Protahovačka pro hobby práci

Vše co se týká truhlářského řemesla.
Odpovědět
martin72
Příspěvky: 17
Registrován: 22 pro 2016, 09:24

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od martin72 »

pro "Bořek": jedna se o stroj který pod různým kabátem má více prodejců, nikde se ale nepodařilo vyřešit problém s pohonem posuvu materiálu a hřídele, na YouTube je mnoho návodu na úpravu ale je potřeba si dodělat doma.
při protahování má tendenci ubírat víc na začátku a na konci materiálu
Bořek
Příspěvky: 6
Registrován: 20 pro 2016, 19:03

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od Bořek »

Ahoj tak jsem nakonec vybral DeWALT a musím říci, že jsem udělal dobře jsem nadšený do teď jsem používal ruční hoblík, ale tohle je věc.Hned mě zajímalo jaké budou rozdíli po hoblování a musím říci, že po změření šuplerou - perfekt. Dokoupil jsem si k tomu : https://www.dobrestroje.cz/dobrestroje/ ... -ROZDVOJKA
a paráda hezké vánoce jsem si udělal klucíí
Ahoj
truvan
Příspěvky: 834
Registrován: 02 říj 2010, 08:57
Bydliště: Kostlivec nad Mrtvicí(Kostelec nad Orlicí:)

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od truvan »

chyba Matrixu srry
Naposledy upravil(a) truvan dne 04 led 2017, 13:11, celkem upraveno 2 x.
Míru zdar
práci čest
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od miru01 »

Bořek píše:Dokoupil jsem si k tomu : https://www.dobrestroje.cz/dobrestroje/ ... -ROZDVOJKA
a paráda hezké vánoce jsem si udělal klucíí
Ahoj
Budeš mít celou dílnu pocukrovanou jemným prachem. Když jsem to připojil na hoblovku tak se ucpává hadice u té mřížky před ventilátorem, ale ten protah to třeba dá. Napiš jak si s tím spokojený.
Hans
Příspěvky: 961
Registrován: 30 dub 2013, 16:12

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od Hans »

Jestli to má kovový lopatky, tak je nejlíp ten kříž na vstupu vyříznout, je leda pro zlost.

Honza
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od miru01 »

Ahoj, vrtule je plastová, ale stejně jsem tu mřížku vyřízl, je to tak zabezpečené až to neodsává skoro nic :)
Juraj
Příspěvky: 86
Registrován: 17 pro 2014, 12:27

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od Juraj »

Tieto malé odsávače majú riedke vreco. Najhorší prach ide von. Ja som nedávno našiel v inzercii drevárskeho magazínu odsávanie Urban U2000Duo za 200€, tak ho už mám doma.


Takéto niečo :)
Obrázek
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od miru01 »

Prach se šíří z každého, je jen otázka kolik. Zkraje když jsem ještě měl jen pilu, tak jsem jen nechal lítal piliny za pilu na zem a bylo z toho méně prachu než s odsavačem. Každopádně ty ceny jsou šílené a hlavně ty výrobci/prodejci neskutečně kecají pokud jde o parametry těch odsavačů ;)
JanB
Příspěvky: 450
Registrován: 05 črc 2012, 19:29
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od JanB »

miru01 píše:Prach se šíří z každého, je jen otázka kolik. Zkraje když jsem ještě měl jen pilu, tak jsem jen nechal lítal piliny za pilu na zem a bylo z toho méně prachu než s odsavačem. Každopádně ty ceny jsou šílené a hlavně ty výrobci/prodejci neskutečně kecají pokud jde o parametry těch odsavačů ;)
A proto jsem se rozhodl jít cestou výroby vlastního, inspirován Matthiasem a Mariusem. Zrovna dolaďuju ventilátor a snad se donutím udělat o tom i nějaké pohyblivé obrázky :-)
miru01
Příspěvky: 339
Registrován: 31 říj 2013, 12:05
Bydliště: Tábor

Re: Protahovačka pro hobby práci

Příspěvek od miru01 »

Paráda, těším se další české video. Také mi už dochází trpělivost a mám v plánu velký cyklon (ventilátor už mám), nejdříve ale musím zbourat 2 chlívky aby to bylo kam postavit. :)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 86 hostů