Kuchyňská dvířka- lepení

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Kuchyňská dvířka- lepení

Příspěvek od Bazik »

Dostal se teď ke mně článek od IGM k výrobě kuch. dvířek. Vcelku dobře zpracované pro někoho kdo to nedělal, ale zaujal mě jejich odstavec o lepení rámu až po natření.

https://www.igm.cz/tematicke-clanky/jak ... -z-masivu/

Nedokážu si představit, že bych dvířka stříkal v rozloženém stavu(zatím se mi kazeta nikdy nepoškodila). Z. Mařas se ve svém video zmiňuje o něčem podobném.

Jak to děláte vy? Lakujete před nebo po lepení?
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Kuchyňská dvířka- lepení

Příspěvek od Tim »

Ahojky,

celý život jsem olejoval a lakoval dvířka do kuchyní a i interierové dveře po slepení a neměl jsem nikdy sebe menší problém.
Koukal jsem na ten článek a síla 26mm je opravdu hodně a nikdy by mne to ani nenapadlo dělal jsem sílu 18 a nebo 20mm silnější mi připadají dost humpolácké a není k tomu ani důvod naopak se komplikuje výběr pantů a je třeba si dát pozor na vzdálenost vrtání otvorů pro misku a na výběr správné podložky k pantu
k frézování bych dodal ,že frézuju prvně kontraprofil a nemám potom problém s vyštipováním

Tim
Ponty
Příspěvky: 127
Registrován: 26 pro 2016, 14:19
Bydliště: Cheznovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuchyňská dvířka- lepení

Příspěvek od Ponty »

Pokud dvířka budu mořit, tak kazetu vždy po obvodu striknu moridlem, slepim a následně dokončím povrchovkou.
Člověk může bejt blbej, ale musí si umět poradit.
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: Kuchyňská dvířka- lepení

Příspěvek od Bazik »

A když je lakujete? Nebo používáte jen olej? Občas dávám i do bílého laku a lakuju až po sesazení. Jen obvod výplně lehce stříknu, aby časem neprosvítala. Po zalakování dvířek se ale stejně barva dostane i do drážky.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů