Jak na věstavěné skříně?

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Pepan »

Zdravím,

jsem trochu zoufalej. Potřebuju doma 4 věstavěné skříně a když jsem zkusil nabídky firem, jsou to neskutečné pálky. Zejména, když člověk zná cenu materiálu.
Jako chápu, že se formátka musí zaplatit, ale 40tis. za standartní 2m skříň se mi dát nechce.

Dá se někde naučit jak nato? Hledal jsem poctivě na netu, ale 90% jsou jenom reklamní články bez hlubší problematiky.

Celkově je trh docela chudej na nějakou praktickou literaturu. Hledal jsem i něco o tesařských spojích a prodávají se jen obecné knihy o historii tesařiny, atp., ale jak udělat šiknou vzpěru to ne. :(

Díky moc.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od truvan »

Co konkrétně potřebuješ?? vestavěnek sem udělal hafo,výkres máš??
Míru zdar
práci čest
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Pepan »

Výkres nemám. Právě že se nemám od čeho odpíchnout. Našel jsem jenom video z montáže nějaké skříně, kde se apoň člověk dozví jak to má asi vypadat https://www.youtube.com/watch?v=08TiYoroaIk. JInak se nicmoc najít nedá.

Jenže já o tom vím houby a aspoň napoprvé potřebuju návod pro blbce. :( Jak se jmenují ty skrytý úchyty, jak to nechat nařezat, atp.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od truvan »

Ok tak nejdřív začni zaměřením prostoru https://www.youtube.com/watch?v=71a2GRreLmw
pak si zvol počet dveří ,sudý počet-otevřená najednou polovina skříně.lichý-otevřená max třetina najednou.pak udělej nákres interieru skříně,já preferuju skříně bez zad kvuli tomu že je přehled co se děje se zdí jestli neplesniví atd(za záda už se nedostaneš takže různí hmyzáci maj supr domov pro množení)nedávám dno ani strop a když to jde tak ani bok ke zdi(stejný důvod jako záda) ale záleží na rozvržení.až tohle budeš mít tak se můžem hnout dál :ugeek:
samozřejmě m jestli chceš můžeš dát dno strop záda ale je to materiál a práce navíc.
Míru zdar
práci čest
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od truvan »

tady vidíš že se obejdeš i bez věcí které neznáš bez excentrú( vrut nebo konfirmát snad zvládáš nee? https://youtu.be/YvodPNad414.
Míru zdar
práci čest
Avarax
Příspěvky: 73
Registrován: 28 črc 2017, 18:12

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Avarax »

V prvom rade dá sa to robiť viacerými spôsobmi. Prvom rade si treba uvedomiť ak si dáš narezať lamino tak ti to je platné ako mŕtvemu zimník. Lebo potrebuješ olepiť hrany. Najjednoduchšie je spoje robiť pomocou kolíkov a skrutky.

Hlavne na tvojom mieste by som sa rozhodol čo má skriňa obsahovať (šuplíky alebo len na visiace oblečenie na topánky alebo poličky) .

Následne by som volil dve metódy a to buď navrhnúť si to v sketchupe alebo výkres. Plus treba sa rozhodnúť či spodná lišta bude pripevnená ku podlahe alebo ku doske. Základ je že sa používa 18mm lamino. Pravdaže dá sa aj tenším čo vedia Poliaci spraviť.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Tim »

ahoj Pepane,

dej na rady Truvana ,vypadá to ,že tu udělá pěknej seriálek a konečně si počteme

hlavně ani nečti tlachy co tu píše Avarax ,nedávno tu psal tohle
Avarax píše:Osobne by ma tiež zaujímalo čo by ste doporučili na začiatok pre hobby použitie lebo tiež uvažujem že začnem s výrobou nábytku z lamina.

Predpokladám že sa bavíte o týchto modeloch
https://www.drevarskestroje.sk/rucnaolepovackaag98f
Cena 285€
https://www.drevarskestroje.sk/rucnaolepovackaag98e
Cena : 320
https://www.drevarskestroje.sk/rucnaolepovackaag98r
Cena : 360
že teprve bude začínat s laminem a když si přečteš co psal dalšího tak vlastně ještě nic nedělal,nemám nic proti tomu když se někdo na něco zeptá ale musím se ozvat když tu někdo krmí spoustu lidí ,,co to čtou proto aby se něco dozvěděli něco o řemesle´´samejma kravinama.


tim
Avarax
Příspěvky: 73
Registrován: 28 črc 2017, 18:12

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Avarax »

Time ty si zase odborník na všetko však. Ty vieš akurát stále rýpať a riešiť si svoje mindráky.

A ešte doplním máš pravdu že nemám stým zase také skúsenosti ale som si to zase naštudoval lebo podobný projekt si idem si tiež robiť. A predstav si netrebalo mi čítať knihy ale články a videa a porozprávať sa s odborníkom.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od truvan »

avarax-ty jsi už vestavěnou skřín někdy vyrobil ??
- nevím proč se navážíš do Tima,myslím že tady poradil hodně lidem a ani on a ani já tady imho neradí jestliže k danému tématu nemá žádnou vlastní zkušenost . :idea: :ugeek:
Naposledy upravil(a) truvan dne 20 bře 2018, 14:21, celkem upraveno 1 x.
Míru zdar
práci čest
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Jak na věstavěné skříně?

Příspěvek od Pepan »

Kurnik, s těmi zády máš pravdu Truvane, to mě nenapadlo. U boku bych si už tak jistý nebyl....za prvé by se to asi nelíbilo manželce a taky bych se bál otěru oblečení o stěnu.
První skříň budu dělat asi čistě policovou. Máme tři sviště a už to nemáme kam dávat.
Šíři stavebního otvoru na tu první skříň mám 118cm, takže dvoje posuvný dveře vyplněný asi laminem. Posuvky budu dávat s kolejnicí i na zemi, protože ty volně zavěšený máme u starý Ikea skříně a děsně se to kýve a nelíbí se mi to.

Zkusím to nakreslit podle návodu co dával myslím Mari na Youtube.

Díky moc.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů