formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od Hans »

Ježiš, hlavně ne univerzální lištu! Tu jsem si koupil před lety kdesi od Wolfcraftu, párkrát ji zkusil a od tý doby je opřená v koutě, protože je k nepotřebě. Hladce a rovně to řeže asi jen v jejich videu. Anebo su levej.

Tu 55ku si myslim, že vyhandluješ i o chlup levněji. Ta 15 procent sleva je v podstatě všude takovej "optickej" standard, takže kdy jim napíšeš, že se Ti za to chce dát tak 11 tisíc, tak oni přijdou třeba s 12,5 a máš to. Když se nebudou chtít bavit, zkus jinej obchod. Nevím odkud jsi, ale já dostal slušnou slevu a k tomu kufr příslušenství u Veselýho v Brně. Ale ne každej obchodník chce smlouvat, tak uvidíš...

Jo, nezapomeň na kotouče, nevim teď jestli je něco v základu. Pokud bys řešil svěrky na chycení lišty, tak je používám málokdy, relativně slušně to sedí i na chlupatym smrku.

Jo, akorát bacha, Festool má jednu zásadní vadu. Je návykovej. Koupil jsem pilu, pokračovalo to rotexem a teď se přemlouvám na domino :-)

Honza
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od werdio »

Tak tady jsi trefil moje další dotazy :D ... Super! Díky moc! :-)... Určite ještě budu kupovat lamelovaci frezu, teď mám baubau.. Sice na lepení sparovky stačí ale ma par nedostatku který otravujou..
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od Petr »

Tak pokud jde o tu navykovost, tak te nas sef propadl totalne. Mrkejte jakou jsem vyrobil na systainery skrin do nasi nove dilny. Mame uz pres 35 systaineru festool :mrgreen: Kazda police je na vysuvu a kazdy systainer ma svoji polici, takze je vse pekne prehledne a vzdy po ruce.
Ted jsme tam meli prodejce od festoolu a jenom hledel. Je ze me nestastny, protoze mu vzdycky zacnu rikat jak a co me na jakem jejich vercajku stve a co by mohly udelat jinak a lepe. Mohl bych pomalu psat recenze na festool. ;) Tak napriklad domino XL me totalne dostalo se svoji nepresnosti. Kdy napr. jsem potreboval do sprusle zabradli udelat domino presne uprostred sirky to je 10mm na stred od okraje sprusle, tak to proste nebylo mozne, protoze pri nastaveni domina na 10mm coz je minimalni mozna hodnota tak i pres to vrta domino 10,5mm na stred otvoru od kraje prkna. A to mi prijde na tak drahy nastroj opravdu hodne. A takovych detailu jsem nasel na festool naradi opravdu hodne. Az budete kupovat nekdo kapex tak bych mohl taky vypravet. Dneska me napriklad pekne stvala mala vybracka, protoze uz kdyz jsem ji mel poprve v ruce, tak jsem rikal, ze ten vypinac je nako by byl z fermu. A dneska jsem s ni delal pul dne a uz me bolel prst ze zapinani a vypinani a 2x se mi stalo, ze jsem ji proste v jedne ruce nedokazal vypnout - tak se to zaseklo. Festool je spickove naradi, ale ja proste kdyz s tim pracuju tak vidim vsechny detaily a obcas me pekne stvou. Petr
Obrázek
ピーター 大工
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od Hans »

To jste panu Kouřilovi nebo kdo k vám jezdí vybrakovali půl auta, ne? :-)

Je fakt, že nikdy nic neni dokonalý. Já se včera trochu rozčiloval s aretací převodovky u rotexu pro výměnu padu. Ještě že to neni potřeba tak často. Jinak ale vždycky došly síly dřív mně než rotexu :-) Jo Petře, nevíš jestli na rotexu můžu přepínat ty dva režimy za jízdy? Zatim jsem na to neměl odvahu, ale dost mě obtěžuje to vypnout a čekat až se dotočí.

S tim dominem jsi mě ale dostal - no to je pro mě naprosto nepřijatelný. Zvažoval jsem to jako alternativu k rozchození dlabačky na Jaromě (chybí díly) nebo nákupu ostrohranné, ale tohle bych asi nepřekousl. Děje se Ti to jen u toho mezního nastavení nebo kdekoliv na rozsahu?

Pardon za odbočení z tématu.

Honza

PS: Neměl podobnou skříň tušim Jarek Ostasewski z Polska?
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od Petr »

Ahoj Honzo,
na rotex jsem si taky porad nemohl zvyknout. Dost to taha ruce i kdyz ne tak jako velka hranata vybracka - ta fakt taha ruce jako blazen, hlavne kdyz ma nove a ostre brusivo. Vlastne jsem si rotex oblibil az kdyz jsem delal kuchynskou desku z materialu "getacore" - obdoba korianu a hi-macu a dalsi z masivniho dubu. Myslim, ze se mi to parkrat povedlo prepnout i za chodu a slo to v pohode asi bych se toho nebal.
Pokud jde o to domino, tak jsem to resil prave se servisakem a ten na me cucel jako blazen, az kdyz jsem pred nim vyvrtal otvor a zmeril stenu mezi otvorem a hranou dilce tak uveril, ze si nedelam srandu. Proste tam bylo 5,5mm misto 5mm. Tak vytahl tu jejich predvadeci a mel tam rozdil cca 0,3-0,4mm. Ono to pri bezne praci kdy jedes obe strany spoje z jedne plochy nicemu nevadi, ze ten dlab neni presne ale je fakt, ze ta nepresnost je u celeho rozsahu nastaveni a pokud jsem chtel co nejpresneji dodrzet pozadovanou hodnotu nastaveni, tak jsem musel pri aretaci hodne zatlacit na ten doraz abych tu nepresnost trosku srazil, ale je mi to proti srsti a tak uz pocitam s tou odchylkou 0,5mm. Jak rikam nicemu to nevadi, jenom u tech sprusli ten rozdil byl hned videt, protoze pri navrtani jsem mel na jedne strane od otvoru silu steny 5,5mm a z druhe strany 4,5mm coz uz je viditelne.
Velkou pasovou brusku uz jsme taky 2x reklamovali a vzdy nam ji vratili s oduvodnenim, ze nenasli zadnou zavadu a ze vyrobek je 100% bez zavad. Hned jak jsem ji vzal do ruky tak mi zase zacal po chvilce vyjizdet pas do boku. Kvuli tomu jsme ji taky reklamovali, protoze me to fakt sr..o, ze musim porad davat pozor jestli mi nevyjizdi pas behem brouseni a to vyjel treba i o 2-3cm. U moji 6 let stare makity co mam doma se to nikdy nestalo a po nastaveni pasu drzi jak prikovany. Uz jsem ale rezignoval a pouzivam ji s tim, ze proste davam pozor co dela pas. (je to ale otrava).
Nejoblibenejsi naradi od festoolu co mame je pro me velka horni freza s prislusenstvim - tomu rikam super stroj. Naopak za totalni propadak festoolu povazuju jejich frezovaci stolek s vymenyma deskama na vkladani frezy nebo mafla - pouziti jako mala stolni pila. Stoji to nehorazne prachy a kdyz jsem to po hodine dal dohromady, tak jsem to hned zase rozebral a lezi nam to nepouzitelne v polici. (otresne vybrace behem rezani, posuvny stolek daleko od kotouce, nejde udrzet presny rez v masivu - je to proste jenom takova hracka mozna tak na zasklivaci listy) Frezovaci stolek pouzivam, ale ten dreveny co mam doma je pro me mnohem privetivejsi na pouziti - ale to je na delsi vypraveni.
Podobne skrine uz dodava i festool, ale cena bude uplne nekde jinde. Nas to stalo par tabuly obalove preklizky (400kc/ks) a 2 krabice pojezdu 350mm.
Omlouvam se za odboceni. Petr
ピーター 大工
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od Tim »

Ahojky pánové,
já používám tři mafly jeden na stavbách na hrubou práci kde na něj prší svítí válí se po zemi občas spadne z lešení a to bosch důvod ten že toto nářadí je nic moc už jako nové a je jedno jestli je to vrtačka mafel a nebo fréza a potom mám makitu SP6000 s lištou jsem s ni maximálně spokojený co do přesnosti ,mohla by mít akorát větší výkon a další je mafel od HILLTi WSC55 také s orig.lištou obě tyhle pily mám na fajnovou práci v dílně na schody,vyřezávání otvorů pro spotřebiče apod.Přikládám taky k nakouknutí podobný regál jako poslal Petr mám v něm bedny s ručními strojky a když jsem to dneska počítal tak lsem byl sám překvapený kolik jich tam je napočítal jsem jich šedesát a jednu velkou na velkou rozbrusku plus tři malé na pilky do kmitavky,kotouče do brusek apod
Přílohy
IMG_1588.JPG
IMG_1588.JPG (92.31 KiB) Zobrazeno 15299 x
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od werdio »

Tak už koupeno..FESTOOL TS 55 REBQ+ lišta za 11.400 takže nebylo co řešit, už se těšim až zaříznu...ještě včera jsem řešil Makitu, ale dnes jsem jel kolem Majdu v Příbrami, říkám že se jen kouknu a už je vyřešeno :-)...díky za tipy!!!
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od Petr »

werdio píše:Tak už koupeno..FESTOOL TS 55 REBQ+ lišta za 11.400 takže nebylo co řešit, už se těšim až zaříznu...ještě včera jsem řešil Makitu, ale dnes jsem jel kolem Majdu v Příbrami, říkám že se jen kouknu a už je vyřešeno :-)...díky za tipy!!!
Gratuluju ke koupi! Urcite nebudes zklamany. :mrgreen:
ピーター 大工
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od werdio »

Díky :-)..jen dotaz ohledně zaříznutí listy : píšou že pilu vytáhnout na max a zanořit na zadním konci lišty a projet..tzn.jako pak to projet pozpátku? nebo jsem to blbě pochopil a projet normálně standartním směrem?
A projetí toho plastu taky píšou projet na max, tzn. projet to na "sucho" bez řezanýho materiálu a bez použití lišty? díky! :-)
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: formatovani ponornou pilou - mate zkusensoti ?

Příspěvek od Petr »

Ahoj, myslim ze tady najdes odpoved na tvoje otazky. https://www.youtube.com/watch?v=Uz7I0agyT-w
Ten plast proti vytrhavani vlaken nepouzivame. Kdyz potrebuju aby to netrhalo povrch treba u zakracovani dvernich kridel, tak projedu podle listy na hloubku do materialu cca 2mm a potom druhym tahem celou tloustku materialu. Neco jako predrez u pily.
ピーター 大工
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů