Prosím o radu

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Tim »

ahojky ,

koukám a ani se moc nedivím téhle diskusi,potkala se mladá generace ,zatím bez rozumu,a starší , která už ví co je řemeslo a proč se dělá to tak to onak a hlavně ví že složenky se musí platit a hlavně zákazníkovi je to úplně šuma fuk jaký řemeslo na výrobku je ,zajímá ho jenom cena a funkce tak jak píše werdi.Ale hlavně abych nezapomněl Werdi máš to mooooc pěkný a souhlas se vším co jsi psal a Truvan koukám už je fit a zmenšuje penále a taky dobrý koukám ,že se z něj stal zámecký truhlář.

tim
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Prosím o radu

Příspěvek od werdio »

Time díky! Vážím si chvály od zkušených profíků...
Truvane, dej foto, kam to přijde!?!
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Tim »

werio u tebe mne docela dostává ta relativní jednoduchost a super povrchovka v tom jsi tady jednička

tim
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Prosím o radu

Příspěvek od mari_001 »

Werdio, já jsem nenapsal, že je to špatně udělané, já jsem jen napsal, že mám averzi k dominu. Ta tvoje varianta je vyřešená dobře, máš tam kov, je to Tvoje práce a tak ty to děláš, a když to lidí koupí a zaplatí a splní to požadavky, tak proč ne. Nevím, proč sis to tak stáhnul na sebe. Já jsem jen napsal svůj osobní názor, jaký já na to mám, a že já se toho snažím vyvarovat. Já jsem chtěl narazit na situace, kdy se dělají dveře na domino nebo na kolíky a prodávají to za stejnou cenu jako čepy a zákazník to nepozná.
Proč by ty magnety kazily řemeslo, když se použijou tam, kde to jinak nejde? To je jak s dominem, když se použije dobře a rozumě, tak s tím nemám problém. Převážně to bude spoj, sloupek, madlo... furt řemeslnější, než šroub do čelního a zátka, tato varianta se používá v 99% a mně je proti srsti.

Time
omlouvám se, že ty si ten nejchytřejší a oborem nejotřískanější, a já jsem jenom mladej pitomec, kterej se snaží něco změnit. Ano, nevím co jsou složenky, to já neznám, já určitě nemám náklady, nemám dítě na cestě a nepředělávám barák, to víš jenom ty. Tohle si chtěl slyšet, aby sis pohonil ego?
Práce mám mrak, a snažím se něco propagovat, už si mě začínají vyhledávat zákazníci, kterým není jedno, jak to je vyrobené a zajímá je, jak se to dělá, přijdou se podívat nebo chtějí z dané situace vidět video. Holt jsem si vybral tento směr a nikomu ho necpu, tím že řeknu, že k něčemu mám averzi, tak je to snad moje věc, že to chci dělat jinak, napsal jsem snad, že kdo používá domino je blb? Nebo že není řemeslník? Možná to tak vyznělo ale nemělo.Mě když se řekne domino tak vidím dubové dveře, které jsem opravoval, protože se rozjely.
Naposledy upravil(a) mari_001 dne 17 lis 2016, 13:12, celkem upraveno 1 x.
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Prosím o radu

Příspěvek od truvan »

:shock: :shock: :shock:
du radči něco dělat.
a to sem si tady chtěl pohonit triko aspon před Werdim a Timem

ale už sme to tu Quigleymu zasvinily a někdo i zablil dost.
:idea: :ugeek:
Naposledy upravil(a) truvan dne 17 lis 2016, 13:30, celkem upraveno 1 x.
Míru zdar
práci čest
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Prosím o radu

Příspěvek od mari_001 »

Quigley> omlouvám se že jsem tady rozpoutal neefektivní diskuzi a snad ti ty první příspěvky pomohou ;)

Jinak Truvane jsem rád že jsi v cajku ;) At se daří
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Tim »

Mari ,
mně se vůbec nemusíš omlouvat jsme svobodní lidé ,sám se zdaleka nepovažuju za nejostřílenějšího ani nejchytřejšího k tomu mám daleko a nikdy jsem si nedovolil to o sobě tvrdit už vůbec jsem si nedovolil napsat že jsi pitomec,používáš dost silný výrazy ale to k tvému věku patří ,taky jsem býval buřič .
Na to že jsem napsal pár řádků které byli všeobecné a nikoho nejmenovali jsi se pěkně rozepsal.Asi jsi se nechal unést tím co jsi zde před chvilkou sám napsal,,máme tady dost vztahovačných lidí,,Ani ti nikterak neberu to tvoje snažení sehnat zákazníky každý to nějak děláme,a že máš na něco averzi to už mi je úplně jedno.
Pamatuj řemeslníka nedělá to s čím dělá ale jak to dělá a celý jeho přístup k tomu co dělá ,být řemeslník ve svém oboru není slepě přenášet napapouškované věci ze školy do praxe ale hlavně je to o tvořivém duchu a pokoře ,je tu jeden co dělá suprové věci s nadhledem obrovskou lehkostí velmi dobře prodejné a pro mne je to řemeslník i když na každé bedně nemá cinků za dvacet tisíc.
tim
mari_001
Příspěvky: 639
Registrován: 03 pro 2012, 21:43
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Prosím o radu

Příspěvek od mari_001 »

Ano vztáhl jsem si to k sobě, protože to dle mého bylo mířené na mě a neříkej že ne. Já to nemám naučené ze školy, prostě se mi to nelíbí tak to nepoužívám a nikomu neříkám ať to nepoužívá. Jestli to vyznělo tak že Werdio není řemeslník tak to ani náhodou němělo. Mě se jeho práce libí!!!
Furt to řežu a furt je to krátký, ale jenom z jedné strany :/
werdio
Příspěvky: 915
Registrován: 18 úno 2014, 13:29

Re: Prosím o radu

Příspěvek od werdio »

chlapi , já rozhodně nejsem truhlář jako vy, jen stavitel nábytku s troškou znalostí dřeva a malinko železa...
... žiju v reálném světě, kde se už nic nedělá na věky, a taky s troškou filozofie ,si myslým že, není potřeba věnovat více času výrobou běžného nábytku, než si doba přeje a nábytek vlastně zaslouží...
...chci mít rodinu, poznávat svět a s tím jsou pak náklady ... ne celý život od rána do večera v dílně, abych dělal pracně "tradičně" pro někoho druhého něco, co stejně časem vymění za něco víc modního...

Mariho bude živit to 1% fajnových zákazníků a nás zbylých 99% , každého věc.

A až dostanu rozum, budu dělat i z lamina :-D , nadělám peníze a po večerech si budu dlabat cinkovaný šuplíky :-)

Truvan a Tim spojují tradiční a moderní řemeslnou práci v jedno = soudobý zaručený profi přístup ve všech ohledech a to i do budoucna
Mari jede nebo chce 100% tradičně = profi a trochu bláznovství v současné době, dál ukáže čas
Já, od všeho trochu, a někdy se zbytečně moc nadřu a experimentuji, tak trochu poloprofi
Tim
Příspěvky: 703
Registrován: 10 led 2012, 23:42
Bydliště: Kunžak

Re: Prosím o radu

Příspěvek od Tim »

No líp bych to nenapsal ,
a přesně to vystihuje o čem tady píšu ,mari na to snad taky jednou dojde ale aby už nebylo pozdě.Je to o životě a realitě života .
Měli jsme souseda co byl kolářem a soudruzi mu všechno vzali v dílně ze zdi čuměli transmise s kolama a on měl jenom ruční nářadí ,který mu nechali protože s tím neuměl nikdo dělat a stroje co odvezli tak dali stejně do šrotu protože bez těch náhonů jim byly k ničemu a on jim stejně dokázal dělat věci na povozy co potřebovali.Po obědě se ženou sedali na zápraží na lavici pili cikorku a on bafal fajfku a jednou se mne ptal čím budu až budu velkej a já na to ,že jako on.Neřekl jsem to proto že bych chtěl být kolářem ale proto ,že se mi líbilo jak dokáže žít jakou si udělá pohodu i když mu to sebrali ,bylo to něco co bylo v něm.
A to je ta pohoda,svoboda kterou měli řemeslníci dřív a kterou se snažím aspoň trochu si plnit.
trochu jsem odbočil ale všechno souvisí se vším.

tim
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 97 hostů