Rybinový svlak

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Rybinový svlak

Příspěvek od Jan »

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s výrobou rybinového svlaku? Zajímá mě, jestli klasickým svlakovníkem lze vyrobit i rybinovou drážku. Popřípadě jestli máte někdo zkušenosti s tímto hoblíkem: http://www.dick.biz/dick/product/717048/detail.jsf. Díky

PS: Ještě - Gurte díky za rady, je fajn že se diskuse rozjíždí.
Gurt

Re: Rybinový svlak

Příspěvek od Gurt »

Určitě jde ale osobne bych se priklanel k pouziti pili podobne klasicke cepovaci pyle a rezat pod uhlem podel pripraveneho kusu dreva. Linka na hoblik mi nefunguje, ale da se predpokladat, ze na mysli je hoblik na svlak a rybinu "Ari-Sakuri-Kanna". Jsou to pekne kousky, ale obavam se, ze bezne je clovek neviuzije natolik, aby si je poridil... Jinak ke stejnemu jako jsou i na tomto typu hobliku "predrezavaci" noze, pouzivam pri jakem koliv rezani pilou napric, kdy je potreba dodrzet urcitou kvalitu rezu, klasicky nuz. Misto predkresleni tuzkou linii predriznu nozem, rez je pak cisty a pila se lepe "chyta" do rezu.
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybinový svlak

Příspěvek od Jan »

Díky za tip při výrobě rybiny použitím připraveného kusu dřeva. Je to dobré, hned jsem to vyzkoušel. Díky za ušetřené peníze za nový hoblík :).
Gurt

Ukaž!

Příspěvek od Gurt »

Honzo, nechces se s nami podelit o to co jsi hezkeho nasvlakoval? urcite nejsem sam kdo je zvedavej :)
Jan
Administrátor
Příspěvky: 101
Registrován: 13 bře 2009, 17:03
Bydliště: Merboltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybinový svlak

Příspěvek od Jan »

Gurte, no zatím jsem použil "tvou" fintu s kusem připraveného dřeva na rozebíratelný rybinový spoj. Dělal jsem ho na neosámovaném prkně, tak jsem si to nemohl narýsovat. Připravená šablona se mi tedy hodila. No dělal jsem to tak trochu na rychlo : )
rybiny.jpg
rybiny.jpg (35.74 KiB) Zobrazeno 19232 x
Gurt

Re: Rybinový svlak

Příspěvek od Gurt »

Tak to je honzo dobry! mam rad tydle hrube rozebiratelne spoje. skoda ze v cestine neni prilis studijnich materialu o "vychodnich" zpusobech spojovani dreva.
krokus
Příspěvky: 184
Registrován: 29 led 2010, 19:55

Re: Rybinový svlak

Příspěvek od krokus »

Rohové spojení krytou / neprůchozí / rybinou na pokos - uvítám triky, rady, nápady od těch, kteří mají tento zářez na pažbě..., nespěchá.
Uživatelský avatar
Martin
Příspěvky: 396
Registrován: 16 bře 2009, 10:57
Bydliště: Trutnov

Re: Rybinový svlak

Příspěvek od Martin »

Mám obavu,že tohle by spíš patřilo do tématu cinky.Klidně na to založ nové vlákno.A hned tam specifikuj ,jestli jednostranně nebo oboustranně krytý cink chceš dělat.
Morčez!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů