pásová pila

Vše co se týká truhlářského řemesla.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: pásová pila

Příspěvek od werdio »

to Mari: good job! Koukám že jíš hodně jablek :-D
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: pásová pila

Příspěvek od mari_001 »

Tak to jsem moc rád, že se to libí... s tím vkládáním pásu je dobrý nápad, jestli to tedy dělám správně:) ale teď mám doma mašinu tak musím makat a splácet tak to musí chvilku vydržet, ale píšu si to. O zvuku vím, bohužel kompakt na který to nahrávám není uplně ideální na zvuk, ale asi zkusím nahrávat zvlášť zvuk na telefon a třeba se to zlepší. Nějak jsem to s těma jablkama nepochopil :oops:.
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: pásová pila

Příspěvek od werdio »

To se u nás říká, že posiluješ :-D
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: pásová pila

Příspěvek od JanB »

I mě se ta videa líbí a i zvuk byl dobrý. Koukal jsem na to ráno na telefonu a slyšet to bylo dobře.

Párkrát jsem taky zkoušel v dílně natáčet a mám nasyslenou hromádku záběrů, jen nějak nejsem furt schopen tomu dát nějakou podobu....většinou tam mám buď málo světla, nebo si ramenem zakryju to důležité... :-( ...zjistil jsem, že udělat slušné video není žádná legrace

Zeptal bych se ještě k tomu tmelu, co ukazuješ ve videu o podlaze. Jak se ti daří ho barvit? Já jsem ho nedávno "objevil" a zkoušel jsem ho barvit mořidlem. Po namíchání je odstín dobrý, po vytvrzení taky, ale jakmile to přebrousím, je to zase světlé. Dělají to škrábance po šmirglu, musím ho přebrousit hodně jemným šmirglem, aby zase ztmavnul. Chová se ti to s těmi olejovými barvami stejně? (i když ty asi používáš světlejší odstíny, ne?)
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: pásová pila

Příspěvek od mari_001 »

V posilovně jsem byl naposled na stření a to je asi 4 let. ale makám od rána do večera a do toho dělám Tibersport:)

JanB: zatím s těma olejovejma barva tady s eshopu nemám problém, jenom ten vždy odhadnout množství a namíchat dobrej odstín, to jde lépe ženám, takže přítelkyně musí tmelit, ale naštěstí ji ten dvousložkovej tmel voní :)
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
dvojtáta
Příspěvky: 51
Registrován: 02 kvě 2014, 21:27
Bydliště: Litoměřice

Re: pásová pila

Příspěvek od dvojtáta »

Mari dobrý, pěknej start a každej kdo si troufne jít takhle s kůží na trh si zaslouží podpořit. Tak už tě taky odebírám a věřím, že brzo se Jarek Ostaszewski při množství tvých videí začne červenat! :)

Hodně zdaru!
radomil
Příspěvky: 109
Registrován: 03 lis 2015, 17:47

Re: pásová pila

Příspěvek od radomil »

Mari-001, koukal jsem na YúTubě na Tvá videa a dobrý, líbí se mi, že Ti to vydrželo - jen mám nechuť se tam zase někde registrovat pro možnost komentářů, páč bych si stejně nepamatoval heslo :) ... chtěl jsem se zeptat, jak je ta super bezva finta se zadlabacíma pantama - tak tam se pak dávaj ty štefty, aby se to nevytahovalo a to mi není jasný jak se to trefí do těch dírek, který už nevidíš - potřeboval jsem to asi dvakrát v životě, ale kdoví, kdy zase budu. Jasně, obkreslit si dírky zvenčí by bylo hezký, ale stejně to není úplně košér exaktní postup si myslim ... jak se to prosím Tě dělá?
Pak se mi líbí to, jak nalíváš lepidlo z kybliku :lol: bojoval jsem s tím tak dlouho, až jsem do víka provrtal 10mm díru a po nacmrndání lepidla ji zašpuntoval tyčkou do tavný pistole ... to protože jsem kyblik lepu dostal, jinak už kupuju taky pytliky.
Držím palce, ať se videa množej a roste sledovanost.
... kdybych jááá byl truhlááářem a měl jeho pííílu ...
mihalo
Příspěvky: 74
Registrován: 30 kvě 2016, 20:10

Re: pásová pila

Příspěvek od mihalo »

Dírky na štefty u zadlabávacího pantu se trefují od oka. Vždycky mě fascinoval starší šéf, že mu to šlo přesně na díru. Kouzlo je v tom udělat pár stovek oken a pak se člověk trefí. Jinak na tom moc nezáleží ta díra může být i mimo hlavně že je v kovu a pant drží.Protože je pant neštelovací tak ještě jeden fígl na pohyb do stran -štípačkami vzít pant tak aby tělo pantu bylo uvnitř štípaček a středním tlakem se pant nahne tam kam je třeba. Vhodné při dotahování křídla k těsnění či naopak. Michal
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: pásová pila

Příspěvek od truvan »

Prosím zkušenější borce na pásovou pilu o radu.
občas vidím takové zvláštní pravítko u pásové pily a nechápu jeho hlavní přínos
ještě bych to pobral u řezání křivek,ale proč se to používá i na rovné řezy mi hlava nebere
budte prosím někdo tak hodný a udělejte mi v tom jasno.
děkuji.

obrázek napoví :idea:
1.jpg
2.jpg
Míru zdar
práci čest
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: pásová pila

Příspěvek od mari_001 »

No to je právě to že pásovka zajíždí k jedné straně a dle příložníku to není úplně ono, takže na rozřezávání prken na vejšku, se to řeší takto, kolmost si držíš u pravítka a čárku si hlídáš okem. Šteloval jsem už dlouho a několikrát, ale vedle příložníku mi to stejně zajíždí, takže to řeším obdobně jako je na obrázku;) vím prostě proč mi i s novým pásem a vyštelovaná pásovka zajíždí a to většinou dovnitř, dle mého to je pásovnicemi bez bombíru a tím pádem vzniká rozdílné pnutí na každé straně pásu, tím pádem na vnitřní straně větší, nebo něco dělám špatně?
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 106 hostů