Klopkar stanley z obchodu

Hoblíky a vlaštovky - věčné a vděčné téma...
Odpovědět
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Klopkar stanley z obchodu

Příspěvek od Petr »

Ahoj kolegove, co rikate na toho noveho klopkare od stanleye v obchode? Nejake zkusenosti? Vypada velmi pekne a kvalitne, myslim ze jsem si prave vybral darek na vanoce! :mrgreen:
ピーター 大工
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Klopkar stanley z obchodu

Příspěvek od krokus »

Já moc neporadím, ale přimlouval bych se k výměně rukojetě za ergonomičtější - něco ve stylu Kunz vyobrazeného pod ním. Z tohoto typu / Stanley / dost bolívá ruka a není to jen můj problém, jak jsem se dočetl na různých zahraničních stránkách. Pro tebe to ale nebude jistě problém...,ji popřípadě udělat. Nastavování ústí taky není úplně podle mého gusta..., jinak ale vypadá velice pěkně.
r.a.c.e.k
Příspěvky: 60
Registrován: 24 srp 2010, 19:21

Re: Klopkar stanley z obchodu

Příspěvek od r.a.c.e.k »

Taky po nem pokukuju. Ale taky pokukuju na ebay, po starych kouscich. V tomhle clanku http://rucni-naradi.blog.cz/1006/leonar ... ove-vyroby se pise, ze nejkvalitnejsi byly hobliky mezi roky 1920-1930.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klopkar stanley z obchodu

Příspěvek od Petr »

R.a.c.e.k. - diky za odkaz na ten blog, ten jsem jeste necetl. Moc hezky clanek. Taky semozrejmne sleduju stare kousky na ebay a vzdycky jich mam par ve "watch listu" jenom me stve, ze malokdo je ochotny posilat do CR s ohledem na vahu hobliku a taky je postovne skoro vzdy drazsi nez samotny hoblik. TAk zatim jenom sonduju, ale jednou se urcite dockam. :mrgreen: Nejradsi bych hoblik Stenley c.5
to krokus, diky za tip s rukojeti a nastavovani usti se ti nelibi proc? Ja mam maleho stanleye a funguje to skvele.
ピーター 大工
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Klopkar stanley z obchodu

Příspěvek od krokus »

Petře, z toho nastavování si nic nedělej, to je můj osobní blok... a ani nevím proč. Na www.antiquetools.co.uk mají Stanley No. 5 1/2, o málo delší než pětka...což není k zahození.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů