jakou stolní pilu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od hylopetes »

Teda, ja byla pevne rozhodnuta pro tu Lagunu, ale tahle pila taky nevypada spatne. Laguna bude o zhruba pulku levnejsi, ale taky o pulku lehci. Diky za brouka do hlavy :? 8-)
sekvoja
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2017, 08:07

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od sekvoja »

Veď to a teraz babo raď :o :?:
Pokiaľ hľadáme tento typ píly , tak moc na výber niet
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Bazik »

Dvě pily od Harvey měli v Brně v IGM prodejně. vypadalo to dost podobně jako pila SawStop, ale jako hodně nepovedený SawStop. Měli tam ještě další stroje Harvey(pásovku a frézu), ale všechny byly hrozně zpracované. Otřesné lakování, rozšíření stolů bez možnosti výškového nebo úhlového seřízení, tenké řemeny. Celé to bylo takové nedospělé. Hmotnost to možná má, ale zpracování bídné. :roll:
sekvoja
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2017, 08:07

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od sekvoja »

Dosť pílu HARVEY riešia na zahraničných fórach a skôr sú tam pozitívne reakcie.
Páči sa mi tam aj to rozšírenie o formátovací stolík a prípadne frézku.
Niečo iné je pozrieť si obrázok , alebo video a niečo iné vidieť pílu live.
A samozrejme zrovna lacná nie je .
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Bazik »

Bavil sem se s prodavačem a Harvey vzali jen na zkoušku a dál je brát nebudou. Upřímně, ani se jim nedivím. Když ti nesedí výška rozšiřovacího litinového stolu nebo pojízdného stolu o několik milimetrů a stůl ti neumožňuje to seřídit,tak to dobré není. A dodělávat si to samo domo při takové ceně?
sekvoja
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2017, 08:07

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od sekvoja »

Že by nám sem posielali druhú triedu ? - nechce sa mi tomu veriť aby toto neokomentovali na fórach.
Nemožnosť doštelovať prídavné stoly je trošku moc v takej cenovej kategórii.
Až tak ma výmena netlačí tak ešte budem chvílu nasávať informácie a možno sa niekto nájde s reálnou skúsenosťou.
Bazik
Příspěvky: 95
Registrován: 24 bře 2017, 08:18

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Bazik »

Já ti říkám osobní zkušenost jak jsem to viděl. Potvrdil mi to i prodejce a kvůli tomu a dalším nedostatkům je do prodeje nezařadili.
Záleží jestli čteš fóra ze zámoří nebo ze zemí EU.
Do EU se vozí jen Harvey Black Edition, tato verze je udělaná pro Evropu a jako jediná splňuje CE. Ale jelikož CE a hromada bezpečnostních prvků není zadara, tak to asi ošidili jinde, aby se cena nevyšplhala do závratných výšin.
mim007
Příspěvky: 1
Registrován: 15 kvě 2019, 09:48

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od mim007 »

Zdravím a pozdravuji,
začínáme si se zeťáčkem zařizovat dílničku a rádi bychom si pořídili stolní pilu do cca 25.000,- Kč. Pohledal jsem na netu a našel tuto Holzstar® TKS 254 E (400V) a Holzmann TS 250 (400V). Rádi bychom, aby se dalo trochu přesněji řezat: výroba stolu, dveří, skříněk a pod. Vzhledem k tomu, že se v tom nevyznám, prosím tímto o Vaši radu.
Předem moc děkuji za jakoukoliv radu
sekvoja
Příspěvky: 46
Registrován: 14 kvě 2017, 08:07

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od sekvoja »

Nooo vôbec to tu nežije - tak aspoň jednu info - IGM zaradí novú pílu LAGUNA FUSION 3 v 8.mesiaci a cena by mala byť 1500,- € bez DPH.
Píla vyzerá pekne ,len škoda že nebude aj s posuvným stolom , ale na CROSS CUT SLED a podobne doplnky fajn.
Přílohy
laguna.jpg
laguna.jpg (14.66 KiB) Zobrazeno 7278 x
Therenus
Příspěvky: 5
Registrován: 21 led 2020, 23:25

Re: jakou stolní pilu

Příspěvek od Therenus »

Ahoj, v dílně si vyrábím luky, přítelkyni jsem na low cost soustruhu vysoustružil zásnubní prsten a dělám takový to domácí kutilství... teď mám v plánu postavit dřevěnou udírnu a kadibudku a do budoucna rekonstrukci baráku. Můžete mi poradit nějakou úplně obyčejnou pilu na takové to domácí žvýkání? ideálně v rozmezí 6-10 tisíc ale po pročtení vlákna jsem smířen s tím že mě odkážete k Dewaltce za 14 :D Díky Theo
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů