tenka stena, rada

Vše co se týká soustružení dřeva.
Odpovědět
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

tenka stena, rada

Příspěvek od hylopetes »

Ahoj,

potrebovala bych poradit :) Trosku mi ujela ruka a jednu cast misky jsem udelala asi jenom 1 mm tlustou.
Udelala jsem fotky s 10w ledkou svitici dovnitr a taky zvenku (na druhe fotce nafoceny vnitrek)

a) je tam vada dreva (bylo to uprostred bloku, takova ta cara) a tak jsem tam dala trosku vterinoveho lepidla
b) segmenty nad zakladem jsou zrejme spatne slepene. Je tam mezera do ktere se da zapadnout nehtem. Ale muze to byt jen taky vic lepidla, tezko rict. I do tech spar jsem predtim dala vterinove lepidlo jeste navic pro jistotu. Muze to prosvitani znasobovat ridky vterinak?

Vrchni cast misky ma stenu kolem 2mm. Pekne pruzi, ale nikde nic extra neprosvita.

Bojim se, ze pokud je to spatne slepene, ze to muze zacit pracovat a casem se miska rozpadne.
Jaky je vas nazor? Hrozi neco? Je riziko mit takovou tloustku steny? Jakou si bezne drzite tloustku i misek do vysky 10 cm?
miska_svetlo1_cd.jpg
miska_svetlo1_cd.jpg (138.38 KiB) Zobrazeno 17664 x
miska_svetlo2_cd.jpg
miska_svetlo2_cd.jpg (131.83 KiB) Zobrazeno 17664 x
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: tenka stena, rada

Příspěvek od hylopetes »

Tak se mi to podarilo dotocit bez ujmy.
Bylo mi porazeno at necham misku mesic odstat a pokud se ji nic nestane, bude urcite neznicitelna :) Tak uvidim do prvnich destu jak zacne drevo pracovat.

miska_svetlo5_cd.jpg
miska_svetlo5_cd.jpg (147.46 KiB) Zobrazeno 17621 x
miska_svetlo6_cd.jpg
miska_svetlo6_cd.jpg (174.28 KiB) Zobrazeno 17621 x
miska_svetlo7_cd.jpg
miska_svetlo7_cd.jpg (102.96 KiB) Zobrazeno 17621 x
miska_svetlo3_cd.jpg
miska_svetlo3_cd.jpg (138.57 KiB) Zobrazeno 17621 x
miska_svetlo4_cd.jpg
miska_svetlo4_cd.jpg (173.14 KiB) Zobrazeno 17621 x
Rudolf
Příspěvky: 117
Registrován: 30 pro 2013, 15:33

Re: tenka stena, rada

Příspěvek od Rudolf »

Ahoj,
já bych s dovolením reagoval na to "vteřinové lepidlo". Nevím samozřejmě, jaký typ používáš, takže jen obecnou informaci. Pracoval jsem nějaký čas v konstrukci výrobků z plastu. Hodně se tam lepil akrylát, tedy lidově plexisklo. Setkával jsem se tam s reklamacemi, kdy přicházeli zákazníci od konkurence, že se jim něco rozpadlo. Ano - když slepíte akrylátové sklo takovým tím běžným "vteřiňákem", tedy kyanakrylátem, po čase se takový spoj rozpadne.
Vědecké zdůvodnění vám tady nedám, nebudu kecat. Ale přinejmenším pro tento typ spojů je vteřiňák pouze dočasné lepidlo. Drží to super, ale jednoho dne přestane. Bacha na něj.
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: tenka stena, rada

Příspěvek od hylopetes »

Ahoj,

diky za info, to se vzdycky hodi.

Vterinove lepidlo se pouziva pri soustruzeni ke stabilizaci napr. suky atd.
Tady je to slepene zlutym lepidlem a kriticka mista jsou jeste prolita navic ridkym vterinakem.

Konkretne pouzivam tenhle typ:
http://www.ddmodely.cz/ddmodely/eshop/5 ... -5s-14-2-g
prdola
Příspěvky: 28
Registrován: 09 led 2011, 12:45
Bydliště: přerov - vidlákov

Re: tenka stena, rada

Příspěvek od prdola »

opravdu tenká stěna , a nakonec je z toho lampa....

http://www.drsnysvet.cz/lampa-ze-dreva/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů