Dělaná válcová bruska

Vše co se týká soustružení dřeva.
Ponty
Příspěvky: 127
Registrován: 26 pro 2016, 14:19
Bydliště: Cheznovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělaná válcová bruska

Příspěvek od Ponty »

Na podavaci pas zkus oslovit tuto firmu http://www.e-plast.cz dodavaji pasy na miru ve vice provedeni. Od slabich na pokladny do obchodaku az po specialy do solnych dolů. Na brusny papir bych oslovil http://www.brusivoro.cz/kontakt.html lepí pasy na míru. Od rucni pasove brusky az po velke egalizacky.
Člověk může bejt blbej, ale musí si umět poradit.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělaná válcová bruska

Příspěvek od Petr »

Ahoj Ponty,
díky za tipy, už jsem poslal poptávku, tak uvidím co bude. ;)
ピーター 大工
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělaná válcová bruska

Příspěvek od hylopetes »

Jen takova mala poznamka. Pokud hodlas plan prodavat, nemelo by to mit pasy standardnich rozmeru?
Tady nemaji tvuj rozmer? Kupovala jsem od nich 40 cm kotouce na celni brusku.
http://www.webareal.cz/lignotrade/eshop ... -NAD-150mm
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělaná válcová bruska

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
to s tím prodejem byl jenom nápad, nečekám že na tom zbohatnu.
Celou brusku dělám v co nejlepším poměru výkon a cena a tak i pás si musí každý sehnat jaký uzná za vhodné a podle toho si případně upravit šírku a délku stolu.
Nevím jestli jsi neměla na mysli brusný pás jako spotřební materiál na válec. Já myslím brusný pás na stůl jako podávací, který potřebuješ jenom jeden a ten už tam zůstane napořád.
ピーター 大工
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělaná válcová bruska

Příspěvek od hylopetes »

Na tom linku jsou pasy pro posun. Akorat koukam, ze jsou papirove a ty shanis latkove. Tak to asi nic.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělaná válcová bruska

Příspěvek od Petr »

Zdravím,
tak válcová bruska už se konečně začíná rýsovat. Už mi chybí jenom koupit brusné pásy, nalepit velcro háčky na brusný válec a nakonec horní srovnávací desku brusky.
dal jsem na doporučení Pontyho a koupil na e-plasty podavací pás Febor 10, měl jsem obavu jestli to bude ono, ale nemá to chybu. spoj je perfektní a pás chodí krásně.
https://goo.gl/photos/oREmMBi7RUz6URHC9
Obrázek
ピーター 大工
Danny
Příspěvky: 98
Registrován: 23 bře 2015, 15:17

Re: Dělaná válcová bruska

Příspěvek od Danny »

Zdravím Petře,
bruska vypadá moc dobře. Se stavěním těchhle strojů nemám žádnou zkušenost a tak tiše sleduju, jak vše dopadne. Hloubá ve mne pokušení, že to taky zkusím a rovnou se dvěma brusnými válci. Nejvíc mne zajímá ten suchý zip, zda se nebudou deformovat ty háčky a pak nebudou li při ručním posuvu vlnky na broušeném povrchu. Z válcové brusky mám trochu respekt. Kdysi jsem na staré válcovce (snad z první republiky) brousil hromady sololitů v celých tabulích, na které se pak lepil umakart. Jednou mi z ničeho nic ten sololit vyletěl a zapíchl se do cca 5metrů vzdálené zdi. Byl v té zdi poskládaný jako harmonika a já byl rád , že jsem stál bokem té dráhy letu.
Danny :?
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělaná válcová bruska

Příspěvek od Petr »

Ahoj Danny,
já jsem si taky říkal, že by nebylo špatné mít tam dva válce, ale z důvodů kompaktnosti stroje, kdy potřebuju v garáži každý centimetr a taky proto,že jsem si chtěl první ověřit funkčnost celého stroje tak jsem to zatím zavrhl. Další myšlenka byla koupit originál drásací válec a udělat drásací mašinu na stejný způsob, ale jak říkám možná někdy v budoucnu.
Ono při použití toho suchého zipu zase není takový problém přehazování zrnitosti pásu.
Pokud jde o deformaci háčků, tak jsou celkem nízké a tuhé a funguje to stejně jako třeba u vybrační brusky se suchým zipem. Ono je právě dobré, pokud se ten brusný pás na těch háčkách může trošku prohýbat, protože potom právě nedochází k vlnkování broušené plochy. Pokud by byl pás přímo na válci, tak by to nebylo dobré a brusný povrch by byl horší. I když kupované mašiny to mají často přímo na hliníkovém válci, ale nevím jestli tam neni řešené odružení válce nějakým jiným způsobem. Samozřejmně je důležité zprávné nastavení úběru. Já to mám zpřevodované tak, že jeden zub na kole= 0,11mm, půl otočky je 2mm a celá otočka 4mm výškového posuvu podávacího pásu.
ピーター 大工
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů