Protahovačka pro hobby práci

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od JanB »

To já mám jen 24m2 a vytápím to Petrama. Když jdu v těchto dnech něco dělat po šichtě, tak to do večeře přes 15st. taky moc nepřeleze. Ale o víkendu tam těch 19-20st. mám :)

Ale tu podlahovku Timovi závidím taky, škoda, že tato diskuse nebyla tenkrát, když jsem tu podlahu dělal :(
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od truvan »

:mrgreen:
ahoj

noo s tou vlhkotsí sem na štíru když sem na 19 ti st.
tak musím fajrovat a hned mě skáče vzdušná třeba pod 50sát
s tím dost bojuju,zvlhčuju ten výstup z teplovzduchu :cry:
Míru zdar
práci čest
Ponty
Příspěvky: 127
Registrován: 26 pro 2016, 14:19
Bydliště: Cheznovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od Ponty »

Zdravim, mate nekdo zkusenosti s timto odsavanim? Ziskal jsem ho zdarma z kovovyroby, ale na piliny je v tomto stavu nepouzitelny. Piliny jdou kolmo na lopatky a nemaji se jak dostat za ne, takze funguje jako zdimacka a piliny odstredivou silou zustavaji na lopatkach. Jedine to upravit otvorem do boku a pridelat na ciklon.
Přílohy
IMG_20170107_143954.jpg
IMG_20170107_143954.jpg (220.79 KiB) Zobrazeno 8435 x
Člověk může bejt blbej, ale musí si umět poradit.
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od miru01 »

Já mám v dílně teď okolo nuly a v létě okolo 20 max a k tomu trvale řádnou vlhkost, nejhorší je to když se venku rychle oteplí, to ani nesmím otevřít dveře jinak přijde orosenka jarní. Mám tam petry, ale to je tak na víkend aby to bylo poznat, jinak nemá cenu ani zatápět. Nejhorší je když potřebuju něco lepit nebo natírat, všechno tahám domu na chodbu, do komory apod. Létu zdar :)
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od JanB »

My tu teď máme ráno -20st. a přes poledne tak kolem -15st. V pátek jsem v dílně nebyl a když jsem tam přišel v sobotu ráno, bylo tam +2,5st. Topil jsem celý den až do večeře na asi 17-18st. a do nedělního rána to vychladlo na +7st. Zajímavé bylo, jak mi tam připadalo teplo, když jsem tam vlezl z venku, kde bylo -20st. :D

Ponty: to vypadá, jak tajné vojenské zařízení :-) Co je uvnitř, axiální ventilátor? Pod tou mřížkou napravo je nějaký filtr?
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od miru01 »

Tak to mi tu máme vedro, asi jen -4. Loni jsem pořídil do dílny takovou tu elektrickou kostku, má 2,5 nebo 5 kW na 3fáze a topí to opravdu rychle, jen to trochu žere elektriku. Rychle topí a po vypnutí rychle zima, ale funguje dobře :)
hylopetes
Příspěvky: 221
Registrován: 23 čer 2014, 11:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od hylopetes »

Jak vas tu tak ctu, tak jsem hrozne rada, ze mam dilnicku v rodinnem domku a ne nekde v pristavbe. Vsechno je tu vyhrivane jako ostatni mistnosti :)
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od JanB »

hylopetes: Já už to na manželku opatrně zkoušel, jestli si můžu vzít něco méně prášivého, třeba řezbařinu, do obýváku, ale zatím mi svolení nebylo uděleno. :D
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od Hans »

Ahoj,

tak to se taky připojím k nářkům. Mam dilnu nevytápěnou, okna jsem před zimou nestihl, tal jsem to jen zabednil a zacpal vatou. Ale zimu mam furt, protože chytráci z Korada mně ztratili objednávku na třídeskovej radiátor. A prý zas další měsíc nebo co.

Nicmeně uvažuju dost vážně o turbokamnech, inspiroval mě v tomto směru Timothy Wilmots na trubce. To je v podstatě jen ocelovej kýbl, do něho se nadusají např. hobliny a nahoře se to zapálí, takže to spaluje odhořívacím způsobem. Tvrdí, že to vydrží hořet mnoho hodin. Tak o tom přemýšlím jako o topení pro zimu, protože topit plynovym kotlem na 20 st. v místě, kde mam garážový vrata, se mi moc nechce... Takže to míním temperovat řekněme na 10 st. a na víkend vždycky dotopit hoblinama. Brikeťák budu aspoň moct zahodit, protože narvat hobliny do kamen je míň poruchový, řekl bych.

Co o tom soudíte? Rozmluvíte mně to? Požární komentáře prosím vynechat :-)

Honza
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od truvan »

:D
Klasický piliňáky,

Mám jich tu několik kusů.kdybys měl zájem mužu Ti nějakej přenechat

já sehnal na hoblovačky a piliny takovej teplovzdušnej kotel(hodně podobnej princip Klemsa) kde se to nemusí natvrdo namačkat(ale zas se musí chodit častěc přikládat)
přikládání by šlo lehce zautomatizovat(což bylo v plánu) :roll:
no ale těch plánů pořád přibejvá a jen málo ubejváá :x
Míru zdar
práci čest
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 80 hostů