc způsobů uchycení.
Univesálka čtyřčelist.TOS je špičkový výrobek, opravdu universální, dá se upravit tak, že není nic lepšího na světě :-)
Kdybys tak měl ještě jedny pakny navíc, jsi magnát.
Při upínání mezi hroty, chce zatlouct trojzubec do obrobku, nedělat to na soustruhu.
Tvrdé dřevo předpřipravit zásekem dlátka.
Spolehlivější je upnutí na šroubek, i v kombinaci s koníkem.Šroubek místo trojzubce.
Tak zdar.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů