Stůl U dotaz ????

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stůl U dotaz ????

Příspěvek od Petr »

jo blbe jsem to napsal,
myslel jsem 500 a napsal 700.
Mame k tomu vsechno, ale myslim, ze v tom systaineru je to v zakladu vcetne toho voditka na kulate dilce. Ale je k tomu v zakladu jenom jeden vrtak, ostatni se musi dokoupit.
Mame i systainer s poradacem na domina. Ale stejne si domino uz vyrabim sam ze sparovky, vychazi to i spraci na 1/3 ceny kupovaneho originalu. Mam nadelane 2m delky a vzdy si nakratim na zakazku kolik potrebuju.
Werdio, ty zarazky v cele jsem nikdy nepouzil.
Pouzivam hlavne to plastove pravitko co je tam integrovane. A obcas jsem pouzil vedeni pro male sirky (latky zabradli).
Jinak ale u naseho domina, kdyz chci udelat domino treba prumer 10mm na stred dilce silny 20mm tak tak to proste nedam. Protoze i na koncovem dorazu ktery tvori samotne loze a neda se s tim uz jinak hnout mi to vyvrta tak, ze od hrany dilce po hranu diry mam ne 5mm silu steny ale 5,5mm takze ze druhe strany je jenom 4,5mm a to me pekne vytaci, takze kdyz chci opravdu presny stred, tak musim podkladat opernou plochu hranou 0,5mm - to je kvalita od festoolu. Kdyz jsem to ukazoval obchodakovi na predvadece tak neveril svym ocim. (u jejich kusu to delalo "jenom" 0,3mm rozdil)
Posledni dobou mi taky domino ujizdelo z duvodu tupych vrtaku (vydrzely makat pres rok) a tak jsme je nechali nabrousit a uz to proste neni ono. At to drzim jak chci silne, tak proste obcas ta dira v buku, dubu, neni rovnobezne s hranou dilce ale je stocena tak, jako by byl tupy vrtak a pri tom oscilacnim pohybu to uhybalo materialu. Kdyz je vic domin vedle sebe tak se to neprojevy, ale delali jsme ramecky na kuchyn kde byly 2ks 10mm domina na 70mm vlysu ramecku a tam uz to bylo videt.
Tos tak. Jo a pokud by vas nekoho napadlo ze chcete koupit kapex- tak vrele nedoporucuji. :roll:
ピーター 大工
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Stůl U dotaz ????

Příspěvek od Hans »

Jo, k týhle půlmilimetrový nepřesnosti v dorazu čekám na vyjádření festoolu už asi rok. Obchoďák se tvářil že to slyší prvně v životě (přičemž je jen jedinej na celou Moravu, tedy jistě i na dílnu kde dělá Petr...)

Kvůli tomuhle křivýmu jednání jsem nakonec nekoupil. Jak by asi vypadal servis, když je těžký se ujednotit na existenci vady...

Honza
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Stůl U dotaz ????

Příspěvek od werdio »

na 20 musíš mít 500, ta jde na 16 a lze tedy na 20 ještě odladit:-D jak jinak by tě donutili si koupit obě mašiny,když by jedna zvládla co ta druhá :-D
(zvláštní že přednastavení 18 chybí)
Mě osobně vadí že tam nejsou v čele ty "pérové hroty" (jak u lamelovačky) proti právě vybočování do stran, ale jen nezatlačovací pryžová kolečka,ty nemaj takovou účinnost..

Hlavně když frezuješ cca 2cm od kraje, tak jedna guma je na materiálu (nezatlačí se) a druhá jak se o nic neopírá, tak se fréza lehce vykloní do strany (samo řešim přiloženým dílcem)
Grafika1.jpg
Grafika1.jpg (32.24 KiB) Zobrazeno 13975 x
Naposledy upravil(a) werdio dne 17 lis 2015, 09:17, celkem upraveno 1 x.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Stůl U dotaz ????

Příspěvek od truvan »

V době kdy sem domino kupoval XL ještě nebylo,ted bych asi koupil XL,jsou tu kuy vy..caný.
aby z lidí tahaly prachy. na ty spodní dorazy jsou sice štelovatelný(excentr)ale nepřišel sem
na zpusob jak je zaaretovat zastrčené,když dělám na čárku a je to blízko k předcházející díře tak to stahuje k ní,při vrtání do hyrnu bez vůle a do plochy s možností posuvu tak je to taky k prdu ten doraz,protože by musel bejt posunutej(zaráží se o větčí díru)
jako jinak nutno říct že už mi to ale mnohokrát pomohlo,ale takz párkrát naštvalo,no ale co je ideální ?že?

já bych místo domina šel do frézování co udělal Mathyas Wandel -jen se mi na tom nelíbí dělat šablony ve zmenšeným měřítku,(mám vymyšlenej system inspirovanej jím, ale pro práci se šablonou 1:1 ale copak na to mám ted čas?? loni sem se kopal do ).(,a ted v tom zas pěkně lítám :)
Míru zdar
práci čest
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Stůl U dotaz ????

Příspěvek od truvan »

na základě odkazu od JVALík mě napadlo že bych možná moh vyykoušet dlouhej vrták od XL do mojí malý a byl bych vychechtanej ;) musel bych si jen udělat širší kolíky protože na delším vrtáku to bude dělat širší dlab(a do nastavení rozkmitu se mi zatím jít nechce ;)
No ale možná to rozeberu a juknu jak to maj pořešený třeba to nebude takovej problem :shock:
No a ted sem koukal že ty nový co se prodávaj ted maj ty integrovaný dorazy už řešený uplně jinak(zdá semi že výklopný asi to předělaly protože ty zamačkávací co mám ještě já jsou k prdu.

ještě teda jestli není jinej závit na tom XL
mohl bys mi ho prosím Petře změřit??
hmm ale asi budou krátké i vodící tyče.
Míru zdar
práci čest
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Stůl U dotaz ????

Příspěvek od werdio »

nechci být skeptik..ale asi to nebude tak easy...tobě jde apriori o delší 8 a 10? A nebo chceš do 500 narvat 12+?
JJ..ty zarážky jsou v "nové generaci" plastové vyklápěcí (na pérku) vlastně ani nevim jestli jdou zaaretovat :-D ale myslim že ano
http://www.halfinchshy.com/search/label ... mizilla%29
Naposledy upravil(a) werdio dne 17 lis 2015, 10:25, celkem upraveno 1 x.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Stůl U dotaz ????

Příspěvek od truvan »

Neboj bastlíř jsem statečnej > upnu i tl.40 mm do formátky ;)
Míru zdar
práci čest
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Stůl U dotaz ????

Příspěvek od werdio »

otázka je ten závit,no...ta 500 má k tomu jen 28hloubku , to asi stejně při 12+ neošálíš, páč delší vrták ta 500 nepustí , ne? Možná o cca 1,5cm (ted přesně nevim o kolik je vrták utopenej od čela), ale to chce asi i jinej vrták než origo 12+
Tady z festool page:
Otázka: Mohu použít frézy zaměnitelně mezi Domino XL a DF 500?
Odpověď: Ne. Nože jsou různé průměry a nesdílejí společný velikost vřetena.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Stůl U dotaz ????

Příspěvek od truvan »

:)
Míru zdar
práci čest
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stůl U dotaz ????

Příspěvek od Petr »

Ahoj,
no zavit ti zmerit muzu, ale obavam se stejne jako werdio, ze tech zadrhelu tam bude povic,
a myslim ze velke vrtaky budou v mensim dominu nepouzitelne, protoze budou porad trcet do rezu a vodici tyce tak nevysunes abys ho cely schoval.
ピーター 大工
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 11 hostů