Skrýté plnovýsuvy

Vše co se týká truhlářského řemesla.
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Skrýté plnovýsuvy

Příspěvek od kiwi »

Zdravím, sháním nějaké skryté plnovýsuvy, co jsem zatím koukal na internetu tak přichází v úvahu Hettich Quadro, nebo Blum Tandem . Nevíte někdo jak je to s kvalitou v porovnání mezi sebou, případně co upřednostňujete (snadnost montáže, jednoduchost a možnosti nastavení, životnost). Doteď jsem vždycky používal dřevěný vodící lišty a s výsuvama nemám žádný zkušenosti. Případně jestli máte nějaký jiný tipy. Nosnost není zase tak důležitá (20kg je víc než dostačující), spíš bych dal přednost menším rozměrům (menší tloušťka) ale co jsem koukal tak je to všechno plus mínus všechno podobný.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Skrýté plnovýsuvy

Příspěvek od werdio »

Já jsem ted na kuchyň hodil Grass (austria) a v poho , kolega zas nedá dopustit na Blum..

Boční Strongy a nebo GTV (poláci, tak mouchy jsou, tip-on stojí vysloveně za hovno)

Nakupuji v Modřanech
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Skrýté plnovýsuvy

Příspěvek od Tim »

Ahojky,

v podstatě je jedno jestli dáš hettich nebo blum obojí velmi vysoká kvalita blum je rakouská firma a je i dost rozšířená v americe a kanadě ,hettich je firma německá ,osobně používám obojí kování podle toho na co ale doporučuju rozhodnout se pro jednu firmu protože připravky nejsou kompatibilní a tak to leze do peněz ale za pětadvacet let jsem si pořídil od obojího něco a nemám problém.
grass je taky rakouská firma super kvalita ale s menší produkcí a trochu dražší a hlavně má dost kování kde musíš mít hodně atypické přípravky a i některé vrtání na panty mají jiné než blum a hettich.

Tim
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Skrýté plnovýsuvy

Příspěvek od werdio »

Souhlas...jinak já jsem spíš pro Blum, tak nějak co jsem od nich používal bylo uživatelsky příjemnější...kor zavěsy, ty se štelujou sami, mají to vychytaný. Ted jsem tam koupil i Grass zavěsy, to jsou trochu "kopyta" na štelování oproti Blumu, ale mají vychytaný tlumení/dotah s regulací..i když je to taková bambule :-)
Samo je x řad od obou výrobců co se týče vychytávek, ale nejsem profík od kování jako Tim tak ber moje doporučení jen jako polínko do ohně :-)
Tam kde nakupuji vše kolem kování vedou jen polsko a ty Grassy, když jsem chtěl po nich Blumy, tak jsem je trochu namíchnul :-D
Jedno vim ale jistě, jak dáš Blumy, nikdo tě nemůže podezřívat že jsi chtěl ušetřit a ušetříš si případný rozhovor který začíná:...a proč jste mi tam nedal ten Blum? :-D
Jelikož na tom jede Ikea, tak jsou lidi informováni :-D
( Grass neznají vůbec a Hettich jen z BauBau marketů a vysvětlovat jim že je to obdobná kvalita je zbytečný)
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Skrýté plnovýsuvy

Příspěvek od Tim »

ukázka použití skrytého celovýsuvu blum

tim
Přílohy
IMG_0801.JPG
IMG_0801.JPG (89.82 KiB) Zobrazeno 8524 x
IMG_0827.JPG
IMG_0827.JPG (84.27 KiB) Zobrazeno 8524 x
IMG_0829.JPG
IMG_0829.JPG (92.77 KiB) Zobrazeno 8524 x
IMG_0555.JPG
IMG_0555.JPG (81.05 KiB) Zobrazeno 8524 x
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Re: Skrýté plnovýsuvy

Příspěvek od kiwi »

Díky hoši za názor a obrázky to je pro mě užitečný. S montáží budu muset trochu improvizovat, pořizovat si přípravky na dva šuplíky se mi nevyplatí protože se tím neživím. Asi nakonec zvolím blum přije mi že mají přehlednější schémata s rozměrama pro montáž a celkově na mě působí líp.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Skrýté plnovýsuvy

Příspěvek od werdio »

nic na tom není..jen se držet montážního schématu a to maj oproti polákům 100% :-)
Time, máš to pěkný :)
Pepan
Příspěvky: 288
Registrován: 13 pro 2015, 18:18
Bydliště: Praha-Západ

Re: Skrýté plnovýsuvy

Příspěvek od Pepan »

Kurňa Time, mistři jako ty by měli učit. :)
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Skrýté plnovýsuvy

Příspěvek od Tim »

ahojky ,díky ale vyhrabal jsem starý foto už to tu někde možná bylo,
spíš čekám kdy werdio vyhlásí kurz na povrchovku v tom je tu borec on a to i na kov.
kiwi zajdi si někam kde prodávaji bluma a řekni si o katalog a tam máš všechny montážní pokyny pěkně pohromadě.
a nebo zajed letos napodzim na wood tec do brna a tam jich budou metráky


tim
kiwi
Příspěvky: 106
Registrován: 01 úno 2010, 16:11

Re: Skrýté plnovýsuvy

Příspěvek od kiwi »

Mám v plánu se někde v obchodě na to podívat naživo. Aspoň budu mít lepší představu.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 11 hostů