jakou pouzivate polomasku a filtry

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
klik
Příspěvky: 20
Registrován: 07 dub 2014, 06:50

jakou pouzivate polomasku a filtry

Příspěvek od klik »

zdravím, chtel bych se zeptat zda pouzivate pri praci polomasku, nebo jen jednorazove rousky.
Jaky typ masky a filtru? Mam dioptricke bryle - funguje polomaska bez zamlzovani ? klasicke jednorazove rousky mi casto mlzi bryle i ty s vydechovym ventilem, tak si rikam, ze polomaska by to mohla resit. za kazdou zkusenost - typ filtru, zivotnost, jak dlouho v ni pracujete atd. diky.
Martin Hefner
Příspěvky: 13
Registrován: 06 zář 2018, 06:30

Re: jakou pouzivate polomasku a filtry

Příspěvek od Martin Hefner »

Zdravím, já používám 3M serii 7500, kolega ji má také, nosí brýle a říká že je zatím nejlepší co měl.
klik
Příspěvky: 20
Registrován: 07 dub 2014, 06:50

Re: jakou pouzivate polomasku a filtry

Příspěvek od klik »

zdravím, taky jsem ji vyzkousel a klonim se ke koupi 3m 7500 - jaké filtry pouzíváte ? pouzivate kombinaci filtru proti chemikaliim a proticasticoveho navleku, nebo jen ty proticasticove filtry ? jak dlouho asi filtry vydrzi?
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: jakou pouzivate polomasku a filtry

Příspěvek od miru01 »

Tuhle masku používám už několik let. Na dřevní prach používám P2 2125, na stavební prach stačí P1; na stříkání barev používám příslušný filtr a navrch ještě P2. Filtry vydrží opravdu dlouho, tak kulatá P2 na mojí nepravidelnou činnost v dílně klidně celý rok.
Nedávno jsem kupoval jako náhradní díl celou hlavovou část, nějak to nemá rádo ředidla a ty gumy už taky moc nefungovaly, jinak super dobře se v to dýchá.
S brýlem je to vždy problém, záleží taky na vlhkosti vzduchu, teplotě a jak intenzivně funíš/pohybuješ se. Třeba kombinace maska, brejle a sluchátka je už celkem náročná.
Občas se dají filtry koupit v inzerci za lepší peníz. Nákupu masky nelituju, používám jí všude kde to jde.
Martin Hefner
Příspěvky: 13
Registrován: 06 zář 2018, 06:30

Re: jakou pouzivate polomasku a filtry

Příspěvek od Martin Hefner »

jak pise kolega, zatim ji mam cca rok a filtry (P2) jsem jeste nemenil, jde o to jak hodne clovek v dilne stravi :)
klik
Příspěvky: 20
Registrován: 07 dub 2014, 06:50

Re: jakou pouzivate polomasku a filtry

Příspěvek od klik »

díky všem za info.j.
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: jakou pouzivate polomasku a filtry

Příspěvek od Bazik »

Používám Uvex obyčejné polomasky s filtrem, brýle ale nemám,takže ti uplně nepomůžu,trochu mi u toho uvexu vadí slabší průchodnost vzduchu při vdechnutí, že se přisává na obličej,ale za ty peníze to neřeším. Teď mě ale docela za ty peníze zaujala polomaska Trend-nemáte s ní někdo zkušenost?
https://www.igm.cz/trend-air-stealth-ap ... dni-velka/
Martin Hefner
Příspěvky: 13
Registrován: 06 zář 2018, 06:30

Re: jakou pouzivate polomasku a filtry

Příspěvek od Martin Hefner »

Neni lepsi za ty penize koupit tu osvedcenou 3M nebo scott? Jinak znacku trend neznam.
Avarax
Příspěvky: 73
Registrován: 28 črc 2017, 18:12

Re: jakou pouzivate polomasku a filtry

Příspěvek od Avarax »

Maska 3M 6035 P3 najvyššia ochrana oproti p2 a hlavne pevný obal preto to kupujem. Záleží s akým drevom a ako často s ním pracuješ a či máš odsávanie.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 5 hostů