Stůl z masivu - fošna z velkého kmene + úprava

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Stůl z masivu - fošna z velkého kmene + úprava

Příspěvek od Tim »

ahoj ,
moc pěkně jsi se tady rozepsal,když se vrátím na začátek tak jsi tu vznesl dotaz a bylo nás tu pár hlupáků co jsme se ti snažili poradit ,bohužel zbytečně protože ty radu nechceš a sám moc dobře víš jak na daný problém.když jsem řekl svůj názor na tvoje výrobky tak jsem se dozvěděl ,že jsem truhlář barbar co lepí šroubuje hobluje a nevím co ještě, vyrábím lepidlo -šroubové a řezané paskvili,samozřejmě je to tvůj názor a vůbec ti ho nebudu vyvracet .
A jestli ti kamarádi tvoje výrobky chválí je tvoje věc ale já mám kolem sebe radši lidi co mi když něco udělám špatně řeknou to jsi to nějak zmastil nestojí to za nic,jenom tak se může člověk hnout z místa ale o to ty evidentně nestojíš a jseš rád ,že ti klepou na rameno jak jsi dobrej.
přeju ti aby se ti v truhlařině dařilo
a zároveň lituju toho času co jsem ztratil v diskusi s tebou

tim
Rudolf
Příspěvky: 117
Registrován: 30 pro 2013, 15:33

Re: Stůl z masivu - fošna z velkého kmene + úprava

Příspěvek od Rudolf »

Hele Palino, jsi sympatický rebel, držím palce proti zkostnatělým dogmatikům typu Tima. Ale to, co ti Tim napsal o velikosti obrázků, je svatá pravda. Kdybys nám nerozhazoval prohlížeče, byl bys ještě sympatičtější.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Stůl z masivu - fošna z velkého kmene + úprava

Příspěvek od werdio »

Cvach byl taky rebel...a Rudolfe držet palce někomu proti někomu kdo věnuje čas aby ze své dlouholeté zkušenosti dokázal poradit někomu kdo si neví rady?...taky postoj :-)

Jak psal Tim , ztracený čas, ale co, je léto a krásný holky kolem.

Jdu řezat, mějte se tady blaze ;)
PalinoD
Příspěvky: 15
Registrován: 06 čer 2017, 12:42

Re: Stůl z masivu - fošna z velkého kmene + úprava

Příspěvek od PalinoD »

Mne nevadi kritika za tu som rad len nenavidim pokritectvo. V pohode ked sa niekomu nepaci moj vyrobok sto ludi sto chuti ale povedat mi ze nemam uctu k drevu od cloveka co lepi a reze viac ako je zdrave je silna kava. Ja tiez pouzivam lepidlo ako som pisal ale len v nevihnutnej miere napr ta lavica je aj zalepena v rybine koli dlzke je tam velka paka. To je moj postoj. Inac niekde som cital mozno tu ze drevo sa da ciastocne vyrovnat tak ze sa s teraz neviem mozno dristnem prosim opravit teda ze ked sa navlhci vypuklina a zahreje tak sa to trochu ohne opacne. Vie mi to nejaky znali clovek-majster potvrdit? Dakujem
PalinoD
Příspěvky: 15
Registrován: 06 čer 2017, 12:42

Re: Stůl z masivu - fošna z velkého kmene + úprava

Příspěvek od PalinoD »

Time verdino neviem ci si robite srandu alebo co tak pytam sa na problem ten problem uz riesim vise pol roka jasne ze ma napadlo to rozrezat ale napadlo ma aj nieco ine a mal som aj ten hlupi napad opytat sa odbornikov ze mozno motyka vystreli ze okrem lepenia a rezania vedia viac. Dockal som sa ze si nevazim drevo lebo je v jednom kuse alebo ze tam je ciara od cerusky a ano dali ste mi radu ktora ma napadla hned v prvej sekunde. Ja som rad ze su truhlari ako vy. Taky cink je super ked sa vyuzije odpad alebo drevotrieska hej plus treba si uvedomit ze keby chcel kazdy nabitok ako ja tak nam nebudu stacit ani vsetky planety slnecnej na tolko lesov co by na taku spotrebu trebalo. Takze som rad ze ste ale bol by som rad keby ste radili a nepisali hluposti. Tiez nemam cas citat ako stracate cas.
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Stůl z masivu - fošna z velkého kmene + úprava

Příspěvek od truvan »

pavlínko D - :evil: :arrow: ostatní v sz
Míru zdar
práci čest
Rudolf
Příspěvky: 117
Registrován: 30 pro 2013, 15:33

Re: Stůl z masivu - fošna z velkého kmene + úprava

Příspěvek od Rudolf »

[quote="werdio"]...a Rudolfe držet palce někomu proti někomu kdo věnuje čas aby ze své dlouholeté zkušenosti dokázal poradit někomu kdo si neví rady?...taky postoj :-)

Já jsem to samozřejmě myslel spíš jako vtip. Nikdo asi nepochybuje, že člověk, co si tady říká Tim, je machr a o dřevu toho ví hodně. Vo tom žádná.
Ale Palino tady naráží možná na věc, kterou jsem tady před časem už taky řešil. Jmenuje se to tady Cesta dřeva a zakladatelé tady vytvořili i témata typu stavba z přírodních materiálů, přírodní nátěry dřeva, měsíční dřevo... Nemůžu mluvit za ně, ale připadá mi, že nezamýšleli mít web, kde se bude probírat sériová výroba kadibudek z osb. I když perfektních. Tim ráčí prominout.
Chápete, průmyslníci, co tím chci říct? Co jsem chtěl říct tím, že vy tři, Tim, Werdio, Truvan, občas působíte tak, že dřevo pěkně nenávidíte?

Ostatně soudím, že by se ta fošna měla rozříznout a slepit. A pak srovnat na velké srovnávačce, nebo růčo, ale kdo to tady ručně umí? Tim?
Rudolf
Pavel64
Příspěvky: 17
Registrován: 10 zář 2013, 13:25

Re: Stůl z masivu - fošna z velkého kmene + úprava

Příspěvek od Pavel64 »

Čtu si po obědě a dobře se bavím. Trochu mi ty internetové diskuse připomínají včelařské schůze, co borec to jiný názor a vždy jediný správný. Palino je "pokuston" a zkouší. Kolumbus taky zkusil.... Ale Tim, Werdio a ty normální se řídí pravidly řemesla a tím je TRUHLAŘINA a ty naši dědci a jejich dědci atd. si přeci nevymýšleli postupy, které by byly na nic. Dle mého soudu - alternativa jde vždycky a vždycky to nějak dopadne. Ale chci-li nábytek pro lidi, živit se s tím pokud možno vícero let, pak musím ctít pravidla, aby to byl fortel.
Nevím jestli jsem nekecal blbosti, ale kdo ví, ten snad pochopil co chtěl autor říci.
Já osobně mám i rád netradiční věci, ale pořád vyrobené tradičním způsobem.
Tak a jdem něco dělat.
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Stůl z masivu - fošna z velkého kmene + úprava

Příspěvek od werdio »

Paulino, co chceš ještě víc???? Od lidí co se dřevem léta živí slyšíš, že Tvůj záměr srovnat napařením osmdesátku DUB je utopie, jediná cesta pokud to chceš srovnat je rozříznout a nebo hoblovat na úkor síly.
Jako opakování matka moudrosti, ale všeho do času
Půl roku jsi to už mohl mít hotové a věnovat se dalším projektům.

PS: a právě k respektu ke dřevu ho snad nebudeš nutit k něčemu co nechce, lámat v zádech až rupne :-)
RxD
Příspěvky: 31
Registrován: 01 dub 2016, 09:26

Re: Stůl z masivu - fošna z velkého kmene + úprava

Příspěvek od RxD »

Obavam se ze u ty desky fakt neni jina cesta jak to rozume udelat nez rozriznout. Spise bych se zamyslel jak udelat zajimave spoj.

Metoda na ohnuti bez prasknuti by byla ale je dost casove a technologicky narocna. No a vysledek stejnak asi bude praskle drevo, protze to je bocne na leta. Dalo by se na par tydnu polozit do vody, pak do pary a nasledne srovnat. I kdyz by tohle proslo, tak vysledek bude dost pravdepodobne praskle drevo az to vyschne.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 10 hostů