soustružení

Vše co se týká soustružení dřeva.
Odpovědět
jiri
Příspěvky: 108
Registrován: 05 bře 2011, 12:12

Re: soustružení

Příspěvek od jiri »

Pro Mauvího
ještě jedna fotka zpracování mokrého materiálu
před soustružením
Přílohy
P1090352.JPG
P1090352.JPG (100.27 KiB) Zobrazeno 21091 x
Mauví
Příspěvky: 51
Registrován: 03 srp 2011, 22:13
Bydliště: Proseč 53944

Re: soustružení

Příspěvek od Mauví »

yea :) díky jirko. tímhle jsi mi pomohl, řešil sem dilema jak kde začít :D. už chápu :). i soustruh sem sehnal, stačí najít čas :(
gurt
Příspěvky: 41
Registrován: 31 kvě 2011, 21:37
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: soustružení

Příspěvek od gurt »

To by stálo za to udělat seriál "jak na to"?
jiri
Příspěvky: 108
Registrován: 05 bře 2011, 12:12

Re: soustružení

Příspěvek od jiri »

gurt píše:To by stálo za to udělat seriál "jak na to"?
Zdravím Gurte.
Já Ti nevím, nějak si už nejsem jist, jestli by o takový seriál byl zájem.
Pročetl jsem si jojovu knihu určenou pro začátečníky.
Došlo mi, že začátečníci jsou přinejmenším dvojí.
Příležitostní kutilové, a pak ti, co mají vyšší ambice než příležitostné vytočení misečky nebo talířečku pro milou.
Zásadní rozdíl pak vidím v tom, že pro příležitostného kutila není zajímavé pořizování nákladných struhů a poměrně zdlouhavý a řekl bych i rizikovější nácvik práce s nimi.
Pro tuto kategorii bych viděl jako užitečné, osvojit si techniku škrábací se struhy vlastní výroby.
Levnější a rychlejší.
Kdo to pak myslí vážněji, má na to taky více času a prostředků, může sáhnout po dostupné literatuře.Dosud jako nejlepší mi příjde Helga.
Jinak se moc těším na setkání a tím zvu další zájemce do Klobouk-vide předešlý gurtův příspěvek.
Jirka
gurt
Příspěvky: 41
Registrován: 31 kvě 2011, 21:37
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: soustružení

Příspěvek od gurt »

Několikrát mě popadla podobná myšlenka, a závěr zní ANO! Kdo nechce nemusí, ne každý hledá cestu, někdo si bude škrabkat, i potom co uvidí, o čem je soustružení, Ne nadarmo bylo soustružení záliba panovníků! (Císař Maxmilián I., Rudolf II. ...)
Znám několik, kteří si koupili drahý (samozřejmě silně relativní pojem) soustruh a koupili k tomu ta nejhorší dláta... Celé se to dá uchopit trochu jinak. Třeba, koupit jetý soustruh a ... Každý má svou pravdu...
Osobně vidím, větší potíž v tom, že si člověk pořídí soustruh a hned chce dělat ty "nejsložitější" věci. (Což je na druhou stranu nutnost pro zvyšování osobní laťky, ale schválně kolik schodů jsi schopný vynechat, když jdeš nahoru?!)

Vše má svůj čas. A pokud by to mělo pomoci jednomu! stojí to zato!

Snad se nám tedy na střetnutí podaří dát nějaký schopný materiál, který by mohl být základem pro dalši stavbu. (a nemusí to být hned egyptská pyramida :)

Tak snad jsem nikeho moc nenahněval, a pokud ano boxerky seženu a soustruh mám :))

vše dobré
gurt:)
jiri
Příspěvky: 108
Registrován: 05 bře 2011, 12:12

Re: soustružení

Příspěvek od jiri »

Vážení,
opět se opakuji.
Gurt je ten největší Altruista co "znám".
Využijme toho :-)
Jirka
Zuzana

Re: soustružení

Příspěvek od Zuzana »

Ahojte, dle toho, jak hojně diskutujete o soustružení, už bylo na čase přidat nové téma do Řemesel - Soustružení dřeva.: http://www.cestadreva.cz/diskuze/viewfo ... 2fce2f1fc2 8-)

Všechny tyto příspěvky jsou tam zkopírované. Takže o zálibě panovníků už můžete diskotovat tam a tvořit si nová témata. : ). Zuzka
jiri
Příspěvky: 108
Registrován: 05 bře 2011, 12:12

Re: soustružení

Příspěvek od jiri »

Zuzana píše:Ahojte, dle toho, jak hojně diskutujete o soustružení, už bylo na čase přidat nové téma do Řemesel - Soustružení dřeva.: http://www.cestadreva.cz/diskuze/viewfo ... 640409c8c1 8-)

Všechny tyto příspěvky jsou tam zkopírované. Takže o zálibě panovníků už můžete diskotovat tam a tvořit si nová témata. : ). Zuzka
Ahoj Zuziku,
díky moc, milá pozornost,
jen doufám, že to nebude jen můj a gurtův dialog.
Kdyby se neostýchali zeptat-na cokoli.
Myslím jsme připraveni zodpovědět ledasco.A ledacos.
A všichni máme rádi dřevo, dřevíčko a práci s ním.
Jirka
gurt
Příspěvky: 41
Registrován: 31 kvě 2011, 21:37
Bydliště: u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: soustružení

Příspěvek od gurt »

Zuzce děkujeme!

Jirko nebojse, lidí tam bude dost! i když dobrých lidí není nikdy dost :))

Pohybují se tu více, velmi schopných lidí, ale možná nebyla nadhozena (případně se neujala) ta správná téma :)
Samozřejmě že k soustružení patří neoddělitelně povrchová úprava, která je tu řešená také samostatně, ale i řezba, frézování, broušení, cínování, lepení ... no je toho spousta jen se najít :o


Dnes jsem rozesílal informace, pokud o ně někdo má zájem a nedostal je, prosím kontaktujte mě.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: soustružení

Příspěvek od Martin »

Nazdar soustružníci! Byl by zájem si soustružením přivydělat? Nabízím možnost občasné zakázky na soustružení kolíčků na moje loutny a kytary.Výkresy pošlu pokud bude zájem ;)
Morčez!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů