Formátovací pila.

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od Tim »

nazdar pánové,
ještě jednou k těm pilám JET s litinovým stolem,dvěma drážkama...
typ JET 10´´ proshop tablesaw ,pokud si najdete stránku výrobce http://www.jettools.com/eu/en/p/jps-10- ... cw/708482K tak se dozvíte ,že dealer pro CZ je firma IGM v Tuchoměřicích, nevím ale jestli je to provedení v metrických mírách a pro evropské napětí 220 v
ahojky snad jsem trochu pomohl
tim
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

o téhle firmě vím, bohužel mají ale jen evropské typy pil. Aspoň jsem jim teda zkusil teď napsat, jestli umí dodat třeba i JET Proshop. Ale nevím, spíš o tom pochybuju, asi to prostě nemají pro EU homologovaný, ani nebudou mít na to servisní zázemí, ... Nechám se překvapit :-)

Honza
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od JanB »

Petr: Jak jsem psal, mě ten posuvný mechanismus při montáži pily taky zaskočil. Ale vážně to při řezání drží.
Ptáš se na odhad ceny - uni-max ji nabízí za zhruba 23tis. Já jsem ji koupil, když ji krátkodobě "dali do akce" za tuším 18tis. Takhle použitou...asi o dost míň, já nevím, do desíti?

Je fakt, že podle videí na Youtube a stránek různých kutilů je nabídka všeho možného pro kutily v Americe nesrovnatelná s tím, co jde koupit u nás. Festool mi sice jako nejlepší příklad nepřipadá, ten lze koupit i u nás a i Američané ho často označují za "hodně drahý". Mě spíš připadají zajímavější ty různé přípravky, ruční nářadí, nátěrové hmoty a podobně (kotoučové pily jsme už probrali :-) )
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od Petr »

JanB: Ahoj, mas pravdu s tim, ze festool je hodne drahy,ale kdyz se divam na videa, na youtube z USA tak skoro kazdy tam ma nejmin vysavac, kapex, atd.(mimochodem ten Kapex me docela zklamal, delam s nim nejaky patek a jedine co se mi libi je to pohodlne naklapeni, ale jinak to nestoji za nic. Ma to nerovny stul, hrozne malou opernou plochu stolu a ta pritlacna patka je taky hrozne nevariabilni).
Dalsi naradi co uz jsem vzdal s tim, ze ho proste v CR nikdo nedela jsou horni frezy s valcovym telem co se bezne prodavaji v USA i UK. Asi si objednam neco takoveho:
http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-Porter-Ca ... 2588492326
http://www.ebay.co.uk/itm/12-Amp-2-1-4H ... 25867f66d3
U nas jsou taky, napr. makita ho dela, ale jsou to jenom ty male jednorucni frezky. Ja shanim vetsi frezku, abych si mohl udelat home made stroje ze dreva co vyrabi a pouziva treba Matthias Wandel. http://www.woodgears.ca/router_lift/index.html
A mel moznost tam upnout frezu se stopkou 12mm.
Podle Matthiasova designu jsem si uz vyrobil pred 2 rokama pasovou pilu a funguje bezvadne. Jeste porad mi ale chybi dodelat zakrytovani ke kteremu se snad konecne nekdy dostanu.
Ahoj Petr
Obrázek
ピーター 大工
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od JanB »

Kdyby jen vysavač a kapex, někteří mají za sebou vyrovnané úhledné sloupečky systainerů, co se do zorného pole kamery vejde :-)
Na jedné zahraniční diskusi psal nějaký Amík, jak mu snoubenka říkala, že by si měl koupit víc "těch zelených strojů" (myslela Festool). A když ji upozornil, že ty zelené jsou fakt dost drahé, dostalo se mu odpovědi, že to prý nevadí, že mají hezkou barvu :D

Mathiase taky bedlivě sleduju, já mám podle něj frézovací stolek a "box joint jig". Na frézky s kulatým tělem jsem taky před časem vedl pátrání a myslím, že třeba Bosch GMF 1600 by to mohl splňovat - soudím z toho, že se dá přehazovat mezi dvěma základnami. Jen je trochu dražší.
Do frézovacího stolku jsem ale šel jinou cestou - mám tam CMT 7E, u ní se dá výška nastavovat kličkou přes desku stolku. Ale je fakt, že do těch dalších Mathiasových vynálezů by šla hodně obtížně.

U toho objednávání frézky z USA bacha na napětí, oni mají 110V.

Tvoje pila vypadá dobře, kolik tam max. prořízneš na výšku? 20cm?
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od Hans »

Po těch válcových frézkách jsem taky pátral, ale přišlo mi, že cokoliv se u nás prodává, tak má dost malej průměr pro frézu - nemyslím upínací, ale přímo pro tu nožovou část. Co se tomu blíží je asi to CMT 7E, prodávaj to myslim v unimaxu o něco levněji (nemá to na sobě prostě napsanou značku), ale nevim - chodí to dobře, Jane? Jaký s tim máš prosimtě zkušenosti? Chodí to přesně, dá se to pohodlně štelovat, třeba míra vystrčení frézy?

Jinak mi přijde, že tam mají těch frézek takovej výběr i proto, že snad vůbec nepoužívají nástrčný frézy, ale jen stopkový. Aspoň jsem teda u nich nástrčný nikdy nikde neviděl. Takže to pak není jen sortiment na frézování v terénu, ale i ve velkých dílnách.

Ty všelijaký přípravky - dost se mi líbí jejich nanášečky lepidla. Kromě různých válečků maj i takový zakrytovatelný štětečky, takže se nemusej umejvat, a mají i nanášečku na lamelky. Neviděli jste to někdo někde?

Honza
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od JanB »

Jo, ta CMT 7E chodí dobře. Mám ji prakticky pořád namontovanou ve stole, na ruční frézování mám ještě nějakou levnou. Výška frézy nad stolem se nastavuje kličkou shora a jde to se slušnou přesností.

Nástrčné frézy jsem na Youtube taky neviděl, ale možná je to i tím, že to jsou většinou lidé, kteří to mají jako hobby. I když, občas někdo tvrdí, že dělá nábytek profesionálně třeba třicet let a stejně má v dílně samodomo dřevěný stolek a v něm horní frézku.

K nanášečkám - takovéto placaté na lamely mám od Unimaxu. Ale většinou jsem líný do toho přelívat lepidlo, tak do drážky pro lamelu natlačím trochu rovnou z flašky :-) Stejně dávám lamely jen když dělám větší panel (spárovku) a jen proto, aby se mi to nerozjíždělo, než to složím a zasvěrkuju.
Petr
Příspěvky: 601
Registrován: 12 lis 2009, 00:34
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od Petr »

Ahoj, ja pouzivam horni frezu od Makity mam ji pres 4 roky a jsem s ni moc spokojeny, ale prave na ty ruzne stolecky a frezovaci pripravky bych rad poridil tu valcovou tak, abych nemusel porad pracne pripevnovat tu Makitu. V praci mam ted nove tu nejvetsi od Festool s kompletni vybavou vc. frezovaciho stolku a vsech doplnku, taky mame tu stredni a dve male.
JanB: ta moje pasovka ma kola prumeru 500mm takze na sirku proriznu cca 480mm a na vysku teoretickych 310mm (rezal jsem treba polystyren pres 28cm na vysku a slo to krasne. Nejsirsi desku jsem rezal tech cca 17cm a taky to jde mam tam 2,2kw motor.
ピーター 大工
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od Hans »

Jen pro zajímavost - Amíci zase stůňou po pilách z Evropy :-)

http://www.sawmillcreek.org/showthread. ... e-Saw-Stop

Ale je fakt, že většina argumentů se točí kolem bezpečnosti, možná to tu trochu podceňujeme. Pravda, odmrštěnym odřezkem jsem ještě mezi oči nedostal a prsty mam zatim všechny, jen mi jednou frézka ostříhala nehet na ukazováčku :-)

Jinak díky za popis frézek, já jsem si před lety koupil Narexe v domnění, že podpořim kdysi dobrou českou značku (třeba starý vrtačky držej dodnes, mám dvě), a už bych to nikdy neudělal. Už po roce začly drhnout nohy a teď už s nima pohnu leda tak, že tluču odřezkem do celýho stroje...

Honza
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Formátovací pila.

Příspěvek od JanB »

Petr: No jo, já jsem taky neměl chuť každou chvíli montovat frézku do stolu a zase ven a proto jsem vybral tu CMT - líbilo se mi to nastavení výšky nástroje shora. A jak jsem psal, měl jsem z dřívějška nějakou levnou (ani nevím značku, je to stejně asi všechno nastejno) a tu používám pro ruční frézování dosud. I když pokud to jde, raději jdu na stolek :-)
Dalším důvodem pro CMT byl i udávaný výkon - předpokládám, že utáhne i frézy o velkém průměru. Zatím jsem to nevyzkoušel, ale mám v plánu pořídit nějaké frézy na dvířka
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů