Spárovka - srovnání výšek dílců

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
mrweisso
Příspěvky: 1
Registrován: 14 led 2020, 16:41

Spárovka - srovnání výšek dílců

Příspěvek od mrweisso »

Dobrý den,
truhlařině se věnuji hlavně ze zábavy, a proto mi něktéré věci z praxe nejsou úplně zřejmé. Občas při lepení spárovky se potýkám s problémem nestejně vysokých slepovaných dílců. Mám doma srovnávačku s protahem Narex SFT 200, přičemž šířka protahu je 20cm, což je prostě na spárovku málo, abych ji mohl protáhnout naráz. Jedná se o hobby stroj, ale poměrně slušně zpracovaný až na nastavování výšky protahu, jelikož nelze úplně 100% zaaretovat tak, aby při provozu vlivem vibrací se stůl protahu nepohnul níže, což vidím na ovládacím kolečku výšky stolu, které se pomalu otáčí proti směru hodinových ručiček. Mám v plánu stroj rozebrat a opravit. Nicméně moje otázka je, když lepím spárovku mám díky tomu problému s protahem nestejné výšky jednotlivých dílců, není to o moc, ale pěkné to není. Dá se tento "zub" odstranit například ručníkem hoblíkem? Pokukuji po litinových ve velikostech No.4 a No.5. Nebo byste poradili něco jiného? Zkoušel jsem to vybrousit s excentrickou bruskou, ale ta práce je strašně zdlouhavá.

Mockrát děkuji, snad jsem tu omáčku nenapsal moc zdlouhavě a otravně.
Přílohy
604x453_cropc_wat1.jpg
604x453_cropc_wat1.jpg (42.32 KiB) Zobrazeno 1624 x
14661.jpg
14661.jpg (86.01 KiB) Zobrazeno 1624 x
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 6 hostů