Jak na věstavěné skříně?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od truvan »

Pepane na 118cm šíře,je skoro škoda dávat posuvný dveře,dal bych spíš otvírací,nebo lámací jestli je místo. řešil bych všechny skříně najednou(myslím že si mluvil o 4 kusech. co se týká zad a boků tak taky záleží jestli se jedná o obvodovou zed (tam bejvaj i problemy s plísněma)nebo o příčku.
Míru zdar
práci čest
chavo
Příspěvky: 65
Registrován: 10 pro 2013, 15:34

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od chavo »

Ahoj Pepan. Mozno by som nasiel nejake technicke vykresy ku vstavanym skriniam keby si chcel. Inak korpus nieje problem spravit. Pri dverach treba ratat s tym, ze madla zmensuju rozmer jednotlivych kridel. Mal som kedysi tabulku v exceli ktora to pekne vsetko vyratala a potom stacilo uz iba rezat (a olepovat). Ale skoro kazdy tvar madla udava iny rozmer dveri.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Tim »

Ahojky,
taky něco k vestavkám
jednodušší varianta
Vestavěné skříně na chodbě,částečně zakrývající rozvody podlahového topení

tim
Přílohy
zatím bez dveří.JPG
zatím bez dveří.JPG (90.31 KiB) Zobrazeno 8798 x
se dveřma.JPG
se dveřma.JPG (119.33 KiB) Zobrazeno 8798 x
dveře z blízka.JPG
dveře z blízka.JPG (98.2 KiB) Zobrazeno 8798 x
vestavba do niky.JPG
vestavba do niky.JPG (72.5 KiB) Zobrazeno 8798 x
rozložení polic.JPG
rozložení polic.JPG (111.82 KiB) Zobrazeno 8798 x
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Tim »

trochu vychytanější úložné prostory
ložnice byla předělen nábytkem a vytvořena šatna ,pohled z ložnice
mě budit dojem že je tam skřínová sestava

tim
Přílohy
před.JPG
před.JPG (56.34 KiB) Zobrazeno 8797 x
předělení ložnice kvůli šatně.JPG
předělení ložnice kvůli šatně.JPG (64.71 KiB) Zobrazeno 8797 x
vchod do šatny.JPG
vchod do šatny.JPG (32.42 KiB) Zobrazeno 8797 x
pohled do šatny.JPG
pohled do šatny.JPG (53.84 KiB) Zobrazeno 8797 x
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Pepan »

Truvane, mě pak až později napadlo, že jsi možná měl na mysli problémy s obvodovou zdí. Ale já mám novostavbu, takže problémy nečekám (stavěl jsem sám, takže poctivě) a navíc všechny ty skříně budou u příček.
Klasické dveře bych asi zvládnul, ale nechci být omezený jenom jedním typem.
Dvě skříně vycházejí kolem těch 118cm, ale pak bych dělal dvě 4,5m a tam už by se šoupačky hodily.
Nemají přímo výrobci nějaký návod na montáž jejich typů dveří? Ikdyž to bude asi hodně technické a bez praxe nebudu vědět o čem tam píšou. :(

Díky moc chlapi.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Pepan »

Jo Time, ty horní šoupačky, to je přesně ono co bych chtěl udělat. :)
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od miru01 »

Ahoj, pro prohlídce fotografií si dovolím dotaz, to nelze udělat vnitřek skříně jinak než smontováním množství krabic? Jako zákazníkovi by mi u tohoto provedení vadilo množství zdvojených stěn a vršků - lamino, které platím navíc a které mi zabírá vnitřní prostor skříně.
michalsponar
Příspěvky: 6
Registrován: 09 led 2018, 12:28

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od michalsponar »

Ahoj Pepane,
hlavně se toho neboj :-) stejně jako ty jsem postavil barák a začal řešit vestavky. Nejsem truhlář, jen mě ta práce baví a taky jsem to zvládl. Samozřejmě jsem nejdřív musel strávit nějaký čas studováním návodů atd.
Nakonec jsem zvolil kování od GTV. Sice to jsou poláci, ale zatím to funguje bez problémů. A hlavně mají dobře udělanej návod podle kterýho jsem si jednoduše spočítal rozměry výplní dveří podle zvoleného profilu. To jsem si nechal uříznout a pak už to jen smotoval.
Jestli chceš, tak ti ty návody pošlu.

Michal
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Tim »

Ahoj miru01,

správný postřeh.Na to je jednoduchá odpověď,pokud se na domě vyřádil zedník co neznal vodováhu a zákazník chce aby nikde ve skříni nebyla vidět zeď tak je to jedno z řešení.montáž je rychlá pouze usadíš bedny do vodováhy naskládáš na sebe a olištuješ obložkama fuky kolem zdí,více beden je kvůli dopravě jelikož jseš limitovaný dveřma,schodištěm apod.Zdvojené vršky jsou proto,jelikož v prostoru vysokém 2,5m skříň 2,45m nepostavíš takže prvně skříň spodní a potom zasuneš nástavec a to ještě musíš mít štěstí aby tam nebylo světlo a nebo prohnutej strop.

pokud jezdíš k zákazníkovi tak jsi většinou limitovaný tím jak dlouho tam můžeš být a tímhle čas zrychlíš a vyvaruješ se spousty překvapení provrtaný kabel,zed na které je spousta malty a nedrží,vezeš si sebou minimum nářadí atd.A ve výsledku ušetříš na montáži,případně v horší variantě,že se musíš vracet.

tim
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od miru01 »

Ahoj, když se dívám na různé realizace, tak je to tak půl na půl - bedničky vs. celé průběžné desky. To pak kolíkují na místě nebo používají vruty a nebo nějaké jiné spojovací prvky a zasunou v celku?
Asi před 10ti lety jsem si tvořil vestavnou skříň, smrkový rám, opláštěný dýhovanou dřevotřískou, záda sololit, zalištovaní a posuvné dveře. Dnes bych to už nedělal, jen vhodnou malbu, jednoduchý regálový systém a posuvné dveře, zejména když dům není kvalitně izolovaný, chybama se člověk učí.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů