Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Hans »

Pepane, s těma firemníma dnama bacha, raději se k nim tak nějak "objednej," kdysi jsem se vláčel do Olmika a ten prevít si řekl, že na to kašle a zavřel o pár hodin dřív, chytil jsem ho už sbalenýho na odchodu. A když mě tam teda nakonec vpustil, tak se nesmělo za žádnou cenu nic zapnout. Takže jestli očekáváš že si na tom třeba něco řízneš, tak s tim moc nepočítej. Maj to tam jen pro parádu.

Raději si vyptej kontakty na stávající zákazníky a zajdi si k nim, myslím že to bude přínosnější i po jiných stránkách. Obchoďáci od Feldera co jsem zatim potkal jsou spíš truhláři-teoretici. Jeden z nich mi kdysi dokonce řekl, že od vyučení na to nesáhl...

Hans
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Pepan »

Hansi, mě se tam ani moc nechce. :) Jenže mě drtil snad 15min na telefonu a teď je mi blbý tam nezajet. Uvidím, jak budu mít čas.
To že je to jenom výstavka, už tu někdo psal. Ani jsem nečekal, že mi to zapnou. Spíš mám v plánu dělat fóry jak puberťačka a třeba z nich vypadne ještě nějaká sleva.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od miru01 »

Já myslím, že sleva nějaká bude, taková je doba:-) a vždy můžeš říci ne, a neboj i tak pořád ti budou zasílat letáky a zvát na akce.
To pravítko u hoblovky jsem myslel tak, že pokud půjdeš do staré poctivé litiny, tak to je základní test, který nelze nijak ošulit, jak je to prohoblované, pryč od toho, nejdou pak seřídit nože, děje se podhoblování a další hrůzy, leda nechat někde srovnat stoly.
Lepší je vyrábět hobliny než opravovat stroje, výsledek většinou nebude stejně 100%ní.
chavo
Příspěvky: 65
Registrován: 10 pro 2013, 15:34

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od chavo »

Pepan ano od feldra. Maju na stranke aj odkaz na pouzite stroje. Ked som si s obchodakom sadol a nadefinoval stroj podla mojich poziadaviek, dostal som sa na sumu 6700e a prekrocil som rozpocet. Ked som mu vysvetlil situaciu, sam mi ponukol moznost starsieho stroja. Az na kratsi vozik (2000ka), som spokojny. Ale aj u feldra sa najdu chyby...
embeathome
Příspěvky: 17
Registrován: 23 led 2018, 21:10

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od embeathome »

Tak presiel viac ako rok a pol a stale som nekupil zrovnavacku/hoblovacku. Az dnes, resp vcera, nakoniec som sa rozhodol pre Metabo HC 260 2.2 (220V). 750 EUR aj s dopravou, viac za zrovnavacku/hoblovacku dat nechcem/nemozem. Stare z bazosu to je tragedia. Tak uvidim, recenzie a videa vyzeraju celkom OK. Mam teraz kopec dosiek zo stareho zburaneho domu z krovu, ktore chcem pouzit, isiel som na to s rucnym elektrickym hoblikom Bosch ale to je trapenie nad trapenie. Urobil som dve a trvalo to snad pol hodinu s tym, ze nie su rovne, treba ich este zrovnat, resp najprv zrovnat.

Riesim teraz odtah a spravim to zatial tak ako Avarax. Plechovy kybel, 50mm hadica, redukcia zo 100 na 50 kanalizacna HT a cyklon z Aliexpresu. 21 EUR stoji aj s dopravou. Typek to na bazosi predava za vyse 40 EUR :)
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Hans »

No jo, ale nezapomeň, že na tom vydělá dvacku, proč by to jinak dělal? :-)

Hlavně ty desky nejdřív aspoň zhruba sjeď ocelákem, jinak budeš hned na začátku řešit tupý kudly... vadí nejen kamínky, ale i hliněný nálety, prach apod.

Hans
embeathome
Příspěvky: 17
Registrován: 23 led 2018, 21:10

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od embeathome »

Ahoj, dik za radu, co je ten ocelanek? To je nejaky ocelovy plat alebo kefa?

Inak musim povedat, ze ta zrovnavacka/hoblovacka posunula uroven na iny level, som uplne nadseny! Z takmer 100 rocneho dreva som spravil krasne, ako nove drevo, natrel Belinkou 2 vrstvy a robim z toho zastenu. Tych dosiek su mraky tak sa tesim, ze ho pouzijem vsetko postupne na rozne projekty :)
pavel345
Příspěvky: 10
Registrován: 22 říj 2016, 19:13

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od pavel345 »

embeathome píše:Ahoj, dik za radu, co je ten ocelanek? To je nejaky ocelovy plat alebo kefa?

Inak musim povedat, ze ta zrovnavacka/hoblovacka posunula uroven na iny level, som uplne nadseny! Z takmer 100 rocneho dreva som spravil krasne, ako nove drevo, natrel Belinkou 2 vrstvy a robim z toho zastenu. Tych dosiek su mraky tak sa tesim, ze ho pouzijem vsetko postupne na rozne projekty :)
Tím ocelákem myslí zřejmě ocelový kartáč.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Uplny začiatok - zrovnavačka, odťah, pasova pila...

Příspěvek od Hans »

Ano, měl jsem na mysli ocelový kartáč.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů