Zděná kuchyšká linka - skríňky

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
MiraH
Příspěvky: 6
Registrován: 27 lis 2015, 08:04

Zděná kuchyšká linka - skríňky

Příspěvek od MiraH »

Zdravím,
chtělbych vás poprosit o radu, názor. Stavíme domek a pomalu na řadu přichází kuchychnská linka. Konstrukce je z ytongu a do něj chci vložit skříňky (budu si je dělat sám, práce s dřevem mě baví, ale jsem amatér, tak mám někdy víc otázek než odpovědí).

1) Nemohu se stále rozhodnout jestli mám použít překližku, nebo spárovku na korpus skříněk. Mám strach aby spárovka nepracoval, je to přece jenom kuchyně - vlhkost ... V kuchyni jsou i dveře na zahradu, které budou pře léto otevřené - takže změna vlhkosti a teploty bude dost častá ....Povrchovku plánuji Osmo olejové mořidlo a Osmo olej

2) Špalety linky jsou docel přesné, ale i tak někde vznikne minimální mezera mezi skříňkou a zdí, tak jsem se rozhodl, že bych tuto mezeru překryl dřevěným "čelem/hranou" - Nemám s lepením hran moc zkušností. Jakou nejmenší tloušťku hrany bych měl použít, bude dostačující jí nalepit? Nebo máte jiný nápad jak by to šlo řešit.

Děkuji moc.
Mira
Přílohy
1.JPG
1.JPG (120.39 KiB) Zobrazeno 10532 x
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Zděná kuchyšká linka - skríňky

Příspěvek od Pepan »

Chlape, jaký to vyzdění má účel, protože něco takového vidím prvně?

Vždyť tím přijdeš o obrovské množství prostoru, svobodu změny dispozice, atd.
Ponty
Příspěvky: 127
Registrován: 26 pro 2016, 14:19
Bydliště: Cheznovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zděná kuchyšká linka - skríňky

Příspěvek od Ponty »

Do takto vyzdenich nik se korpusy nedavaji. Mezi zdi a korpusem to bude plesnivet. Pouzivaji se jen uzke svlaky na bok, do kterych se chyti dvirka, nebo vodorovne na supliky. Pokud tam ale za kazdou cenu chces korpus, tak preklizku. Jako designovka pekny, ale jinak neprakticky.
Člověk může bejt blbej, ale musí si umět poradit.
Rostej
Příspěvky: 37
Registrován: 18 říj 2016, 13:31

Re: Zděná kuchyšká linka - skríňky

Příspěvek od Rostej »

Ahoj budu to řešit vyzděním úplně stejně. Estetika je super a navíc pracovní deska bude kámen (u tebe asi taky né?) Všechny ostatní materiály na pracovní desky kromě kamene a masivního dřeva jsou podle mne hnus. Jak píše ponty korpusy dovnitř jsou zbytečné a ještě se ti to prodraží (plesnivění bych se taky obával). Ještě bych dal pozor na dobrý přístup k odpadům a myčce kdyby v budoucnu něco prdlo. Hodně zdaru při realizaci
MiraH
Příspěvky: 6
Registrován: 27 lis 2015, 08:04

Re: Zděná kuchyšká linka - skríňky

Příspěvek od MiraH »

Díky všem za odpovědi !

Pepan, to vyzdění je hlavně estetika, ale pokud jak psali ostatni použiješ pro zavěšení dvířek a šupliků svlaky tak je to náhrada korpusu. Souhlasím s tebou že příjdeš o prostor, ale s tím jsme počítali. Změnu v dispozici neplánuji - a kdyby, tak je to jen ytong a lepidlo :) Kdyby jsi chtěl vidět nějaký zděný kuchyně, tak nejvic toho asi dělaj italové a amíci (zadej do googlo hledat fotky cucine muratura, nebo masonry kitchens). Pár jsem jich našel i u nás, ale moc ne....

Ponty, díky za upozornění na tu plíseň. Udělám to z těch svlaků, ty korpusy jsem viděl v pár ukázkách na internetu, dokonce někteří je měly hotové prvně a pak je na těsno obezdívali. Ale pak by ta zděná část byla opravdu jen pohledová.

Rostěj, s těma pracovníma deskama s tebou souhlasím (ale na druho stranu, každému se líbí něco jiného, někomu se nelíbí zděné kuchyně :) ) - desku chci spárovku dub. Myčka bude v té prostřední části -na fotce ta bez soklu, bude jen vsunutá jako u klasické linky, takže by neměl být problém s případnou opravou.

Mira
mpis
Příspěvky: 58
Registrován: 07 úno 2017, 16:51

Re: Zděná kuchyšká linka - skríňky

Příspěvek od mpis »

Zděnou kuchyň jsem stavěl před takřka 30ti roky. Barák byl hotový, ale na vybavení už mnoho nezbývalo. To ještě ani nebyl ytong, takže z cihel. Abych dělal dovnitř korpusy, mně skutečně ani nenapadlo. Vnitřky jsem jednoduše vykachlíkoval. Na stolovou desku dlažbu. Na čelní stranu skříněk jsem dal dřevěné rámy s dvířky a bylo hotovo. Slouží dodnes.
Rostej
Příspěvky: 37
Registrován: 18 říj 2016, 13:31

Re: Zděná kuchyšká linka - skríňky

Příspěvek od Rostej »

Já měl samozřejmě na mysli jen ty pracovní desky(kámen dřevo). Jinak proti standartním materiálům na výrobu kuch. linek nic nemám. Zděné mi připadaní pěknější ale třeba ta co dělal werdio a je v odkazu práce členů fóra tak ta je dle mého názoru špičková. Jednoduchá účelná a krásná
patejl
Příspěvky: 14
Registrován: 22 bře 2016, 10:56

Re: Zděná kuchyšká linka - skríňky

Příspěvek od patejl »

Castecne zdenou kuchyn jsem delal loni. Dodelal jsem ju nahrubo a skoncil s infarktem. Ted jsem zacal makat na dodelavce. Zdeny je to z Ytongu, prekvapil mne velmi vstricny pristup Ytongu. Jejich inzenyr mne prepocitaval jestli mne nenosnej preklad unese troubu :-)
Az najdu fotky tak je sem dam.
MiraH
Příspěvky: 6
Registrován: 27 lis 2015, 08:04

Re: Zděná kuchyšká linka - skríňky

Příspěvek od MiraH »

Ahoj, konečně jsem se dokopal a udělal i pár foteček, tady je výsledek.
Přílohy
IMG_9435.JPG
IMG_9435.JPG (163.47 KiB) Zobrazeno 8105 x
IMG_9440.JPG
IMG_9440.JPG (167.55 KiB) Zobrazeno 8105 x
IMG_9442.JPG
IMG_9442.JPG (169.26 KiB) Zobrazeno 8105 x
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 10 hostů