Pracovní stůl

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
xjurny
Příspěvky: 2
Registrován: 22 říj 2016, 18:50

Pracovní stůl

Příspěvek od xjurny »

Zdravím,

rád bych si vyrobil pracovní stůl viz příloha. Z důvodu úspory místa potřebuji, aby stůl byl na kolečkách a aby i přesto byl masivní. Proto jsem v návrhu použil hranolky 100 x 100 mm, ale přijde mi už moc "hampulácký" - nestačily by hranolky 50 x 50 mm?

Spoje bych rád udělal na čep a dlab (pokud se mi to povede). Šířka čepu by měla být 1/3 z šířky materiálu, ale o délce čepu jsem se toho moc nedočetl. Spoj bude lepený, má smysl ho ještě zpevňovat kolíkem a nebo vrutem? Horní deska má přesah 100 mm, abych si mohl obrobek případně přichytit svěrkou ke stolu.

Můžete mi prosím doporučit nějaká kolečka (pohyb po betonu), horní pracovní desku a vlastně i materiál na zbytek stolu? Co se týče horní desky, tak bych mohl použít nějakou spárovku (koupenou a nebo slepit z hranolků - zde se bojím o rovinu) a nebo lamino. Ohledně zbylé konstrukce jsem uvažoval nad KVH hranoly a nebo bych si zkusil nechat nějaké hranolky nařezat (asi dub).

Omlouvám se za mnoho otázek. Rád bych se dřevem začal sice na hobby úrovni, ale chtěl bych to dělat pořádně. Díky moc a pěkný víkend. Radek
Přílohy
pracovni-stul.jpg
pracovni-stul.jpg (93.91 KiB) Zobrazeno 3871 x
Fangluin
Příspěvky: 42
Registrován: 24 kvě 2018, 05:47

Re: Pracovní stůl

Příspěvek od Fangluin »

Ahoj,

myslím, že tato kolečka tady někdo použil. Potřebuješ popojet, zvedneš na kolečka, jinak to stojí pevně na těch dorazech.

https://www.blickle.cz/v%C3%BDrobek/HRP-POA-45G-757018
nebud_drevo
Příspěvky: 12
Registrován: 07 zář 2018, 08:21

Re: Pracovní stůl

Příspěvek od nebud_drevo »

mě se líbí něco takovéhoto, ale nezkoušel jsem vyrobit: https://www.youtube.com/watch?v=RRpVr4nwt9g&t=11s
xjurny
Příspěvky: 2
Registrován: 22 říj 2016, 18:50

Re: Pracovní stůl

Příspěvek od xjurny »

Díky za náměty, asi vezmu ta kolečka.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů