1uvod 2obchod 3diskuse 4literatura 5onas 6odkazy 7kontakty

dřevěná vana z masivních hranolů

Vše co se týká řezbářského řemesla.

dřevěná vana z masivních hranolů

Příspěvekod boreg » 14 dub 2015, 21:06

Zdravím všechny nadšence a předem se omlouvám, jsem totální laik, začal jsem stavět domek a tak nějak pomalu i teprve začínám s různým kutilstvím. Tedy nemohu o sobě tvrdit, že jsem zručný kutil, nicméně rád vše zkouším :)
No a rád bych zkusil takový oříšek, udělat dřevěnou vanu z masivních hranolů, slepit je nějakou PUR pěnou D4 nezávadnou a opracovat rotační rašplou. Nemá s tím někdo zde zkušenosti, nebo nápady, jakou cestou se vydat?
Něco v tomto stylu: https://www.youtube.com/watch?v=GwKVBiI6syU
Pro začátečníka jako já jsem našel perfektní zdroj informací, diplomovou práci od Elišky Bielkové viz http://is.mendelu.cz/zp/index.pl?podrobnosti=42236
Konkrétně se mi hrozně líbí ten postup co je na obrázcích na straně 43, prostě slepit k sobě kousky modřínových hranolů, resp. spíše thermowoodu (protože ten modřín hádám bude mít velkou vlhkost i když ho budu sušit 3 roky) a pak je opracovávat.
Podobný postup je i např. zde http://woodgears.ca/reader/bathtub/ ale přecijen o dost jiný, ten mě ani nezajímá, jen to sem dávám, kdyby někoho ano, ať je to ucelenější.
Nejblíže tomu jakou mám představu je toto video https://www.youtube.com/watch?v=GwKVBiI6syU s tím rozdílem, že hrubé opracování provedu rotační rašplou a doladím pak nějakou bruskou se šmirkem, přip. co mi zde kdo poradí.
Jsem úplně mimo, naivní, nebo myslíte pokud člověk není úplný nemehlo, je možné takovou výzvu zvládnout? Samozřejmě nejdříve bych si to vyzkoušel třeba na umyvadlové misce, než bych šel do něčeho takového, ale opravdu mě to strašně láká.
Dřevo bych pro jistotu použil nějaký thermowood, byť je drahý, ale pro mističku by možná stačil ten modřín, nebo doma mám přes 50 let ve stodole vyschlé dubové "plotny" i ručně tesané trámy staré 110let, ale to vše si chci raději nechat na nějaký masivní stůl apod. Ta miska by byla spíš takový pokus.

Je mi jasné že přes CNC by to byla precizní práce, ale mně naopak vůbec nevadí, že to nebude symetrické, ani to, že hranolky nebudou lepeny symetricky, ale když to přeženu tak "jak to půjde", v tom si myslím, že by mohla být naopak krása. A říkám si že třeba tímto nástrojem bych ten základ mohl v klidu zvládnout http://www.naradi-amat.com/produkt/rasp ... uktId=3733

S dřevem bych se mohl dostat velmi hrubým odhadem počítám někde kolem 15tis., ale ještě jsem pořádně nepočítal. Uvažoval jsem zatím o cca 90bm hranolů SHP 42x92 (příp. nějaké 42x68, 42x117) Ale mám v plánu něco takových rozměru http://www.ditartini.com/cz/produkty/ra ... i-tartini/ jen ne dýhované, ale samozřejmě nechce se mi za to dávat 200 a více tisíc.

Jsem mimo, máte názory, zkušenosti?! :)

Díky předem všem za reakce.
boreg
 
Příspěvky: 2
Registrován: 14 dub 2015, 20:17

Re: dřevěná vana z masivních hranolů

Příspěvekod Skytykluvx » 18 lis 2015, 10:54

If you have problems using this forum to get help from.
Skytykluvx
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 lis 2015, 10:19


Zpět na Řezbařina

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník